Kdo je to?
Kdo je to Doyen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Doyen? Lidé, politika

Kdo je to Doyen?

Co znamená a jaký je význam slova Doyen?

Doyen je termín původně užívaný v diplomacii. Označuje nejvýše postaveného diplomata v dané zemi, nejčastěji velvyslance.
Postupně se však termín přenesl i do dalších oblastí života a dnes se s ním častěji setkáme ve významu "nejstarší", "nejzkušenější", "nejzasloužilejší" či "vůdčí" osoba nějakého konkrétního oboru (často uměleckého) či nějaké konkrétní skupiny. Například: "doyen českého moderního malířství" nebo "doyen našeho spolku"... Obvykle jde o uctivou, obdivnou formulaci.
Výraz pochází z francouzštiny.Kdo je to Doyen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Doyen? Lidé, politika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Doyen? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Varšavská smlouva? Pamatujete si definici pojmu Mandelbrotova množina? Pamatujete si definici pojmu Anabolické steroidy? Vzpomněli byste si co znamená slovo BIC?

Klíčová slova: termín, význam, lexikon, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, formulace, etymologie, informace, pojem, definice, politika, přesný význam, co znamená, původ slova, přesný výraz

Pojem Doyen je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Doyen ve Wikislovníku

Najít pojem Doyen ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Doyen na Youtube

Vyhledat výraz Doyen v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Doyen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Doyen například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Doyen? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Doyen? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Doyen? Definice pojmu Doyen je v sekci Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Politika.