Kdo je to?
Kdo je Pavel Bure? Životopis Pavel Bure, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Pavel Bure?

Kdo je Pavel Bure? Životopis, informace, biografie, sport

Bývalý ruský profesionální hokejista Pavel Vladimírovič Bure měl pro svoji neuvěřitelnou rychlost přezdívku „ruská raketa.“ Jeho jméno figurovalo v mnoha zámořských týmech. Za Vancouver Canucks odehrál v NHL celkem dvanáct sezón, kam naskočil coby dvacetiletý v roce 1991. Jeho kariéra ovšem začala v tehdejším Sovětském svazu. Za tým Centrální rudé armády honil puk tři sezóny. Za Sovětský svaz a později Rusko, soutěžil Bure dál, a to na mezinárodní úrovni. Na třech mistrovství světa juniorů získal dvě stříbrné a jednu zlatou medaili. Podílel se také na další zlaté a stříbrné medaili v letech 1990 a 1991.
Po odchodu do hokejového důchodu (2005), byl Bure jmenován generálním manažerem ruského národního týmu. V roce 2017 se mu dostalo pocty v podobě jmenování jedním ze sta nejlepších hráčů NHL v historii.
Jeho profesionální hokejová kariéra začala v 16 letech za CSKA Moskva, kdy byl pozván k hostování v tzv. seniorském klubu. Ačkoliv nikdo nevěřil, že se Bure pro svoje mládí, a hlavně nezkušenost zhostí této role se ctí, pro svou rychlost a zápal pro hru si vysloužil minimální čas za chybějící pravidelné hráče. Jeho debut započal v září 1987. Za seniorský tým odehrál celkem pět zápasů a hned v prvním vstřelil svůj první a jediný gól. Na plný úvazek byl do týmu přijat pro sezónu 1988/89. Za tu dobu dokázal vsítit 17 gólů, čímž se zasloužil o rekord mezi nováčky. Ten nebyl překonán dlouhých 18 let.
Pavel Bure se narodil 1971 v Moskvě, v tehdejším Sovětském svazu. Po svém otci Vladimírovi zřejmě podědil sportovní talent. Vladimír Bure, známá plavecká legenda doufal, že se jeho syn vrhne na profesionální plaveckou dráhu. Mladý Bure se ovšem zhlédl v bruslích a puku. Už v šesti letech odehrál svůj první zápas v hokejové škole. O pět let později, kdy bylo Buremu 11 let, byl jmenován nejlepším útočníkem ve své lize. O rok později se jeho matka Taťána rozešla s jeho otcem a on zůstal s ní. Ve 14 letech nastoupil do juniorského týmu Ústřední rudé armády. Po dosažení svých dvaceti let se přestěhoval ke svému otci a bratru Valerimu do Severní Ameriky, kde se začala psát další kapitola jeho hráčské kariéry v NHL v týmu Vancouver Canucks.Kdo je Pavel Bure? Životopis Pavel Bure, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Pavel Bure

Národnost: ruská
Datum narození: 31. března 1971
Místo narození: Moskva

Popis osobnosti Pavel Bure můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Virus? Znáte definici termínu Čertův dráp? Znáte termín Křišťál? Pamatujete si definici pojmu Frita?

Klíčová slova: osobnost, životopis, sport, kdo je Pavel Bure?, lexikon, kdy se narodil Pavel Bure?, život, vysvětlení, popis, datum narození, Pavel Bure, biografie, kde se narodil Pavel Bure?, místo narození, sport, narození

Pojem Pavel Bure je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Pavel Bure doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Pavel Bure ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Pavel Bure ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Pavel Bure v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Pavel Bure ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pavel Bure ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Bure například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Bure?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Pavel Bure? Kdy se narodil Pavel Bure? Kde se narodil Pavel Bure? Pavel Bure se nachází v sekci Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Pavel Bure třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Bure i v jiné kategorii než je sport.