Kdo je to?
Kdo byl Chester Alan Arthur? Životopis Chester Alan Arthur, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Chester Alan Arthur

Kdo byl Chester Alan Arthur? Životopis, informace, biografie, politici

Chester Alan Arthur byl americký právník a politik, který se z pozice viceprezidenta stal 21. prezidentem Spojených států amerických. Byl úspěšným politikem, který proslul svou schopností překlenout propast mezi různými frakcemi uvnitř Republikánské strany.
Chester Alan Arthur se narodil 5. října 1829 ve Fairfieldu ve státě Vermont a vyrůstal ve skromné rodině. Jeho otec byl baptistický kazatel s osmi dětmi a často se museli stěhovat. Navzdory omezeným prostředkům získal Arthur dobré vzdělání a navštěvoval Union College ve Schenectady ve státě New York. Po ukončení studia se stal na krátkou dobu učitelem, poté vystudoval práva a zahájil svou právnickou kariéru. Působil v různých vládních funkcích, pracoval například jako výběrčí v newyorském přístavu, což mu umožnilo navázat důležité politické kontakty. Pracoval také jako viceprezident Republikánského výboru státu New York, kde se osvědčil jako zkušený stranický organizátor.
V roce 1880 si Arthura vybral republikánský kandidát na prezidenta James A. Garfield jako svého viceprezidenta. Garfield a Arthur pocházeli z různých frakcí Republikánské strany, ale Garfield věřil, že Arthurovy politické schopnosti mu pomohou získat prezidentský úřad. Garfield byl však zavražděn pouhé čtyři měsíce po začátku svého prezidentství a Arthur se náhle ocitl v roli prezidenta. Navzdory nečekanému začátku prezidentské funkce se Chester Alan Arthur se v úřadu velmi osvědčil a podařilo se mu dosáhnout mnoha významných úspěchů. Dokončil reformu systému státní služby, čímž se mu povedlo výrazně snížit korupci. Zasadil se rovněž o modernizaci amerického námořnictva a podepsal zákon o námořních prostředcích. Ten poskytl finanční prostředky na stavbu nových válečných lodí a pomohl stát se Spojeným státům významnou námořní velmocí. Navzdory těmto úspěchům ale čelil kritice demokratů i republikánů, například za své kontroverzní rozhodnutí podepsat zákon o vyloučení Číňanů. Tento zákon zakazoval čínským přistěhovalcům vstup do Spojených států a mnozí jej považovali za diskriminační opatření. Arthurovo prezidentství bylo také poznamenáno osobní tragédií. Jeho manželka Ellen zemřela na zápal plic jen několik měsíců po jeho nástupu do úřadu. Po skončení funkce se vrátil do New Yorku, kde se věnoval advokátní praxi. Už od mládí jej ale trápilo špatné zdraví a jeho stav se během výkonu prezidentské funkce značně zhoršil. Pouhý rok a půl po odchodu z Bílého domu Chester Alan Arthur zemřel.Kdo byl Chester Alan Arthur? Životopis Chester Alan Arthur, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Chester Alan Arthur

Národnost: americká
Datum narození: 5.10.1829
Místo narození: Fairfield, Vermont, USA
Datum úmrtí: 18.11.1886

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Chester Alan Arthur sdílet s ostatnímina svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Řípa? Vzpomněli byste si na význam slova Eskalace? Znáte termín Pracovní úraz? Znáte definici termínu Ketamin?

Klíčová slova: národnost, biografie, datum narození, datum úmrtí, kdy se narodil Chester Alan Arthur?, zajímavosti, osobnost, místo narození, Chester Alan Arthur, wikipedie, kde se narodil Chester Alan Arthur?, lexikon, Kdy zemřel Chester Alan Arthur, kdo to je, narození, politici

Pojem Chester Alan Arthur je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Chester Alan Arthur v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Chester Alan Arthur ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Chester Alan Arthur ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Chester Alan Arthur ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Chester Alan Arthur ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Chester Alan Arthur na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chester Alan Arthur například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Chester Alan Arthur

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Chester Alan Arthur? Kdy se narodil Chester Alan Arthur? Kde se narodil Chester Alan Arthur? Kdy zemřel Chester Alan Arthur? Chester Alan Arthur patří do kategorie Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Chester Alan Arthur např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chester Alan Arthur i v jiné kategorii než je politici.