Kdo je to?
Kdo je Richard Müller? Životopis Richard Müller, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Richard Müller?

Kdo je Richard Müller? Životopis, informace, biografie, hudba

Nejenom na Slovensku, ale i u nás je Richard Müller velmi populární a jeho písničky doslova zlidověly. Charismatický dlouhán si své písně někdy sám textuje, jindy zase skládá hudbu. V České republice a na Slovensku se prodalo víc než milion alb. Narodil se do umělecké rodiny. Jeho rodiče – Vlado a Eliška Müllerovi jsou oba herci.
Richard vystudoval na VŠMU v Bratislavě filmovou a televizní dramaturgii a scenáristiku. Současně při studiu věnoval svůj čas také publicistice. Svoji první kapelu nazvanou Banket založil v roce 1984. V roce 1992 se se skupinou rozloučil a nastoupil na svoji sólovou dráhu.
Úspěch mu zřejmě zatemnil mozek, když v devadesátých letech začal brát drogy. Experimentoval nejen s marihuanou, ale časem přešel i na tvrdé drogy, na kokain a heroin. Díky tomu se dočkal i obvinění z trestného činu šíření toxikomanie. Tečku za svojí zářnou kariérou udělal při koncertě ve Zlíně, kdy se nahý dožadoval veřejně pervitinu. Kvůli užívání drog si Richard přivodil bipolární afektivní poruchu. Díky ní se několikrát pokusil spáchat sebevraždu.
Jeho manželka, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, se kterou se oženil v roce 1986, už nedokázala snášet jeho drogové excesy, a proto se s ním v roce 2001 nechala rozvést. Jejich dva potomci, syn Filip a dcera Ema, tak přišli o rodinné zázemí. Richard později přiznal vztah s Ivou Bittovou. Nakonec skončil v náručí Vandy Wolfové, se kterou si pořídil třetí dítě, syna Markuse.Kdo je Richard Müller? Životopis Richard Müller, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Richard Müller

Národnost: slovenská
Datum narození: 6. září 1961
Místo narození: Hlohovec, Slovensko

Sdílejte tuto stránku s osobností Richard Müller se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Kardamon? Víte co je Environmentální výchova? Znáte termín Karité? Vzpomněli byste si co označuje výraz HPV?

Klíčová slova: datum narození, hudba, místo narození, hudba, kdo je Richard Müller?, Richard Müller, kde se narodil Richard Müller?, národnost, životopis, wikipedie, informace, Richard Müller, biografie, osobnosti, život, zajímavosti

Pojem Richard Müller je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Richard Müller hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Richard Müller ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Richard Müller na Google obrázcích

Vyhledat výraz Richard Müller ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Richard Müller ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Richard Müller ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Müller například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Richard Müller? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Richard Müller? Kdy se narodil Richard Müller? Kde se narodil Richard Müller? Richard Müller se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Richard Müller kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Müller i v jiné kategorii než je hudba.