Kdo je to?
Kdo je to Martin Konvička? Životopis Martin Konvička, lidé, osobnosti z politika

Kdo je to Martin Konvička?

Kdo je to Martin Konvička? Stručný životopis

Martin Konvička je entomolog, překladatel a politický aktivista, často nazývaný islamofobem. Působí jako docent Jihočeské univerzity, spolupracuje s Entomologickým ústavem Akademie věd ČR. Zabývá se především ekologií a etologií motýlů, důvody jejich ohrožení a možnostmi ochrany. Své výzkumy provádí i v zahraničí. Kromě vědecké práce a výuky vydává také různé populární statě v časopisech a je autorem několika odborných monografií.
Martin Konvička patří k vůdčím osobnostem protiislámisticky zaměřených iniciativ jako Blok proti islámu a Islám v České republice nechceme. Ve svých postojích je velmi otevřený a kritický a některé z jeho iniciativ bývají označovány jako extremistické, takže Jihočeská univerzita se od těchto jeho aktivit distancovala. Za ostré výroky v médiích a na facebooku byl obviněn z trestného činu podněcování nenávisti vůči muslimům. Stížnost proti obvinění byla státním zástupcem zamítnuta.Kdo je to Martin Konvička? Životopis Martin Konvička, lidé, osobnosti z politika

Základní údaje o osobě Martin Konvička

Národnost: česká
Datum narození: 2.11.1969
Místo narození: Opava

Zaujala vás biografie osobnosti Martin Konvička? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Artróza? Vzpomenete si na definici slova Boršč? Pamatujete si definici pojmu Isofix? Vzpomněli byste si na význam slova Suspenzor?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, popis, termín, informace, vysvětlení, kdo je Martin Konvička?, heslo, politika, definice, popis, lexikon, Martin Konvička, co je to Martin Konvička?, přesný význam, význam pojmu

Pojem Martin Konvička je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Konvička ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Martin Konvička na Google.cz

Vyhledat pojem Martin Konvička ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Martin Konvička ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Konvička například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Martin Konvička?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Martin Konvička? Kdo to byl Martin Konvička? Kdy se narodil Martin Konvička? Kde se narodil Martin Konvička? Martin Konvička patří do sekce politika. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Martin Konvička třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Konvička i v jiné kategorii než je politika.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.