Kdo je to?
Kdo je Miroslav Táborský? Životopis Miroslav Táborský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Miroslav Táborský?

Kdo je Miroslav Táborský? Životopis, informace, biografie, herectví

Miroslav Táborský je český divadelní a filmový herec, komik a dabér. Táborský se narodil v Praze. Chtěl se stát hercem, ale na DAMU jej nepřijali. Místo toho odešel studovat fyziku na Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové. Studium úspěšně ukončil roku 1985. Poté se (již počtvrté) přihlásil na DAMU a byl přijat. Akademii absolvoval v roce 1987 a první angažmá získal v Kladně. Poté hrál v pražských divadlech E. F. Buriana, Pod Palmovkou, Labyrint a od roku 1996 v Divadle v Dlouhé. V roce 2011 začal hostovat také v pražském Divadle Járy Cimrmana. Táborský se objevil například ve hře Konec masopustu, Hrdina západu, Moliere, Faidra, Garderobiér, Lékař své cti, Naši furianti, Tři mušketýři, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Záskok, České nebe a další.
Jeho větší filmová role přišla roku 1991 ve snímku Tankový prapor. O rok později si zahrál v dalším filmu z vojenského prostředí – Černí baroni (1992). Následovaly snímky jako Konec básníků v Čechách (1993), Kolja, Lotrando a Zubejda (1996), Jezerní královna (1997), Tmavomodrý svět (2001), Jak básníci neztrácejí naději (2003), Vratné láhve (2006), Nejkrásnější hádanka (2008), Probudím se včera (2012), Pojedeme k moři, Tři bratři (2014) nebo Po strništi bos (2017). Díky své vynikající angličtině si zahrál i v několika zahraničních filmech jako Eurotrip (2004), Kletba bratří Grimmů (2005) nebo v seriálu Borgia (2011).
Svůj hlas propůjčil Lordu Voldemortovi v sérii Harry Potter. Táborský načetl celkem pět audioknih s nízvy Adelbert von Chamisso: Podivuhodný příběh Petra Schlemihla (2013), Rotschildova flaška, Přiznání Alana Turinga (2015), Spalovač mrtvol (2017) a Siddhárta (2018).
Za svou hereckou kariéru obdržel Táborský Cenu Světa a divadla (1997) za roli ve hře Konec masopustu. O rok později získal Goyovu cenu (španělská filmová cena) za roli ve filmu Dívka tvých snů. V roce 2004 získal ještě Cenu Elsa za roli v seriálu Místo nahoře.Kdo je Miroslav Táborský? Životopis Miroslav Táborský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Miroslav Táborský

Národnost: česká
Datum narození: 9. 11. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Miroslav Táborský s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Interpretace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gorgonzola? Vzpomněli byste si na význam slova Pemza? Víte co je Kurděje?

Klíčová slova: herectví, biografie, místo narození, lexikon, osobnost, informace, datum narození, život, wikipedie, národnost, zajímavosti, narození, vysvětlení, Miroslav Táborský, kdy se narodil Miroslav Táborský?, Miroslav Táborský

Pojem Miroslav Táborský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Miroslav Táborský v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Táborský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Miroslav Táborský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Miroslav Táborský na Youtube

Vyhledat heslo Miroslav Táborský ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Táborský například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miroslav Táborský

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Miroslav Táborský? Kdy se narodil Miroslav Táborský? Kde se narodil Miroslav Táborský? Miroslav Táborský je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Miroslav Táborský dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Táborský i v jiné kategorii než je herectví.