Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Dušek? Životopis Jaroslav Dušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jaroslav Dušek

Kdo je Jaroslav Dušek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaroslav Dušek je český filmový a divadelní herec a režisér, moderátor, bavič, vypravěč a spiritualista. Dušek se narodil v Praze. Po studiu na gymnáziu učil na Lidové konzervatoři v Praze jevištní improvizaci a autorské herectví. Byl také dva roky asistentem herce Ivana Vyskočila. Když měl teprve devatenáct let, založil spolu s kamarádem Janem Bornou divadlo Vizita (1980). Od roku 1985 je divadlo věnováno čistě improvizaci na pódiu. Během roku 1989 začal vyučovat na Konzervatoři J. Ježka, na FAMU, JAMU a DAMU. Působí také v Divadle Kampa a jako režisér v Dejvickém divadle a v Divadle v Řeznické.
Ve filmu se Jaroslav Dušek objevil poprvé roku 1986 v TV filmu Povídka s dobrým koncem. Mezi jeho další známé počiny patří snímky Vrať se do hrobu (1990), Prokop Diviš (1997), Pelíšky (1999), Musíme si pomáhat (2000), Mazaný Filip, Pupendo, Želary (2003), Horem pádem (2004), Doblba! (2005), Úsměvy smutných mužů (2018) nebo Přání Ježíškovi (2021).
Jako vypravěč je znám zejména dětem díky večerníčku O Kanafáskovi (2004). Objevil se také v českém seriálu Pustina (2016).
Jako moderátor uváděl tři ročníky udělování cen Český lev po sobě (2000-02). Již několik let jezdí po České republice se svým vystoupením Čtyři dohody podle stejnojmenné knihy.Kdo je Jaroslav Dušek? Životopis Jaroslav Dušek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jaroslav Dušek

Národnost: česká
Datum narození: 30. 4. 1961
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Jaroslav Dušek s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Podíl? Víte co je Amputace? Znáte termín Lidová slovesnost? Vzpomněli byste si co označuje výraz Altruismus?

Klíčová slova: narození, místo narození, biografie, vysvětlení, wiki, popis, herectví, kde se narodil Jaroslav Dušek?, lexikon, Jaroslav Dušek, kdo je Jaroslav Dušek?, životopis, wikipedie, Jaroslav Dušek, osobnosti, národnost

Pojem Jaroslav Dušek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Jaroslav Dušek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Jaroslav Dušek ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Dušek ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Jaroslav Dušek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Jaroslav Dušek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Dušek například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Jaroslav Dušek? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Jaroslav Dušek? Kdy se narodil Jaroslav Dušek? Kde se narodil Jaroslav Dušek? Jaroslav Dušek patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, kudrny blond, jaroslav Dušek, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Jaroslav Dušek třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Dušek i v jiné kategorii než je herectví.