Kdo je to?
Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Albert Einstein?

Kdo to byl Albert Einstein? Stručný životopis

Albert Einstein patří k nejvýznamnějším světovým vědcům v historii a řadí se k nejúspěšnějším fyzikům vůbec. Jeho největším přínosem jsou speciální teorie relativity, kvantování elektromagnetického pole a objasnění fotoefektu a Brownova pohybu. Nejslavnější je obecná teorie relativity s popisem vesmíru.
Albert Einstein spolupracoval i s dalšími fyziky například v statistické fyzice a kvantové statistice. Světoznámým se stal po zformulování obecné teorie relativity. Již za svou dřívější práci získal Nobelovu cenu za fyziku.Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Albert Einstein

Národnost: německá
Datum narození: 14. 3. 1879
Místo narození: Ulm
Datum úmrtí: 18. 4. 1955

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Albert Einstein? s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Suspenze? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ginkgo biloba? Znáte termín Lufa? Víte co je Alpinning?

Klíčová slova: popis, wiki, odborný výraz, význam, kdo to je, etymologie, synonymum, informace, lexikon, slovo, termín, definice, pojem, význam slova, popis, formulace

Pojem Albert Einstein je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Albert Einstein na Youtube

Vyhledat pojem Albert Einstein ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Albert Einstein ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Albert Einstein ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Einstein například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Albert Einstein?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Albert Einstein? Kdo to byl Albert Einstein? Kdy se narodil Albert Einstein? Kde se narodil Albert Einstein? Kdy zemřel Albert Einstein? Albert Einstein je v kategorii věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Albert Einstein řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Einstein i v jiné kategorii než je věda.