Kdo je to?
Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Albert Einstein?

Kdo byl Albert Einstein? Životopis, informace, biografie, věda

Albert Einstein patří k nejvýznamnějším světovým vědcům v historii a řadí se k nejúspěšnějším fyzikům vůbec. Jeho největším přínosem jsou speciální teorie relativity, kvantování elektromagnetického pole a objasnění fotoefektu a Brownova pohybu. Nejslavnější je obecná teorie relativity s popisem vesmíru.
Albert Einstein spolupracoval i s dalšími fyziky například v statistické fyzice a kvantové statistice. Světoznámým se stal po zformulování obecné teorie relativity. Již za svou dřívější práci získal Nobelovu cenu za fyziku.Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Albert Einstein

Národnost: německá
Datum narození: 14. 3. 1879
Místo narození: Ulm
Datum úmrtí: 18. 4. 1955

Líbí se stručný životopis s osobou Albert Einstein? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Mléčná dráha? Znáte definici termínu Degustace? Znáte termín SPU? Pamatujete si definici pojmu Promlčený dluh?

Klíčová slova: Albert Einstein, věda, narození, vysvětlení, zajímavosti, kdo to je, informace, osobnosti, kdy se narodil Albert Einstein?, životopis, datum úmrtí, národnost, nežijící, datum narození, život, wikipedie

Pojem Albert Einstein je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Albert Einstein ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Albert Einstein ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Albert Einstein na Youtube

Hledat heslo Albert Einstein ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Einstein například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Albert Einstein

Právě nyní již víte Kdo byl Albert Einstein? Kdy se narodil Albert Einstein? Kde se narodil Albert Einstein? Kdy zemřel Albert Einstein? Albert Einstein se nachází v kategorii Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Albert Einstein dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Einstein i v jiné kategorii než je věda.