Kdo je to?
Kdo je to Marnotratník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Marnotratník? Lidé, hanlivé

Marnotratník

Jaký je význam slova Marnotratník? Co to znamená?

Marnotratník je hanlivé označení pro osobu, která plýtvá penězi, časem, dary, nebo hýří jinými věcmi. Může se jednat o člověka, který lehce nabyl majetek či peníze a neumí ho spravovat, udržet. Rozhazuje na všechny strany, ukazuje, že je bohatý. Předvádí se před přáteli, milenkami. Chce na ně udělat dobrý dojem. Neuvědomuje si skutečnou hodnotu věci, majetku neb ji nechce vidět. Původ slova najdeme v podstatném jméně marnotratnost, k němuž se přidá přípona -ník, a vznikne podstatné jméno rodu mužského marnotratník. Synonyma pro slovo „marnotratník“ jsou hýřil, rozhazovač, prostopášník, utráceč, rozmařilec, nešetrník, efuzér, zhýralec, chlubil, vejtaha, haur, zhýralec, flamendr, grant.


Kdo je to Marnotratník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Marnotratník? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Marnotratník? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Charita? Pamatujete si definici pojmu Groteska? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stupnice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zbruf?

Klíčová slova: Marnotratník, definice, pojem, formulace, odborný výraz, hanlivé, wiki, hanlivé, wikipedie, etymologie, informace, termín, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, význam

Pojem Marnotratník je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Marnotratník ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Marnotratník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Marnotratník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Marnotratník ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Marnotratník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Marnotratník například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Marnotratník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Marnotratník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Marnotratník? Definice pojmu Marnotratník je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivá žena, marnotratník, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hanlivé).