Kdo je to?
Kdo je Miroslav Táborský? Životopis Miroslav Táborský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Miroslav Táborský?

Kdo je Miroslav Táborský? Životopis, informace, biografie, herectví

Miroslav Táborský je český divadelní a filmový herec, komik a dabér. Táborský se narodil v Praze. Chtěl se stát hercem, ale na DAMU jej nepřijali. Místo toho odešel studovat fyziku na Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové. Studium úspěšně ukončil roku 1985. Poté se (již počtvrté) přihlásil na DAMU a byl přijat. Akademii absolvoval v roce 1987 a první angažmá získal v Kladně. Poté hrál v pražských divadlech E. F. Buriana, Pod Palmovkou, Labyrint a od roku 1996 v Divadle v Dlouhé. V roce 2011 začal hostovat také v pražském Divadle Járy Cimrmana. Táborský se objevil například ve hře Konec masopustu, Hrdina západu, Moliere, Faidra, Garderobiér, Lékař své cti, Naši furianti, Tři mušketýři, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Záskok, České nebe a další.
Jeho větší filmová role přišla roku 1991 ve snímku Tankový prapor. O rok později si zahrál v dalším filmu z vojenského prostředí – Černí baroni (1992). Následovaly snímky jako Konec básníků v Čechách (1993), Kolja, Lotrando a Zubejda (1996), Jezerní královna (1997), Tmavomodrý svět (2001), Jak básníci neztrácejí naději (2003), Vratné láhve (2006), Nejkrásnější hádanka (2008), Probudím se včera (2012), Pojedeme k moři, Tři bratři (2014) nebo Po strništi bos (2017). Díky své vynikající angličtině si zahrál i v několika zahraničních filmech jako Eurotrip (2004), Kletba bratří Grimmů (2005) nebo v seriálu Borgia (2011).
Svůj hlas propůjčil Lordu Voldemortovi v sérii Harry Potter. Táborský načetl celkem pět audioknih s nízvy Adelbert von Chamisso: Podivuhodný příběh Petra Schlemihla (2013), Rotschildova flaška, Přiznání Alana Turinga (2015), Spalovač mrtvol (2017) a Siddhárta (2018).
Za svou hereckou kariéru obdržel Táborský Cenu Světa a divadla (1997) za roli ve hře Konec masopustu. O rok později získal Goyovu cenu (španělská filmová cena) za roli ve filmu Dívka tvých snů. V roce 2004 získal ještě Cenu Elsa za roli v seriálu Místo nahoře.Kdo je Miroslav Táborský? Životopis Miroslav Táborský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Miroslav Táborský

Národnost: česká
Datum narození: 9. 11. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Miroslav Táborský můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Interpretace? Znáte definici termínu Minaret? Vzpomněli byste si na význam slova Decentralizace? Pamatujete si definici pojmu Svatý grál?

Klíčová slova: život, Miroslav Táborský, kdy se narodil Miroslav Táborský?, vysvětlení, datum narození, lexikon, osobnost, Miroslav Táborský, zajímavosti, místo narození, životopis, osobnosti, biografie, wiki, herectví, herectví

Pojem Miroslav Táborský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Miroslav Táborský ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Miroslav Táborský ve Wikislovníku

Vyhledat termín Miroslav Táborský ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Miroslav Táborský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Miroslav Táborský na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Táborský například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Miroslav Táborský? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Miroslav Táborský? Kdy se narodil Miroslav Táborský? Kde se narodil Miroslav Táborský? Miroslav Táborský patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Táborský dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Táborský i v jiné kategorii než je herectví.