Kdo je to?
Kdo byl Rudolf Hess? Životopis Rudolf Hess, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Rudolf Hess

Kdo byl Rudolf Hess? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Rudolf Hess byl pilot, nacistický politik a Hitlerův zástupce. Narodil se do bohaté německé rodiny s českými kořeny. Vyrůstal v Egyptě, který byl pod britskou správou. Už tehdy začal považovat domácí obyvatelstvo za podřadné a byl přesvědčen, že potřebuje nadvládu bílé rasy. V Egyptě chodil do německé evangelické školy a po přesunu zpět do Německa začal studovat obchod, aby mohl pracovat v rodinném podniku. Během první světové války se přidal k dělostřeleckému pluku a byl vyznamenán Železným křížem druhé třídy. V roce 1918 absolvoval letecký výcvik a stal se pilotem, ale do války jako pilot aktivně nezasáhl.
Po konci první světové války se přidal k polovojenským jednotkám Freikorps a také k okultní společnosti Thule, která se zabývala germánskou magií. Účastnil se pouličních bojů s komunisty a od roku 1919 studoval historii a ekonomii na univerzitě v Mnichově. Začal rozvíjet geopolitické teorie a obhajoval obsazení území ve východní Evropě. V Mnichově se setkal s Hitlerem a okamžitě v něm našel názorového spojence. Oba věřili, že Německo prohrálo válku kvůli židovskému spiknutí. Hess se stal jedním z prvních členů nacistické strany a v roce 1922 vstoupil do jednotek SA.
Když proběhl tzv. pivní puč, tedy neúspěšný pokus nacistů o státní převrat, byl společně s Hitlerem zatčen a uvězněn. Ve věznici se jejich přátelství prohloubilo a po propuštění se Hess stal jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. V roce 1933 se Hitler stal říšským kancléřem a Hesse jmenoval za svého zástupce. Byl rovněž povýšen do vedení jednotek SS a po Hitlerovi patřil k nejmocnějším mužům v zemi. Podílel se na norimberských zákonech, které z židů udělaly méněcennou kategorii. V roce 1939 jej Hitler jmenoval jako druhého nástupce po Hermannu Göringovi.
Hess se i během úspěšné nacistické kariéry věnoval původním zájmům, zejména okultismu, astrologii a letectví, v roce 1934 dokonce vyhrál letecký závod. Po vypuknutí druhé světové války ho z Hitlerovy přízně postupně vytlačoval Martin Bormann, který původně pracoval pro něj. Hess se obával, že válčit proti všem stranám je pro Německo neúnosné a z vlastní iniciativy odletěl do Británie, aby začal jednat o příměří. Hitler s tím nesouhlasil a svého bývalého zástupce začal vykreslovat jako šílence, zbavil ho všech funkcí a nařídil, aby byl po příletu do Německa zastřelen.
Hess byl v Británii zatčen a z mírových jednání sešlo. Jeho psychický stav se ve vězení zhoršoval a začal tvrdit, že židé umí ovládat cizí mysl a zařídili holokaust, aby zhoršili pověst Německa. Několikrát se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Po porážce nacismu začal Norimberský proces a za válečné zločiny byl souzen také Hess. Nakonec byl odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody. Zbytek života strávil ve vězení, dokud v pokročilém věku nespáchal sebevraždu oběšením.Kdo byl Rudolf Hess? Životopis Rudolf Hess, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Rudolf Hess

Národnost: německá
Datum narození: 26. dubna 1894
Místo narození: Alexandrie, Egypt
Datum úmrtí: 17. srpna 1987

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Rudolf Hess? s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Cikorka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Patologie? Rozumíte pojmu Postřižiny? Znáte termín Sieg Heil?

Klíčová slova: osobnost, Kdy zemřel Rudolf Hess, místo narození, biografie, zločin, kdo je Rudolf Hess?, wiki, nežijící, informace, datum narození, kde se narodil Rudolf Hess?, zajímavosti, národnost, Rudolf Hess, národnost, vysvětlení

Pojem Rudolf Hess je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Rudolf Hess na Youtube

Najít termín Rudolf Hess v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Rudolf Hess ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Rudolf Hess na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Rudolf Hess ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rudolf Hess například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Rudolf Hess? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Rudolf Hess? Kdy se narodil Rudolf Hess? Kde se narodil Rudolf Hess? Kdy zemřel Rudolf Hess? Rudolf Hess patří do kategorie Zločin

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Rudolf Hess dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rudolf Hess i v jiné kategorii než je zločin.