Kdo je to?
Kdo je Roberto Rivelino? Životopis Roberto Rivelino, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Roberto Rivelino

Kdo je Roberto Rivelino? Životopis, informace, biografie, sport

Brazilský hráč, bývalý fotbalista Roberto Rivellino, byl jednou z největších hvězd týmu FIFA World Cup 1970. K fotbalu se dostal již jako malý kluk. Zastával funkci futebol de salao hráč v Clube Atletico Barcelona. Rivellino je syn italských přistěhovalců. Už jako malý kluk čutal do balonu, až si ho všimli v místním klubu, kde začal hrát fotbal poloprofesionálně. Profesionální fotbal pro něho ale začal v momentě, kdy přestoupil ke konkurenční Corinthians. Doslova přes noc se stal miláčkem fanoušků. Dostal přezdívku O Rei do Pargue – Král parku. Po neúspěšné sezóně klubu začátkem 70. let, která byla přičítána právě Rivellinovi, přešel do Ria de Janeira. Tam hrál až do konce 70. let. V tomto klubu se dočkal v letech 1975-1976 výhry ligového šampionátu v Riu de Janeiru. Nakonec skončil v Al Hilal v Saudské Arábii. Na konci dekády svoji fotbalovou kariéru ukončil. V roce 1981 odešel do fotbalového důchodu.
Po odchodu se z něj stal fotbalový komentátor a trenér. Vedl Shimizu S-Pulze v japonské J. lize. Dál ale reprezentoval Brazílii na Mistrovství světa mistrů v roce 1989. Rivellinimu je připisován rekord v podobě vstřelení nejrychlejšího gólu v historii fotbalu. Podle odborníků vstřelil gól přímo z výkopu v momentě, kdy brankář soupeřova týmu na kolenou končil předzápasovou modlitbu.
V roce 2004 ho Pelé jmenoval na seznam FIFA jako jednoho ze sta nejlepších hráčů světa.Kdo je Roberto Rivelino? Životopis Roberto Rivelino, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Roberto Rivelino

Národnost: brazilská
Datum narození: 1. ledna 1946
Místo narození: Sao Paulo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Roberto Rivelino s jinými lidmina různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Migrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bránice? Víte, co je to Úzkost? Znáte termín Eskalátor?

Klíčová slova: životopis, kdo je Roberto Rivelino?, Roberto Rivelino, biografie, osobnost, osobnosti, zajímavosti, národnost, sport, život, lexikon, informace, popis, vysvětlení, narození, sport

Pojem Roberto Rivelino je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Roberto Rivelino na Youtube

Zkusit najít Roberto Rivelino v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Roberto Rivelino na Google.cz

Zkusit najít pojem Roberto Rivelino ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Roberto Rivelino ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roberto Rivelino například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Roberto Rivelino?

Právě jste zjistili Kdo je to Roberto Rivelino? Kdy se narodil Roberto Rivelino? Kde se narodil Roberto Rivelino? Roberto Rivelino se nachází v sekci Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Roberto Rivelino třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roberto Rivelino i v jiné kategorii než je sport.