Kdo je to?
Kdo je Jöel Veltman? Životopis Jöel Veltman, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jöel Veltman

Kdo je Jöel Veltman? Životopis, informace, biografie, sport

Joël Ivo Veltman je nizozemský profesionální fotbalový obránce, reprezentant Nizozemska a hráč anglického prvoligového klubu Brighton & Hove Albion. Veltman se narodil v holandském městě IJmuiden. Brzy se začal věnovat hraní fotbalu ve svém rodném městě, kde hrál za místní klub VV IJmuiden. Odtud jej v jeho 9 letech získal slavný holandský velkoklub AFC Ajax Amsterdam (2001). Prošel si mládežnickou akademií a roku 2009 se zúčastnil Mistrovství Evropy do 17 let. Na turnaji skončili druzí, ve finále prohráli s týmem Německa v prodloužení (1:2). Ve stejném roce se Veltman zúčastnil Mistrovství světa do 17 let v africké Nigérii. Zde však tým Nizozemců nepostoupil ani ze skupiny. Mezi seniory v reprezentaci debutoval ve 21 letech v přátelském utkání s Kolumbií (2013). V následujícím roce se zúčastnil Mistrovství světa v Brazílii. Tým Holandska si z turnaje odvezl bronzovou medaili po výhře 3:0 nad domácí Brazílií.
Do A týmu Ajaxu Amsterdam se Veltman dostal již ve 20 letech v roce 2012. Debutoval na domácí půdě v ligovém zápase proti týmu NEC Nijmegen. Hned na konci jeho první sezóny 2012/13 se s týmem radoval ze zisku mistrovského titulu a později z vítězství v nizozemském Superpoháru. Titul s Ajaxem slavil ještě dvakrát a to v sezóně 2013/14 a 2018/19. Celkem odehrál za A tým Ajaxu Amsterdam 8 sezón. Po sezóně 2019/20 přestoupil do první anglické ligy Premier League do klubu Brighton & Hove Albion. V klubu hraje již druhou sezónu.Kdo je Jöel Veltman? Životopis Jöel Veltman, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Jöel Veltman

Národnost: nizozemská
Datum narození: 15. 1. 1992
Místo narození: IJmuiden, Nizozemsko

Popis osobnosti Jöel Veltman můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Helikoptérové peníze? Vzpomněli byste si na význam slova Prvouka? Víte, co je to Polovodič? Znáte definici termínu Preeklampsie?

Klíčová slova: popis, datum narození, Jöel Veltman, život, osobnosti, Jöel Veltman, biografie, wiki, vysvětlení, kdo je Jöel Veltman?, kdy se narodil Jöel Veltman?, místo narození, národnost, životopis, wikipedie, sport

Pojem Jöel Veltman je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jöel Veltman zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Jöel Veltman ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jöel Veltman ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jöel Veltman na Google.cz

Hledat frázi Jöel Veltman ve Wikislovníku

Hledat termín Jöel Veltman ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jöel Veltman například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jöel Veltman

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jöel Veltman? Kdy se narodil Jöel Veltman? Kde se narodil Jöel Veltman? Jöel Veltman je v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jöel Veltman dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jöel Veltman i v jiné kategorii než je sport.