Kdo je to?
Kdo je to Alžbětko? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alžbětko? Lidé, politika

Kdo je to Alžbětko?

Jaký je význam slova Alžbětko? Co to znamená?

Alžbětko je česká/ý aktivistka/aktivista, zabývající se genderovými tématy. Alžbětko se definuje jako nebinární, tj. ani žena, ani muž, a nechává se oslovovat ve středním rodě.
Alžbětko prezentuje názor, že pohlaví a gender spolu nesouvisí. Ono samo se narodilo v ženském těle, nicméně necítí se být ženou, ale ani mužem. Proto se označuje jako nebinární a je v českém prostředí jednou z mála osobností, která tak vystupuje veřejně a o tomto tématu mluví. Vyjadřuje se též k otázkám sexuality, genderových stereotypů a dalších otázek spojených s tradičním rozdělením světa na mužský a ženský.
Termín nebinární člověk se vztahuje ke skutečnosti, že běžně dělíme lidstvo na dvě skupiny (binárně): ženy a muže. Nebinární osobnost z tohoto systému tedy vystupuje.
Kromě témat spojených s pohlavím a genderem se Alžbětko věnuje též ekologickému aktivismu.Kdo je to Alžbětko? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alžbětko? Lidé, politika

Sdílejte text pojmu Alžbětko s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je CCleaner? Pamatujete si definici pojmu Zdymadlo? Rozumíte pojmu Platební rozkaz? Vzpomněli byste si co znamená slovo Větný ekvivalent?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, význam, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, informace, politika, přesný význam, politika, Alžbětko, původ slova, formulace, lexikon, pojem, wiki

Pojem Alžbětko je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Alžbětko ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Alžbětko ve Wikipedii

Zkusit najít Alžbětko ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Alžbětko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Alžbětko ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžbětko například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Alžbětko, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alžbětko? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alžbětko? Definice pojmu Alžbětko se nachází v kategorii Politika

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, termín řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v politika.