Kdo je to?
Kdo je to, byl Titán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Titán? Lidé, mytologie

Kdo je to Titán?

Jaký je význam slova Titán? Co to znamená?

Titán je potomek boha Úrana a Gaii, matky země. Jde o postavu z řecké mytologie. Titánů bylo více, k nejvýznamnějším patří Kronos, Rheia, Téthys, Iápétos, Ókeános, Hyperion a další. Část jejich dětí byla také považována za Titány, jiní byli bohové a bohyně.
Sama Gaia, matka některých Titánů, vyzvala ostatní k pomstě za ty své děti, které Úranos odeslal do Tartaru. Mstitelem se stal Kronos, kterého pak svrhl syn Zeus.Kdo je to, byl Titán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Titán? Lidé, mytologie

Tento text (Titán) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ostrov? Víte, co je to Gnocchi? Vzpomněli byste si co znamená slovo UPS? Rozumíte pojmu Abstrakt?

Klíčová slova: popis, co znamená, význam pojmu, kdo je Titán?, vysvětlení, etymologie, lexikon, kdo to je, mytologie, význam, pojem, formulace, význam slova, původ slova, slovo, termín

Pojem Titán je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Titán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Titán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Titán ve Wikislovníku

Hledat výraz Titán ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Titán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Titán

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Titán? Kdo to byl Titán? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Titán? Definice pojmu Titán je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, text, pojem řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Titán v jiné sekci než mytologie.