Kdo je to?
Kdo byl Chester Alan Arthur? Životopis Chester Alan Arthur, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Chester Alan Arthur

Kdo byl Chester Alan Arthur? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Chester Alan Arthur byl americký právník a politik, který se z pozice viceprezidenta stal 21. prezidentem Spojených států amerických. Byl úspěšným politikem, který proslul svou schopností překlenout propast mezi různými frakcemi uvnitř Republikánské strany.
Chester Alan Arthur se narodil 5. října 1829 ve Fairfieldu ve státě Vermont a vyrůstal ve skromné rodině. Jeho otec byl baptistický kazatel s osmi dětmi a často se museli stěhovat. Navzdory omezeným prostředkům získal Arthur dobré vzdělání a navštěvoval Union College ve Schenectady ve státě New York. Po ukončení studia se stal na krátkou dobu učitelem, poté vystudoval práva a zahájil svou právnickou kariéru. Působil v různých vládních funkcích, pracoval například jako výběrčí v newyorském přístavu, což mu umožnilo navázat důležité politické kontakty. Pracoval také jako viceprezident Republikánského výboru státu New York, kde se osvědčil jako zkušený stranický organizátor.
V roce 1880 si Arthura vybral republikánský kandidát na prezidenta James A. Garfield jako svého viceprezidenta. Garfield a Arthur pocházeli z různých frakcí Republikánské strany, ale Garfield věřil, že Arthurovy politické schopnosti mu pomohou získat prezidentský úřad. Garfield byl však zavražděn pouhé čtyři měsíce po začátku svého prezidentství a Arthur se náhle ocitl v roli prezidenta. Navzdory nečekanému začátku prezidentské funkce se Chester Alan Arthur se v úřadu velmi osvědčil a podařilo se mu dosáhnout mnoha významných úspěchů. Dokončil reformu systému státní služby, čímž se mu povedlo výrazně snížit korupci. Zasadil se rovněž o modernizaci amerického námořnictva a podepsal zákon o námořních prostředcích. Ten poskytl finanční prostředky na stavbu nových válečných lodí a pomohl stát se Spojeným státům významnou námořní velmocí. Navzdory těmto úspěchům ale čelil kritice demokratů i republikánů, například za své kontroverzní rozhodnutí podepsat zákon o vyloučení Číňanů. Tento zákon zakazoval čínským přistěhovalcům vstup do Spojených států a mnozí jej považovali za diskriminační opatření. Arthurovo prezidentství bylo také poznamenáno osobní tragédií. Jeho manželka Ellen zemřela na zápal plic jen několik měsíců po jeho nástupu do úřadu. Po skončení funkce se vrátil do New Yorku, kde se věnoval advokátní praxi. Už od mládí jej ale trápilo špatné zdraví a jeho stav se během výkonu prezidentské funkce značně zhoršil. Pouhý rok a půl po odchodu z Bílého domu Chester Alan Arthur zemřel.Kdo byl Chester Alan Arthur? Životopis Chester Alan Arthur, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Chester Alan Arthur

Národnost: americká
Datum narození: 5.10.1829
Místo narození: Fairfield, Vermont, USA
Datum úmrtí: 18.11.1886

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chester Alan Arthur s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Mapa? Pamatujete si definici pojmu Artritida? Znáte termín Switch? Vzpomněli byste si co znamená slovo Molitan?

Klíčová slova: vysvětlení, datum narození, datum úmrtí, popis, kdo to je, Chester Alan Arthur, život, informace, osobnost, kdo je Chester Alan Arthur?, lexikon, národnost, narození, osobnosti, politici, národnost

Pojem Chester Alan Arthur je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Chester Alan Arthur lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Chester Alan Arthur ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Chester Alan Arthur ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Chester Alan Arthur na Youtube

Zkusit najít heslo Chester Alan Arthur ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Chester Alan Arthur na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chester Alan Arthur například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Chester Alan Arthur? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Chester Alan Arthur? Kdy se narodil Chester Alan Arthur? Kde se narodil Chester Alan Arthur? Kdy zemřel Chester Alan Arthur? Chester Alan Arthur patří do sekce Politici

Kategorie politici, zrzka politička, chester Alan Arthur, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Chester Alan Arthur dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chester Alan Arthur i v jiné kategorii než je politici.