Kdo je to?
Kdo je Ellie Goulding? Životopis Ellie Goulding, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Ellie Goulding

Kdo je Ellie Goulding? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ellie Goulding je britská zpěvačka, skladatelka a kytaristka. Narodila se v Herefordu v hrabství Herefordshire v Anglii. Od útlého věku uměla hrát na klarinet, na kytaru a později se naučila hrát na bicí a mandolínu. V 15 letech psala vlastní písně. Po střední škole Lady Hawkins High School odešla studovat drama na Kent University.
V roce 2009 podepsala smlouvu se společností Polydor Records. Ellie Goulding se proslavila v roce 2010 v anketě BBC Sound, která hledá nové talenty. Získala také cenu kritiků na BRIT Awards. Ve stejném roce vydala debutové album Lights. Album vyhrálo britský žebříček nejlepších desek roku (UK Albums Chart). Druhé studiové album Halcyon (2012) se umístilo na 2. Místě v žebříčku UK Albums Chart. V roce 2014 vyhrála cenu BRIT Awards v kategorii nejlepší zpěvačka. Další rok vydala její nejznámější píseň Love Me Like You Do, která zazněla v soundtracku pro film 50 odstínů šedi. Píseň si drží 1. místo v žebříčku nejhranější písně ve Velké Británii během jednoho týdne. Ve stejném roce vydala třetí studiové album Delirium, které obsahuje 16 skladeb. Čtvrté album Brightest Blue vydala v roce 2020.
Ellie Goulding zpívala na svatbě prince Williama a Kate Middleton v Buckinghamském paláci (2011). Od OSN získala cenu za globální aktivismus (životní prostředí a sociální spravedlnost) v roce 2017.Kdo je Ellie Goulding? Životopis Ellie Goulding, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Ellie Goulding

Národnost: anglická
Datum narození: 30. 12. 1986
Místo narození: Hereford, Anglie

Popis osobnosti Ellie Goulding můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Tržní cena? Pamatujete si definici pojmu Francouzské okno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aceton? Vzpomněli byste si co znamená slovo Creatin?

Klíčová slova: wiki, národnost, životopis, hudba, wikipedie, zajímavosti, biografie, narození, osobnosti, lexikon, datum narození, vysvětlení, informace, popis, hudba, kdy se narodila Ellie Goulding?

Pojem Ellie Goulding je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Ellie Goulding

Najít termín Ellie Goulding v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Ellie Goulding na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Ellie Goulding ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Ellie Goulding ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ellie Goulding ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ellie Goulding například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ellie Goulding

Teďka už zajisté víte Kdo je to Ellie Goulding? Kdy se narodila Ellie Goulding? Kde se narodila Ellie Goulding? Ellie Goulding je v sekci Hudba

Kategorie hudba, bubny, ellie Goulding, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ellie Goulding řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ellie Goulding i v jiné kategorii než je hudba.