Kdo je to?
Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Albert Einstein?

Kdo to byl Albert Einstein? Stručný životopis

Albert Einstein patří k nejvýznamnějším světovým vědcům v historii a řadí se k nejúspěšnějším fyzikům vůbec. Jeho největším přínosem jsou speciální teorie relativity, kvantování elektromagnetického pole a objasnění fotoefektu a Brownova pohybu. Nejslavnější je obecná teorie relativity s popisem vesmíru.
Albert Einstein spolupracoval i s dalšími fyziky například v statistické fyzice a kvantové statistice. Světoznámým se stal po zformulování obecné teorie relativity. Již za svou dřívější práci získal Nobelovu cenu za fyziku.Kdo byl Albert Einstein? Životopis Albert Einstein, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Albert Einstein

Národnost: německá
Datum narození: 14. 3. 1879
Místo narození: Ulm
Datum úmrtí: 18. 4. 1955

Zaujala vás biografie osobnosti Albert Einstein? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Sonet? Vzpomenete si na definici slova Vesmír? Znáte termín Kampus? Vzpomněli byste si na význam slova Mikropůjčka?

Klíčová slova: kdo je Albert Einstein?, věda, co znamená, lexikon, heslo, informace, formulace, význam, slovo, kdo to je, wiki, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, termín, Albert Einstein

Pojem Albert Einstein je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Albert Einstein ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Albert Einstein ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Albert Einstein na Youtube

Zkusit najít Albert Einstein v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Einstein například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Albert Einstein?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Albert Einstein? Kdo to byl Albert Einstein? Kdy se narodil Albert Einstein? Kde se narodil Albert Einstein? Kdy zemřel Albert Einstein? Albert Einstein patří do sekce věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Albert Einstein třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Einstein i v jiné kategorii než je věda.