Kdo je to?
Kdo je to Socialista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Socialista? Lidé, politika

Kdo je to Socialista?

Co znamená a jaký je význam slova Socialista?

Socialista je člověk vyznávající ideje socialismu, to jest levicového politicko-ekonomického směru, který stojí na myšlence kolektivního vlastnictví.
Socialismus jako myšlenkový směr se začal vyvíjet v 19. století, jeho základy však můžeme hledat už v dobách humanismu, a dokonce i v antice. Stojí v opozici k liberalismu a kapitalismu a jeho hlavní myšlenkou je přerozdělování statků (ideálně) rovným dílem mezi všechny lidi.
Socialismus má několik odnoží. Ve vedení moderních států často narazíme na sociální demokracie, které reprezentuje umírněný proud v rámci socialismu a patří ke standardním levicovým stranám.
Do dějin 20. století však výrazně zasáhli radikální socialisté (též komunisté), kteří se inspirovali učením Karla Marxe a Bedřicha Engelse. Nejdříve se komunisté dostali k moci v Rusku, poté se jejich vliv rozšířil i do dalších zemí tzv. východního bloku. Především v období 2. poloviny 20. století docházelo v zemích ovládaných komunisty k násilným kolektivizacím, vzniku diktatur a porušování lidských práv. Většina socialistických vlád v Evropě skončila na počátku 90. let po rozpadu Sovětského svazu, v řadě zemí jsou však komunistické strany stále součástí politického boje. Socialistické strany a vůdce dále velmi často nalezneme v zemích Jižní a Střední Ameriky.
Socialismus též existuje jako filozofický směr, tehdy můžeme mluvit o "utopickém" socialismu či komunismu.Kdo je to Socialista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Socialista? Lidé, politika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Socialista s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Insomnie? Rozumíte pojmu Imho? Znáte pojem Šoková terapie? Znáte pojem Lupus?

Klíčová slova: wikipedie, etymologie, synonymum, co znamená, přesný výraz, přesný výraz, slovo, politika, Socialista, přesný význam, heslo, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, význam

Pojem Socialista je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Socialista zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Socialista ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Socialista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Socialista na Youtube

Hledat frázi Socialista ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Socialista ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Socialista například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Socialista, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Socialista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Socialista? Definice pojmu Socialista se nachází v sekci Politika

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace pojem, definici, text, výraz řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Socialista i v jiné sekci než je kategorie politika.