Kdo je to?
Kdo byl Rudolf Hess? Životopis Rudolf Hess, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Rudolf Hess?

Kdo byl Rudolf Hess? Životopis, informace, biografie, zločin

Rudolf Hess byl pilot, nacistický politik a Hitlerův zástupce. Narodil se do bohaté německé rodiny s českými kořeny. Vyrůstal v Egyptě, který byl pod britskou správou. Už tehdy začal považovat domácí obyvatelstvo za podřadné a byl přesvědčen, že potřebuje nadvládu bílé rasy. V Egyptě chodil do německé evangelické školy a po přesunu zpět do Německa začal studovat obchod, aby mohl pracovat v rodinném podniku. Během první světové války se přidal k dělostřeleckému pluku a byl vyznamenán Železným křížem druhé třídy. V roce 1918 absolvoval letecký výcvik a stal se pilotem, ale do války jako pilot aktivně nezasáhl.
Po konci první světové války se přidal k polovojenským jednotkám Freikorps a také k okultní společnosti Thule, která se zabývala germánskou magií. Účastnil se pouličních bojů s komunisty a od roku 1919 studoval historii a ekonomii na univerzitě v Mnichově. Začal rozvíjet geopolitické teorie a obhajoval obsazení území ve východní Evropě. V Mnichově se setkal s Hitlerem a okamžitě v něm našel názorového spojence. Oba věřili, že Německo prohrálo válku kvůli židovskému spiknutí. Hess se stal jedním z prvních členů nacistické strany a v roce 1922 vstoupil do jednotek SA.
Když proběhl tzv. pivní puč, tedy neúspěšný pokus nacistů o státní převrat, byl společně s Hitlerem zatčen a uvězněn. Ve věznici se jejich přátelství prohloubilo a po propuštění se Hess stal jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. V roce 1933 se Hitler stal říšským kancléřem a Hesse jmenoval za svého zástupce. Byl rovněž povýšen do vedení jednotek SS a po Hitlerovi patřil k nejmocnějším mužům v zemi. Podílel se na norimberských zákonech, které z židů udělaly méněcennou kategorii. V roce 1939 jej Hitler jmenoval jako druhého nástupce po Hermannu Göringovi.
Hess se i během úspěšné nacistické kariéry věnoval původním zájmům, zejména okultismu, astrologii a letectví, v roce 1934 dokonce vyhrál letecký závod. Po vypuknutí druhé světové války ho z Hitlerovy přízně postupně vytlačoval Martin Bormann, který původně pracoval pro něj. Hess se obával, že válčit proti všem stranám je pro Německo neúnosné a z vlastní iniciativy odletěl do Británie, aby začal jednat o příměří. Hitler s tím nesouhlasil a svého bývalého zástupce začal vykreslovat jako šílence, zbavil ho všech funkcí a nařídil, aby byl po příletu do Německa zastřelen.
Hess byl v Británii zatčen a z mírových jednání sešlo. Jeho psychický stav se ve vězení zhoršoval a začal tvrdit, že židé umí ovládat cizí mysl a zařídili holokaust, aby zhoršili pověst Německa. Několikrát se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Po porážce nacismu začal Norimberský proces a za válečné zločiny byl souzen také Hess. Nakonec byl odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody. Zbytek života strávil ve vězení, dokud v pokročilém věku nespáchal sebevraždu oběšením.Kdo byl Rudolf Hess? Životopis Rudolf Hess, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Rudolf Hess

Národnost: německá
Datum narození: 26. dubna 1894
Místo narození: Alexandrie, Egypt
Datum úmrtí: 17. srpna 1987

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rudolf Hess s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Chladítko? Víte, co je to P2P? Rozumíte pojmu Psychopatie? Rozumíte pojmu Gnozeologie?

Klíčová slova: zajímavosti, datum úmrtí, životopis, kdo je Rudolf Hess?, vysvětlení, popis, zločin, wikipedie, národnost, kdo to je, lexikon, národnost, datum narození, informace, Kdy zemřel Rudolf Hess, osobnost

Pojem Rudolf Hess je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Rudolf Hess ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rudolf Hess na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Rudolf Hess ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Rudolf Hess ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Rudolf Hess v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Rudolf Hess například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Rudolf Hess? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Rudolf Hess? Kdy se narodil Rudolf Hess? Kde se narodil Rudolf Hess? Kdy zemřel Rudolf Hess? Rudolf Hess je v kategorii Zločin

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Rudolf Hess dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rudolf Hess i v jiné kategorii než je zločin.