Kdo je to?
Kdo je Roberto Rivelino? Životopis Roberto Rivelino, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Roberto Rivelino

Kdo je Roberto Rivelino? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Brazilský hráč, bývalý fotbalista Roberto Rivellino, byl jednou z největších hvězd týmu FIFA World Cup 1970. K fotbalu se dostal již jako malý kluk. Zastával funkci futebol de salao hráč v Clube Atletico Barcelona. Rivellino je syn italských přistěhovalců. Už jako malý kluk čutal do balonu, až si ho všimli v místním klubu, kde začal hrát fotbal poloprofesionálně. Profesionální fotbal pro něho ale začal v momentě, kdy přestoupil ke konkurenční Corinthians. Doslova přes noc se stal miláčkem fanoušků. Dostal přezdívku O Rei do Pargue – Král parku. Po neúspěšné sezóně klubu začátkem 70. let, která byla přičítána právě Rivellinovi, přešel do Ria de Janeira. Tam hrál až do konce 70. let. V tomto klubu se dočkal v letech 1975-1976 výhry ligového šampionátu v Riu de Janeiru. Nakonec skončil v Al Hilal v Saudské Arábii. Na konci dekády svoji fotbalovou kariéru ukončil. V roce 1981 odešel do fotbalového důchodu.
Po odchodu se z něj stal fotbalový komentátor a trenér. Vedl Shimizu S-Pulze v japonské J. lize. Dál ale reprezentoval Brazílii na Mistrovství světa mistrů v roce 1989. Rivellinimu je připisován rekord v podobě vstřelení nejrychlejšího gólu v historii fotbalu. Podle odborníků vstřelil gól přímo z výkopu v momentě, kdy brankář soupeřova týmu na kolenou končil předzápasovou modlitbu.
V roce 2004 ho Pelé jmenoval na seznam FIFA jako jednoho ze sta nejlepších hráčů světa.Kdo je Roberto Rivelino? Životopis Roberto Rivelino, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Roberto Rivelino

Národnost: brazilská
Datum narození: 1. ledna 1946
Místo narození: Sao Paulo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Roberto Rivelino sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo RPSN? Pamatujete si definici pojmu Junta? Víte, co je to CVV? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skydrive?

Klíčová slova: životopis, kde se narodil Roberto Rivelino?, národnost, wiki, osobnosti, Roberto Rivelino, život, kdy se narodil Roberto Rivelino?, lexikon, sport, wikipedie, Roberto Rivelino, informace, narození, osobnost, zajímavosti

Pojem Roberto Rivelino je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Roberto Rivelino ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Roberto Rivelino ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Roberto Rivelino ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Roberto Rivelino ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roberto Rivelino ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Roberto Rivelino například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Roberto Rivelino?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Roberto Rivelino? Kdy se narodil Roberto Rivelino? Kde se narodil Roberto Rivelino? Roberto Rivelino je v sekci Sport

Kategorie sport, potápěč, roberto Rivelino, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Roberto Rivelino třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roberto Rivelino i v jiné kategorii než je sport.