Kdo je to?
Kdo je Roman Holý? Životopis Roman Holý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Roman Holý

Kdo je Roman Holý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Roman Holý je český hudební skladatel, zpěvák a producent, který se narodil 23. února 1966 v Sušici. Je frontmanem a producentem hudebních skupin Monkey Business a J.A.R. Od 80. let hrát v kapele Bossanova.
Hudební skupina J.A.R. neboli Jednotka Akademické Rapu či Jaromír a Radomír je česká rockově rapová kapela. Vznikla symbolicky 17. listopadu 1989 a do základní sestavy patřili Oto Klempíř, Michael Viktořík a Roman Holý, pod jehož rukou vznikaly texty písní. První dvě alba skupiny J.A.R měly rockovější nádech a jejich tituly zněly Frtka a Mydli to!
Až třetí album bylo ale pro hudební skupinu J.A.R. svým způsobem zlomové. V roce 1997 vyšla deska Mein Kampfunk, kterou již plně nazpíval Dan Bárta, nový člen kapely. O dva roky později vyšlo kapele již čtvrté album Homo Fonkianz, tentokrát pod vydavatelstvím Sony Music/Bonton/Columbia. Z té době měla hudební skupina J.A.R svých deset členů. Ostatně deset členů má kapela dodnes.
J.A.R. má doposud na kontě 14 desek, z nichž poslední Jezus Kristus Neexistus? vyšla v roce 2023. Mezi jejich skladby patří například Biliony kilometrů, Bulhaři, Ještě se připlazíš, Jsem vymletej, Hlídá nás satelit, Právě jsem se pochcala, Zhublas, Punk nebo Je to nejistý.
Od založení J.A.R. ubědlo právě deset let, když stál Roman Holý u vzniku další kapely. Tentokrát šlo o kapelu Neruda, kterou vytvořil spolu se zpěvákem Monkey Business Matějem Ruppertem. Ještě téhož roku spatřilo světlo světa první stejnojmenné album.
19. listopadu 2021 vydal Roman Holý první sólové album Strážce klidu Vol. 1. Podle jeho slov to byla právě tvorba sólového alba, která jej držela po čas lockdownu nad vodou.
Roman Holý složil hudbu k několika českým filmům. Již v roce 1997 stát za soundtrackem ke kriminálce Polední žár, později pracoval na snímcích Zatracení, Doblba!, Experti, Boží pole s.r.o., Pohádkář, Prázdniny v Provence, Úhoři mají nabito a Bourák. Také složil hudbu k divácky úspěšnému komediálnímu dramatu Prvok, Šampon, Tečka a Karel.
V roce 2022 proletěla médii zpráva, že se Roman Holý po dvaceti letech rozešel se svou partnerkou, s ním má dvě společné děti. Identita jeho dlouholeté partnerky však není veřejnosti známa. V minulosti si totiž Roman prošel „veřejným“ vztahem s herečkou Aňou Geislerovou, a proto v pozdějších letech už svoje soukromí sdílet nechtěl.Kdo je Roman Holý? Životopis Roman Holý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Roman Holý

Národnost: česká
Datum narození: 23. února 1966
Místo narození: Sušice

Popis osobnosti Roman Holý můžete sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Kepr? Znáte pojem Twitter? Vzpomněli byste si co označuje výraz Triumvirát? Vzpomenete si na definici slova Armagedon?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnost, informace, hudba, narození, místo narození, kdo je Roman Holý?, kde se narodil Roman Holý?, lexikon, wiki, Roman Holý, popis, Roman Holý, hudba, datum narození, život

Pojem Roman Holý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Roman Holý na Google obrázcích

Hledat heslo Roman Holý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Roman Holý ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Roman Holý na Google.cz

Vyhledat pojem Roman Holý ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Roman Holý například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Roman Holý?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Roman Holý? Kdy se narodil Roman Holý? Kde se narodil Roman Holý? Roman Holý je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Roman Holý například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roman Holý i v jiné kategorii než je hudba.