Kdo je to?
Kdo je to Martin Konvička? Životopis Martin Konvička, lidé, osobnosti z politika

Kdo je to Martin Konvička?

Kdo je to Martin Konvička? Stručný životopis

Martin Konvička je entomolog, překladatel a politický aktivista, často nazývaný islamofobem. Působí jako docent Jihočeské univerzity, spolupracuje s Entomologickým ústavem Akademie věd ČR. Zabývá se především ekologií a etologií motýlů, důvody jejich ohrožení a možnostmi ochrany. Své výzkumy provádí i v zahraničí. Kromě vědecké práce a výuky vydává také různé populární statě v časopisech a je autorem několika odborných monografií.
Martin Konvička patří k vůdčím osobnostem protiislámisticky zaměřených iniciativ jako Blok proti islámu a Islám v České republice nechceme. Ve svých postojích je velmi otevřený a kritický a některé z jeho iniciativ bývají označovány jako extremistické, takže Jihočeská univerzita se od těchto jeho aktivit distancovala. Za ostré výroky v médiích a na facebooku byl obviněn z trestného činu podněcování nenávisti vůči muslimům. Stížnost proti obvinění byla státním zástupcem zamítnuta.Kdo je to Martin Konvička? Životopis Martin Konvička, lidé, osobnosti z politika

Hlavní informace o osobě Martin Konvička

Národnost: česká
Datum narození: 2.11.1969
Místo narození: Opava

Popis osobnosti Martin Konvička můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Copyright? Znáte definici termínu Pinterest? Pamatujete si definici pojmu Počasí? Pamatujete si definici pojmu Udržitelný rozvoj?

Klíčová slova: formulace, popis, kdo je Martin Konvička?, přesný výraz, Martin Konvička, přesný význam, heslo, definice, informace, vysvětlení, význam, lexikon, co znamená, pojem, wiki, termín

Pojem Martin Konvička je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Martin Konvička ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Martin Konvička ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Konvička ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Martin Konvička na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Konvička například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Martin Konvička? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Martin Konvička? Kdo to byl Martin Konvička? Kdy se narodil Martin Konvička? Kde se narodil Martin Konvička? Martin Konvička se nachází v kategorii politika. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Martin Konvička dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Konvička i v jiné kategorii než je politika.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.