Kdo je to?
Kdo je to Derviš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Derviš? Lidé, náboženství

Kdo je to Derviš?

Co znamená a jaký je význam slova Derviš?

Derviš je pojem z arabštiny, kterým se označuje alternativně zaměřený stoupenec islámského náboženství. Často tak bývají nazýváni i přívrženci súfijského řádu.
Poznáním sama sebe se dervišové chtějí přiblížit Bohu. K tomu využívají speciální rituály, například hudbu a tanec, jejichž pomocí se dostanou do mystických stavů či přímo extáze. Dervišové žijí v naprosté chudobě.Kdo je to Derviš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Derviš? Lidé, náboženství

Tento text (Derviš) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Oxygenoterapie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Palice? Znáte definici termínu Hybridní válka? Víte co je Pokosnice?

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, náboženství, heslo, co znamená, odborný výraz, Derviš, přesný výraz, náboženství, význam, popis, význam pojmu, definice, význam slova, vysvětlení, formulace

Pojem Derviš je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Derviš

Hledejte bez špehování slovo Derviš ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Derviš na Youtube

Najít pojem Derviš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Derviš ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Derviš ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Derviš například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Derviš, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Derviš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Derviš? Definice pojmu Derviš je v kategorii Náboženství

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace výraz, heslo, text, pojem řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Derviš v jiné sekci než náboženství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.