Kdo je to?
Kdo je Pavel Kratochvíl? Životopis Pavel Kratochvíl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Pavel Kratochvíl

Kdo je Pavel Kratochvíl? Životopis, informace, biografie, hudba

Pavel Kratochvíl se narodil v roce 1968 v Lounech. Mezi roky 1972 a 1988 studoval na konzervatoři pod vedením Jany Vlkové a poté nastoupil na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Studoval v ročníku profesora Jiřího Doležala mezi lety 1988 a 1994.
Své vzdělání navíc v průběhu studia na JAMU obohatil ještě absolvováním interpretačních kurzů Waltera Schultze a Pierra Jasmina, a také na mistrovských interpretačních kurzech profesora Karla-Heinze Kammerlinga v Lübecku v Německu. Těmto kurzům se věnoval mezi roky 1991 a 1992.
Spolupracoval se Severočeskou filharmonií v Teplicích, a také se Státní filharmonií v Brně. S oběma těmito soubory vystupoval jako sólista, a to už během jeho studijních let.
Byl oceněn na Mezinárodní klavírní soutěži Bedřicha Smetany v Hradci Králové a získal také cenu Fryderyka Chopina na klavírní soutěži v Mariánských lázních.
Pavel Kratochvíl je oceňovaným klavíristou, který ještě s violoncellistou Martinem Švajdou vystupoval na pódiích po celé Evropě. Nevěnuje se však pouze hraní, ale je rovněž velmi produktivním hudebním skladatelem. Jeho instruktivní skladby pro klarinet, flétnu, klavír či komorní soubor jsou hrány po celém světě. Především v Evropě a v USA.
Oproti jiným skladatelům je podstatná část jeho tvorba zaměřena i na dětské publikum. Skládá balady a šansony, které často interpretuje slovenská zpěvačka Dagmar Vývleková.
Má na kontě několik CD. Jedno z nich, které nese název Čtvrté přání, nahrál společně s Dagmar Vývlekovou.
Pavel Kratochvíl předává své mistrovství nejen studentům na Janáčkově akademii múzických umění, ale také v Hudebním ateliéru.Kdo je Pavel Kratochvíl? Životopis Pavel Kratochvíl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Pavel Kratochvíl

Národnost: československá, česká
Datum narození: 1968
Místo narození: Louny

Sdílejte tuto stránku s osobností Pavel Kratochvíl s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Fjord? Znáte definici termínu Benchmark? Vzpomenete si na definici slova Světlo? Pamatujete si definici pojmu Enzym?

Klíčová slova: kdo je Pavel Kratochvíl?, osobnost, hudba, životopis, vysvětlení, kdy se narodil Pavel Kratochvíl?, osobnosti, biografie, popis, místo narození, zajímavosti, Pavel Kratochvíl, wikipedie, informace, hudba, datum narození

Pojem Pavel Kratochvíl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Pavel Kratochvíl v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Pavel Kratochvíl ve Wikipedii

Najít heslo Pavel Kratochvíl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Pavel Kratochvíl ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Pavel Kratochvíl ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Pavel Kratochvíl na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Kratochvíl například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Kratochvíl

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Pavel Kratochvíl? Kdy se narodil Pavel Kratochvíl? Kde se narodil Pavel Kratochvíl? Pavel Kratochvíl patří do sekce Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Kratochvíl dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Kratochvíl i v jiné kategorii než je hudba.