Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Dušek? Životopis Jaroslav Dušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jaroslav Dušek?

Kdo je Jaroslav Dušek? Životopis, informace, biografie, herectví

Jaroslav Dušek je český filmový a divadelní herec a režisér, moderátor, bavič, vypravěč a spiritualista. Dušek se narodil v Praze. Po studiu na gymnáziu učil na Lidové konzervatoři v Praze jevištní improvizaci a autorské herectví. Byl také dva roky asistentem herce Ivana Vyskočila. Když měl teprve devatenáct let, založil spolu s kamarádem Janem Bornou divadlo Vizita (1980). Od roku 1985 je divadlo věnováno čistě improvizaci na pódiu. Během roku 1989 začal vyučovat na Konzervatoři J. Ježka, na FAMU, JAMU a DAMU. Působí také v Divadle Kampa a jako režisér v Dejvickém divadle a v Divadle v Řeznické.
Ve filmu se Jaroslav Dušek objevil poprvé roku 1986 v TV filmu Povídka s dobrým koncem. Mezi jeho další známé počiny patří snímky Vrať se do hrobu (1990), Prokop Diviš (1997), Pelíšky (1999), Musíme si pomáhat (2000), Mazaný Filip, Pupendo, Želary (2003), Horem pádem (2004), Doblba! (2005), Úsměvy smutných mužů (2018) nebo Přání Ježíškovi (2021).
Jako vypravěč je znám zejména dětem díky večerníčku O Kanafáskovi (2004). Objevil se také v českém seriálu Pustina (2016).
Jako moderátor uváděl tři ročníky udělování cen Český lev po sobě (2000-02). Již několik let jezdí po České republice se svým vystoupením Čtyři dohody podle stejnojmenné knihy.Kdo je Jaroslav Dušek? Životopis Jaroslav Dušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jaroslav Dušek

Národnost: česká
Datum narození: 30. 4. 1961
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Jaroslav Dušek můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Wegenerova granulomatóza? Znáte definici termínu Kružba? Znáte termín LGBT? Pamatujete si definici pojmu 4EVER?

Klíčová slova: informace, Jaroslav Dušek, kdo je Jaroslav Dušek?, lexikon, zajímavosti, kdy se narodil Jaroslav Dušek?, wiki, kde se narodil Jaroslav Dušek?, herectví, wikipedie, narození, místo narození, herectví, Jaroslav Dušek, život, životopis

Pojem Jaroslav Dušek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jaroslav Dušek zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Jaroslav Dušek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Jaroslav Dušek ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Dušek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Jaroslav Dušek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Dušek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Dušek například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Dušek

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jaroslav Dušek? Kdy se narodil Jaroslav Dušek? Kde se narodil Jaroslav Dušek? Jaroslav Dušek je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Dušek řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Dušek i v jiné kategorii než je herectví.