Kdo je to?
Kdo je to Alžbětko? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alžbětko? Lidé, politika

Alžbětko

Co znamená a jaký je význam slova Alžbětko?

Alžbětko je česká/ý aktivistka/aktivista, zabývající se genderovými tématy. Alžbětko se definuje jako nebinární, tj. ani žena, ani muž, a nechává se oslovovat ve středním rodě.
Alžbětko prezentuje názor, že pohlaví a gender spolu nesouvisí. Ono samo se narodilo v ženském těle, nicméně necítí se být ženou, ale ani mužem. Proto se označuje jako nebinární a je v českém prostředí jednou z mála osobností, která tak vystupuje veřejně a o tomto tématu mluví. Vyjadřuje se též k otázkám sexuality, genderových stereotypů a dalších otázek spojených s tradičním rozdělením světa na mužský a ženský.
Termín nebinární člověk se vztahuje ke skutečnosti, že běžně dělíme lidstvo na dvě skupiny (binárně): ženy a muže. Nebinární osobnost z tohoto systému tedy vystupuje.
Kromě témat spojených s pohlavím a genderem se Alžbětko věnuje též ekologickému aktivismu.Kdo je to Alžbětko? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alžbětko? Lidé, politika

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Hustilka? Vzpomněli byste si na význam slova Klevela? Rozumíte pojmu Rabat? Znáte definici termínu Snapchat?

Klíčová slova: termín, odborný výraz, slovo, definice, etymologie, co znamená, synonymum, politika, Alžbětko, význam pojmu, informace, původ slova, wikipedie, přesný význam, lexikon, přesný výraz

Pojem Alžbětko je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Alžbětko hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Alžbětko ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alžbětko ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Alžbětko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Alžbětko ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Alžbětko na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžbětko například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Alžbětko? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Alžbětko? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alžbětko? Definice pojmu Alžbětko je v kategorii Politika

Kategorie politika, náčelnice, alžbětko, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste hledat informace výraz,heslo, text, pojem kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika.