Kdo je to?
Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Albert Einstein?

Kdo to byl Albert Einstein? Stručný životopis

Albert Einstein patří k nejvýznamnějším světovým vědcům v historii a řadí se k nejúspěšnějším fyzikům vůbec. Jeho největším přínosem jsou speciální teorie relativity, kvantování elektromagnetického pole a objasnění fotoefektu a Brownova pohybu. Nejslavnější je obecná teorie relativity s popisem vesmíru.
Albert Einstein spolupracoval i s dalšími fyziky například v statistické fyzice a kvantové statistice. Světoznámým se stal po zformulování obecné teorie relativity. Již za svou dřívější práci získal Nobelovu cenu za fyziku.Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Albert Einstein

Národnost: německá
Datum narození: 14. 3. 1879
Místo narození: Ulm
Datum úmrtí: 18. 4. 1955

Sdílejte tuto stránku s osobností Albert Einstein se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Sonet? Pamatujete si definici pojmu Rádius? Znáte termín Kampus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Apnoe?

Klíčová slova: heslo, termín, přesný výraz, vysvětlení, definice, informace, význam, Albert Einstein, lexikon, etymologie, význam slova, popis, odborný výraz, formulace, co znamená, přesný význam

Pojem Albert Einstein je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Albert Einstein ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Albert Einstein na Google.cz

Hledat videa s názvem Albert Einstein na Youtube

Vyhledat heslo Albert Einstein ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Einstein například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Albert Einstein

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Albert Einstein? Kdo to byl Albert Einstein? Kdy se narodil Albert Einstein? Kde se narodil Albert Einstein? Kdy zemřel Albert Einstein? Albert Einstein je v kategorii věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Albert Einstein dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Einstein i v jiné kategorii než je věda.