Kdo je to?
Kdo je to, byl Derviš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Derviš? Lidé, náboženství

Kdo je to Derviš?

Co znamená a jaký je význam slova Derviš?

Derviš je pojem z arabštiny, kterým se označuje alternativně zaměřený stoupenec islámského náboženství. Často tak bývají nazýváni i přívrženci súfijského řádu.
Poznáním sama sebe se dervišové chtějí přiblížit Bohu. K tomu využívají speciální rituály, například hudbu a tanec, jejichž pomocí se dostanou do mystických stavů či přímo extáze. Dervišové žijí v naprosté chudobě.Kdo je to, byl Derviš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Derviš? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Derviš s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Informace? Znáte definici termínu Apraxie? Znáte definici termínu Sémantika? Pamatujete si definici pojmu Kvasnice?

Klíčová slova: co je to Derviš?, definice, význam, informace, lexikon, slovo, odborný výraz, termín, popis, co znamená, kdo to je, formulace, heslo, pojem, vysvětlení, původ slova

Pojem Derviš je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Derviš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Derviš na Google.cz

Vyhledat termín Derviš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Derviš ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Derviš například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Derviš, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Derviš? Kdo to byl Derviš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Derviš? Definice pojmu Derviš se nachází v sekci náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, definici řekněme například v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.