Kdo je to?
Kdo je Ján Koleník? Životopis Ján Koleník, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Ján Koleník

Kdo je Ján Koleník? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ján Koleník je slovenský herec, který se do povědomí českých diváků zapsal zejména díky roli legionáře a módního návrháře Vladimíra Valenty v oblíbeném historickém seriálu první republika. Narodil se 11. listopadu 1979 v Bánské Bystrici.
Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě a v roce 2004 získal angažmá v Činoherním klubu Slovenského národního divadla. Ještě v tomtéž roce obdržel ocenění za nejlepší herecký výkon na festivalu Instropoliatana a byl nominován na cenu za Objev roku v rámci Divadelních ocenění sezóny 2003.
Na další ceny nemusel dlouho čekat, jelikož již v roce 2008 byl oceněn Výroční cenou literárního fondu a již třikrát vyhrál v anketě OTO, která oceňuje nejoblíbenější slovenské herce. Koleník se tímto titulem mohl pyšnit hned tři roky po sobě mezi lety 2010 a 2012.
První zkušenosti před kamerami získával díky drobným roličkám v seriálech jako je Ordinace v růžové zahradě, Medzi námi či Áno, miláčik. Později získal i větší role ve slovenském komediálním seriálu Panelák a pokračoval ke snímkům Nikdy neříkej nikdy, Děti panelu, Nesmrtelní, Kriminálka Staré město nebo Divocí koně.
Přestože byl na Slovensku velmi známým hercem, v České republice získal pozornost veřejnosti až v roce 2014, kdy se po boku Veroniky Arichtevy, Svatopluka Skopala, Jiřího Vyorálka či Markéty Plánkové objevil v historickém seriálu První republika, mapujícím osudy rodiny Valentových v období mezi koncem první a začátkem druhé světové války.
Později si také zahrál v seriálu Za sklem, 1890, Oteckovia, Ultimátum, Jenny, Druhá šanca a Dunaj, k vašim službám.
I přes bohatou seriálovou tvorbu má Ján na kontě zatím jen několik filmů. Prvním z nich byl v roce 2006 snímek Veľké šťastie, další následovala až v roce 2018 pohádka Když draka bolí hlava. Od té doby natočil ještě dvoudílný film Šťastný nový rok, Moje povstanie 2 a V létě ti řeknu, jak se mám.
Koleník je oprávněně pokládán za jednoho z nejhezčích slovenských herců. V České republice pracuje také jako model pro italskou módní značku Marco Mirelli.
V médiích se probírá jeho sexuální orientace, k níž se sám Koleník ovšem zatím nikdy veřejně nevyjádřil. Své soukromí si přísně střeží a detaily jeho milostného ani osobního života nejsou známy.Kdo je Ján Koleník? Životopis Ján Koleník, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Ján Koleník

Národnost: československá, slovenská
Datum narození: 11. listopadu 1979
Místo narození: Bánská Bystrica

Zaujala vás biografie osobnosti Ján Koleník? Potom se podělte s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Indoktrinace? Pamatujete si definici pojmu Microblading? Víte, co je to Napoleonský komplex? Vzpomněli byste si co znamená slovo Monarchie?

Klíčová slova: biografie, Ján Koleník, místo narození, popis, herectví, Ján Koleník, narození, wikipedie, životopis, wiki, osobnost, vysvětlení, osobnosti, zajímavosti, kdy se narodil Ján Koleník?, datum narození

Pojem Ján Koleník je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Ján Koleník na Google.cz

Hledat výraz Ján Koleník ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ján Koleník ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ján Koleník ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Ján Koleník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ján Koleník například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Ján Koleník? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ján Koleník? Kdy se narodil Ján Koleník? Kde se narodil Ján Koleník? Ján Koleník se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Ján Koleník dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ján Koleník i v jiné kategorii než je herectví.