Kdo je to?
Kdo byl Alessandro Volta? Životopis Alessandro Volta, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Alessandro Volta?

Kdo byl Alessandro Volta? Životopis, informace, biografie, věda

Alessandro Giuseppe Antonio Anastasio Volta byl italský fyzik a chemik. Mezi jeho největší vynálezy patří bezesporu elektrická baterie. Volta působil téměř 40 let na univerzitě v Pavii, kde zastával místo ředitele fakulty fyziky a matematiky až do roku 1819. Na rozdíl od spousty vědců žil spořádaný rodinný život a se svou ženou Teresou Peregrini vychoval tři syny (Zanina, Flaminia a Luigiho). Mluvil italsky, anglicky, francouzsky a německy. Díky tomu mohl konzultovat výzkum s ostatními vědeckými kapacitami té doby z jiných zemí Evropy. Oblíben byl zejména u Napoleona Bonaparta. Zdokonalil elektroforus – přístroj, který vyráběl statickou elektřinu. U jezera Maggiore objevil metan, který se mu také podařilo izolovat. V roce 1800 Volta sestavil tzv. Voltův sloup, který byl prvním elektrickým článkem, produkujícím elektrický proud. Šlo o galvanickou baterii, jejíž elektrické články byly tvořeny měděnou a zinkovou elektrodou. Definoval zákon elektrického napětí a v roce 1881 se vědci rozhodli, že po Voltovi pojmenují také jednotku elektrického napětí za jeho přínos vědě. Voltovy objevy rozpoutaly vědecké vzrušení, které vedlo k rozvoji elektrochemie.Kdo byl Alessandro Volta? Životopis Alessandro Volta, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Alessandro Volta

Národnost: italská
Datum narození: 18. 2. 1745
Místo narození: Como (Lombardie), Itálie
Datum úmrtí: 5. 3. 1827

Tento text (Alessandro Volta) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Fanka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fixní náklady? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pomazání? Víte co je Metronom?

Klíčová slova: kdo to je, kdy se narodil Alessandro Volta?, Kdy zemřel Alessandro Volta, národnost, informace, popis, lexikon, Alessandro Volta, wikipedie, osobnosti, věda, datum narození, Alessandro Volta, věda, život, kdo je Alessandro Volta?

Pojem Alessandro Volta je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Alessandro Volta zkuste tyto odkazy

Hledat termín Alessandro Volta ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Alessandro Volta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Alessandro Volta na Google.cz

Hledat heslo Alessandro Volta ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alessandro Volta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alessandro Volta například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alessandro Volta

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Alessandro Volta? Kdy se narodil Alessandro Volta? Kde se narodil Alessandro Volta? Kdy zemřel Alessandro Volta? Alessandro Volta je v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alessandro Volta řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alessandro Volta i v jiné kategorii než je věda.