Kdo je to?
Kdo je Paul Coffey? Životopis Paul Coffey, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Paul Coffey

Kdo je Paul Coffey? Životopis, informace, biografie, sport

Za celkem devět týmů hrál během 21 sezón v National Hockey Legue bývalý kanadský hokejový obránce, 183 cm měřící a 91 kg vážící Paul Douglas Coffey. Díky počtu gólů a jejich asistencí, včetně bodů, se zařadil hned za vedoucího Raye Bourgua. Coffey byl známý nejen svojí rychlostí, ale také střeleckou zdatností. Norris Trophy vyhrál celkově třikrát pro nejlepšího hráče NHL. V této kategorii drží Paul Coffey 33 rekordů NHL v základní části a play off. Je také čtyřnásobným vítězem Stanley Cupu. Třikrát za Edmonton a jednou s Pittsburghem.
K hokeji přičichl teprve až jako třináctiletý kluk, kdy v roce 1974 začal hrát za menší hokejový tým z Missiassaugy. Ale už o dvanáct let později (1986–87) vyhrál za pomoci Coffeyho Edmonton svůj třetí pohár. Byl to jeho poslední zápas v dresu Oilers, kde ukončil po neshodách s generálním manažerem svoje angažmá. V roce 1987 přestoupil Coffey do Pittsburgh Penguins. Zde vyměnil své pověstné číslo 7 za 77. To nosil po většinu své hráčské kariéry. Výjimku udělal pouze v době své poslední sezóny v Bostonu, kdy se na jeho dresu skvělo číslo 74-
Coffey za svoji dlouhou hráčskou kariéru vystřídal několik hvězdných týmů, a to díky svým neustálým neshodám s trenéry a manažery. Svoji kariéru ukončil společně s Rayem Bourquem po sezóně 2000–01. O tři roky později byl Coffey zvolen do Hokejové síně slávy.
Po odchodu z ledu začal působit jako trenér. Jeho drsné praktiky, díky nimž měl celou svoji hokejovou kariéru problémy, dosáhly vrcholu v roce 2014. Tehdy byl při koučování zápasu potrestán pro hrubý přestupek za diskriminační nadávku. Po prošetření hokejovou ligou, dostal Coffey třízápasovou suspendaci.Kdo je Paul Coffey? Životopis Paul Coffey, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Paul Coffey

Národnost: kanadská
Datum narození: 1. června 1961
Místo narození: Weston, Ontario, Kanada

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Paul Coffey s jinými lidmina Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Wellness? Pamatujete si definici pojmu Nefrit? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sonet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zápočtový list?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, Paul Coffey, osobnost, národnost, osobnosti, životopis, kde se narodil Paul Coffey?, wiki, zajímavosti, popis, biografie, informace, sport, kdy se narodil Paul Coffey?, Paul Coffey

Pojem Paul Coffey je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Paul Coffey ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Paul Coffey na Youtube

Zkusit najít heslo Paul Coffey ve Wikipedii

Vyhledat termín Paul Coffey na Google.cz

Najít pojem Paul Coffey v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Paul Coffey například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Paul Coffey? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Paul Coffey? Kdy se narodil Paul Coffey? Kde se narodil Paul Coffey? Paul Coffey patří do sekce Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Paul Coffey kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Paul Coffey i v jiné kategorii než je sport.