Kdo je to?
Kdo je Richard Müller? Životopis Richard Müller, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Richard Müller

Kdo je Richard Müller? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Nejenom na Slovensku, ale i u nás je Richard Müller velmi populární a jeho písničky doslova zlidověly. Charismatický dlouhán si své písně někdy sám textuje, jindy zase skládá hudbu. V České republice a na Slovensku se prodalo víc než milion alb. Narodil se do umělecké rodiny. Jeho rodiče – Vlado a Eliška Müllerovi jsou oba herci.
Richard vystudoval na VŠMU v Bratislavě filmovou a televizní dramaturgii a scenáristiku. Současně při studiu věnoval svůj čas také publicistice. Svoji první kapelu nazvanou Banket založil v roce 1984. V roce 1992 se se skupinou rozloučil a nastoupil na svoji sólovou dráhu.
Úspěch mu zřejmě zatemnil mozek, když v devadesátých letech začal brát drogy. Experimentoval nejen s marihuanou, ale časem přešel i na tvrdé drogy, na kokain a heroin. Díky tomu se dočkal i obvinění z trestného činu šíření toxikomanie. Tečku za svojí zářnou kariérou udělal při koncertě ve Zlíně, kdy se nahý dožadoval veřejně pervitinu. Kvůli užívání drog si Richard přivodil bipolární afektivní poruchu. Díky ní se několikrát pokusil spáchat sebevraždu.
Jeho manželka, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, se kterou se oženil v roce 1986, už nedokázala snášet jeho drogové excesy, a proto se s ním v roce 2001 nechala rozvést. Jejich dva potomci, syn Filip a dcera Ema, tak přišli o rodinné zázemí. Richard později přiznal vztah s Ivou Bittovou. Nakonec skončil v náručí Vandy Wolfové, se kterou si pořídil třetí dítě, syna Markuse.Kdo je Richard Müller? Životopis Richard Müller, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Richard Müller

Národnost: slovenská
Datum narození: 6. září 1961
Místo narození: Hlohovec, Slovensko

Zaujala vás biografie osobnosti Richard Müller? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Defragmentace? Znáte termín Inkluzivní vzdělávání? Znáte termín Pandora Papers? Víte, co je to Košer?

Klíčová slova: místo narození, popis, kdy se narodil Richard Müller?, biografie, Richard Müller, datum narození, osobnosti, osobnost, wikipedie, lexikon, národnost, hudba, Richard Müller, kde se narodil Richard Müller?, kdo je Richard Müller?, životopis

Pojem Richard Müller je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Richard Müller ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Richard Müller v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Richard Müller na Google obrázcích

Najít výraz Richard Müller ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Richard Müller na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Müller například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Richard Müller?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Richard Müller? Kdy se narodil Richard Müller? Kde se narodil Richard Müller? Richard Müller se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, sluchátka bílá, richard Müller, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Richard Müller například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Müller i v jiné kategorii než je hudba.