Kdo je to?
Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Albert Einstein?

Kdo to byl Albert Einstein? Stručný životopis

Albert Einstein patří k nejvýznamnějším světovým vědcům v historii a řadí se k nejúspěšnějším fyzikům vůbec. Jeho největším přínosem jsou speciální teorie relativity, kvantování elektromagnetického pole a objasnění fotoefektu a Brownova pohybu. Nejslavnější je obecná teorie relativity s popisem vesmíru.
Albert Einstein spolupracoval i s dalšími fyziky například v statistické fyzice a kvantové statistice. Světoznámým se stal po zformulování obecné teorie relativity. Již za svou dřívější práci získal Nobelovu cenu za fyziku.Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Albert Einstein

Národnost: německá
Datum narození: 14. 3. 1879
Místo narození: Ulm
Datum úmrtí: 18. 4. 1955

Sdílejte tuto stránku s osobností Albert Einstein s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Mléčná dráha? Rozumíte pojmu De facto? Znáte termín Lyrika? Znáte pojem Brownfield?

Klíčová slova: význam, formulace, popis, definice, slovo, věda, původ slova, Albert Einstein, pojem, synonymum, popis, lexikon, co je to Albert Einstein?, co znamená, význam slova, etymologie

Pojem Albert Einstein je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Albert Einstein ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Albert Einstein ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Albert Einstein ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Albert Einstein ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Einstein například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Albert Einstein? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Albert Einstein? Kdo to byl Albert Einstein? Kdy se narodil Albert Einstein? Kde se narodil Albert Einstein? Kdy zemřel Albert Einstein? Albert Einstein je v sekci věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Albert Einstein kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Einstein i v jiné kategorii než je věda.