Kdo je to?
Kdo je to Hospodyně? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hospodyně? Lidé, profese

Hospodyně

Jaký je význam slova Hospodyně? Co to znamená?

Hospodyně je osoba, která v domácnosti vykonává domácí práce, například úklid, praní a žehlení či vaření.
Profese hospodyně zahrnuje vykonávání domácích prací v domácnostech, které si hospodyni najmou. Nejčastěji jde o úklid, může však jít také o nákup a vaření či pomoc s praním prádla, někdy práce také zahrnuje hlídání dětí či pomoc s celkovou organizací domácnosti.
V minulosti si hospodyně najímaly především bohatší domácnosti, ve kterých měla hospodyně na starosti široké spektrum činností, někdy i hospodaření a mohla mít též k ruce další pomocné síly. Dnes se termín hospodyně příliš neužívá, v češtině ho nahradil například výraz "paní na úklid".
Jako hospodyni či hospodyňku můžeme též označit ženu, která se věnuje péči o vlastní domácnost (nikoli tedy za úplatu).
Pro mužské pohlaví existuje podobné slovo hospodář, nicméně to označuje spíše majitele statku či lesů a polností. Termíny kopírují tradiční rozdělení ženských a mužských rolí, kdy hospodyně se starala především o domácnost, zatímco hospodář o majetek. Mužská varianta této pozice tak v češtině neexistuje.Kdo je to Hospodyně? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hospodyně? Lidé, profese

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Chrabrost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tatarák? Víte, co je to Vyměřovací základ? Víte co je Vinkulace?

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, profese, lexikon, profese, přesný význam, formulace, etymologie, definice, co znamená, přesný výraz, přesný výraz, původ slova, význam pojmu, slovo, pojem

Pojem Hospodyně je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Hospodyně

Hledat videa s názvem Hospodyně na Youtube

Najít výraz Hospodyně ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hospodyně ve vyhledávači Yandex

Najít termín Hospodyně ve Wikislovníku

Hledat termín Hospodyně v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hospodyně například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Hospodyně, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Hospodyně? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodyně? Definice pojmu Hospodyně patří do kategorie Profese

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Hospodyně i v jiné kategorii než v profese.