Kdo je to?
Kdo je Miroslav Táborský? Životopis Miroslav Táborský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Miroslav Táborský

Kdo je Miroslav Táborský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Miroslav Táborský je český divadelní a filmový herec, komik a dabér. Táborský se narodil v Praze. Chtěl se stát hercem, ale na DAMU jej nepřijali. Místo toho odešel studovat fyziku na Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové. Studium úspěšně ukončil roku 1985. Poté se (již počtvrté) přihlásil na DAMU a byl přijat. Akademii absolvoval v roce 1987 a první angažmá získal v Kladně. Poté hrál v pražských divadlech E. F. Buriana, Pod Palmovkou, Labyrint a od roku 1996 v Divadle v Dlouhé. V roce 2011 začal hostovat také v pražském Divadle Járy Cimrmana. Táborský se objevil například ve hře Konec masopustu, Hrdina západu, Moliere, Faidra, Garderobiér, Lékař své cti, Naši furianti, Tři mušketýři, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Záskok, České nebe a další.
Jeho větší filmová role přišla roku 1991 ve snímku Tankový prapor. O rok později si zahrál v dalším filmu z vojenského prostředí – Černí baroni (1992). Následovaly snímky jako Konec básníků v Čechách (1993), Kolja, Lotrando a Zubejda (1996), Jezerní královna (1997), Tmavomodrý svět (2001), Jak básníci neztrácejí naději (2003), Vratné láhve (2006), Nejkrásnější hádanka (2008), Probudím se včera (2012), Pojedeme k moři, Tři bratři (2014) nebo Po strništi bos (2017). Díky své vynikající angličtině si zahrál i v několika zahraničních filmech jako Eurotrip (2004), Kletba bratří Grimmů (2005) nebo v seriálu Borgia (2011).
Svůj hlas propůjčil Lordu Voldemortovi v sérii Harry Potter. Táborský načetl celkem pět audioknih s nízvy Adelbert von Chamisso: Podivuhodný příběh Petra Schlemihla (2013), Rotschildova flaška, Přiznání Alana Turinga (2015), Spalovač mrtvol (2017) a Siddhárta (2018).
Za svou hereckou kariéru obdržel Táborský Cenu Světa a divadla (1997) za roli ve hře Konec masopustu. O rok později získal Goyovu cenu (španělská filmová cena) za roli ve filmu Dívka tvých snů. V roce 2004 získal ještě Cenu Elsa za roli v seriálu Místo nahoře.Kdo je Miroslav Táborský? Životopis Miroslav Táborský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Miroslav Táborský

Národnost: česká
Datum narození: 9. 11. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Miroslav Táborský s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Relativní? Znáte termín Federace? Vzpomněli byste si na význam slova Ikterus? Víte, co je to Tenisový loket?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, popis, herectví, informace, kde se narodil Miroslav Táborský?, život, herectví, národnost, biografie, životopis, wikipedie, kdo je Miroslav Táborský?, lexikon, osobnost, Miroslav Táborský

Pojem Miroslav Táborský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Miroslav Táborský

Zkusit najít výraz Miroslav Táborský ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Miroslav Táborský na Google obrázcích

Zkusit najít Miroslav Táborský ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Miroslav Táborský na Youtube

Vyhledat pojem Miroslav Táborský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Táborský například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Miroslav Táborský? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Miroslav Táborský? Kdy se narodil Miroslav Táborský? Kde se narodil Miroslav Táborský? Miroslav Táborský se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, mladý dlouhovlasý, miroslav Táborský, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Táborský dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Táborský i v jiné kategorii než je herectví.