Kdo je to?
Kdo je Michaela Klevisová? Životopis Michaela Klevisová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Michaela Klevisová

Kdo je Michaela Klevisová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Michaela Klevisová je česká spisovatelka, autorka detektivních románů, novinářka, scénáristka a překladatelka.
Michaela se narodila 22. června v Praze do rodiny novinářky, která přispívala do Hospodářských novin a dalších kulturních rubrik. Otec Michaely se jmenuje Vladimír Klevis. Po studiích na střední škole nastoupila na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Vystudovala zde obor žurnalistika, kterému se od roku 1997 také profesně věnuje. Přispívá do časopisu Cosmopolitan, psala také do Hospodářských novin jako její matka a pro Travel Digest psala reportáže z cest. Zajímavostí je, že spolupracovala i na několika dílech nekonečného seriálu Ulice, který každý všední den vpodvečer vysílá televize Nova. Na přelomu století se zapojila do projektu Praha Noir, kde publikovala jednu povídku. Díky tomu se stala slavnou a pronikla do širšího čtenářského povědomí.
Dílo Michaely Klevisové zahrnuje především detektivní příběhy, které jsou ale také hodně inspirovány jejími cestami (např. do Holandska) a její láskou ke zvířatům, zejména ke koním a kočkám. Detektivky nejsou nikdy prvoplánové, mají dobře vykreslené postavy i s jejich psychologickými pohnutkami, a i prostředí je vždy dokonale popsáno (české, holandské, městské, venkovské apod.). Zločin je spíše jakousi vedoucí nitkou příběhu, nejdůležitější je skutečně vykreslení postav. Hlavním hrdinou všech detektivek je vyšetřovatel Josef Bergman. Prvním románem byly Kroky vraha, zde se jednalo o sérii vražd v luxusní čtvrti Prahy, první žena byla uškrcena v lesoparku. Následovaly romány Zlodějka příběhů, Dům na samotě, Ostrov šedých mnichů, Zmizela v mlze (inspirováno Norskem), Sněžný měsíc (tady se autorka navrací do Čech a příběh situuje do Beskyd, kde se odehraje hned několik vražd najednou), Drak spí, Prokletý kraj a Vraní oko. Povídka ze souboru Praha Noir se jmenuje Lepší život. Její příběhy inspirované životem zvířat nesou názvy Čekání na kocoura, Kocour z Montmartru, Štěstí je zadarmo - ani v jedné z těchto knih nejde o detektivku. Za své dílo byla několikrát oceněna, např. získala Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivku, a to hned dvakrát: za Kroky vraha a za Dům na samotě. Druhá ze jmenovaných knih byla také zfilmována.Kdo je Michaela Klevisová? Životopis Michaela Klevisová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Michaela Klevisová

Národnost: česká
Datum narození: 22. 6. 1976
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Michaela Klevisová můžete sdílet s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Google disk? Pamatujete si definici pojmu Černý kašel? Rozumíte pojmu Dividenda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vestibul?

Klíčová slova: literatura, lexikon, národnost, wiki, Michaela Klevisová, datum narození, wikipedie, životopis, biografie, kde se narodila Michaela Klevisová?, narození, kdy se narodila Michaela Klevisová?, osobnosti, místo narození, popis, Michaela Klevisová

Pojem Michaela Klevisová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Michaela Klevisová v následujících zdrojích

Hledat výraz Michaela Klevisová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Michaela Klevisová ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Michaela Klevisová na Google obrázcích

Vyhledat heslo Michaela Klevisová ve Wikipedii

Najít pojem Michaela Klevisová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michaela Klevisová například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Michaela Klevisová? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Michaela Klevisová? Kdy se narodila Michaela Klevisová? Kde se narodila Michaela Klevisová? Michaela Klevisová patří do kategorie Literatura

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Michaela Klevisová třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michaela Klevisová i v jiné kategorii než je literatura.