Kdo je to?
Kdo je to Doyen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Doyen? Lidé, politika

Kdo je to Doyen?

Co znamená a jaký je význam slova Doyen?

Doyen je termín původně užívaný v diplomacii. Označuje nejvýše postaveného diplomata v dané zemi, nejčastěji velvyslance.
Postupně se však termín přenesl i do dalších oblastí života a dnes se s ním častěji setkáme ve významu "nejstarší", "nejzkušenější", "nejzasloužilejší" či "vůdčí" osoba nějakého konkrétního oboru (často uměleckého) či nějaké konkrétní skupiny. Například: "doyen českého moderního malířství" nebo "doyen našeho spolku"... Obvykle jde o uctivou, obdivnou formulaci.
Výraz pochází z francouzštiny.Kdo je to Doyen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Doyen? Lidé, politika

Tento text (Doyen) můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Hvězda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Enuréza? Pamatujete si definici pojmu Vrubopis? Víte co je Referendum?

Klíčová slova: termín, politika, původ slova, odborný výraz, význam slova, politika, formulace, slovo, lexikon, přesný význam, vysvětlení, Doyen, informace, wiki, etymologie, pojem

Pojem Doyen je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít Doyen ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Doyen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Doyen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Doyen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Doyen ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Doyen například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Doyen

Nyní již víte Kdo je to Doyen? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Doyen? Definice pojmu Doyen se nachází v sekci Politika

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace pojem, definici, text, výraz třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v politika.