Kdo je to?
Kdo je Kristina Höschlová? Životopis Kristina Höschlová, osobnosti, slavná žena z kategorie lékařství

Kdo je Kristina Höschlová?

Kdo je Kristina Höschlová? Životopis, informace, biografie, lékařství

Kristina Höschlová je česká doktorka a horská záchranářka. Höschlová se narodila v Praze do rodiny známého českého psychiatra Cyrila Höschla a malířky Jitky Štenclové. V mládí se učila hrát na klavír a na housle. Navštěvovala Hudební školu hlavního města Prahy a následně Arcibiskupské gymnázium. Po maturitě studovala na medicínu na 3. Lékařské Fakultě UK v Praze. Její specializace je anesteziologie a intenzivní péče, urgentní medicína (záchranářství) a horská medicína.
Po úspěšném absolvování univerzity začala pracovat ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Ve fakultní nemocnici pracovala 6 let, z toho působila v letech 2005-07 v Alpách (Švýcarsko a Francie) jako horský záchranář a v Jablonci nad Nisou na ARO.
Od roku 1999 pracovala v soukromé záchranné službě Asociace samaritánů ČR, kde byla zaměstnaná celých 20 let až do roku 2019.
Jako anestezioložka odcestovala na misi do Afghánistánu, kde operovala v traumacentru v provincii Kundúz (2014) a o 5 let později zastávala stejnou funkci v Jemenu (2019). O svých zkušenostech z těchto misích napsala knihu Lékařem mezi pouští a minami (2021).
V průběhu zimních sezón 2006, 2015 a 2016 pracovala lékařka v záchranné službě Mont Blanc Helicopteres v horském městečku Avoriaz (francouzské Alpy). O této práci vydala knihu Lékařem mezi nebem a horami (2017).
Roku 2015 získala mezinárodní Master kurz se zaměřením na horskou medicínu v italském městě Varesa. Později se připojila k letecké a pozemní záchranné službě Libereckého kraje. Dále je členem české Společnosti horské medicíny, Švýcarské společnosti horských lékařů (GRIMM) a odborným garantem Mezinárodního kurzu horské medicíny v ČR (tento kurz založila). O urgentní a horské medicíně přednáší v ČR i v jiných zemích a o své práci publikuje odborné články.
Höschlová se ráda věnuje vysokohorské turistice. Roku 2005 se s výpravou vydala na nejvyšší horu světa Mount Everest a jako lékařka se dostala až do výšky 7 200 m.Kdo je Kristina Höschlová? Životopis Kristina Höschlová, osobnosti, slavná žena z kategorie lékařství

Základní informace o osobě Kristina Höschlová

Národnost: česká
Datum narození: 7. 5. 1979
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Kristina Höschlová? Pak se podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín WeChat? Víte co je Fixace? Vzpomenete si na definici slova Arbitráž? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vyrážečka?

Klíčová slova: lexikon, biografie, lékařství, wiki, Kristina Höschlová, místo narození, osobnost, informace, kdy se narodila Kristina Höschlová?, Kristina Höschlová, popis, životopis, kde se narodila Kristina Höschlová?, narození, osobnosti, lékařství

Pojem Kristina Höschlová je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Kristina Höschlová na Google.cz

Vyhledat slovo Kristina Höschlová ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Kristina Höschlová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kristina Höschlová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Kristina Höschlová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kristina Höschlová například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Kristina Höschlová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Kristina Höschlová? Kdy se narodila Kristina Höschlová? Kde se narodila Kristina Höschlová? Kristina Höschlová je v kategorii Lékařství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Kristina Höschlová třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kristina Höschlová i v jiné kategorii než je lékařství.