Kdo je to?
Kdo je Blanka Matragi? Životopis Blanka Matragi, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Blanka Matragi

Kdo je Blanka Matragi? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Blanka Matragi je slavná česká designérka a módní návrhářka. Matragi se narodila ve Světlé nad Sázavou. Po základní škole absolvovala střední uměleckoprůmyslovou sklářskou školu v Železném Brodě. Po maturitě na střední škole odešla do Prahy, kde studovala oděvní výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Po absolvování vysoké školy obdržela titul akademická malířka. Chvíli na to se stala vítězkou návrhu kolekce na Letní olympijské hry, které se konaly roku 1978 v Moskvě.
O rok později si vzala Dr. Ing. Makrama Matragiho. Následně se novomanželé přestěhovali do Libanonu, odkud její manžel pocházel. Zde Matragi pracovala jako módní návrhářka pro rodinnou firmu Mekkawi. Časem začala pracovat na svých projektech a roku 1982 si otevřela v hlavním městě Bejrútu salón s názvem Blanka Haute Couture. Svými módními návrhy se brzy stala uznávanou návrhářkou na Blízkém východě. Jejími módními kusy se mohly pyšnit princezny z oblasti Perského zálivu.
Matragi se v roce 1997 vrátila zpět do České republiky, kde nadále prezentovala svou vlastní značku Haute Couture a pořádala módní přehlídky. Roku 2002 se z ní stala držitelka ceny Salvadora Dalí a v následujícím roce obdržela ocenění Významná česká žena ve světě.
Matragi vydala roku 2006 vlastní biografii s názvem Blanka Matragi. Tato kniha se stala ve stejném roce bestsellerem za 35 000 prodaných kusů. O dva roky později získala cenu Lady pro (2008).
V roce 2010 Matragi představila kolekci šperků pro firmu D.I.C. a kolekci porcelánu s názvem Butterfly pro společnost Thun.
K 30. výročí vlastní kariéry uspořádala roku 2011 módní přehlídku. Ve stejném roce vydala svou druhou knihu o svém životě pod názvem Jedu dál. V roce 2014 získala ocenění Gratis Agit.
V Obecním domě v Praze má vlastní butik, kde rovněž představuje módní kolekci Ready to wear.Kdo je Blanka Matragi? Životopis Blanka Matragi, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Blanka Matragi

Národnost: česká
Datum narození: 20. 2. 1953
Místo narození: Světlá nad Sázavou, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Blanka Matragi s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Raspberry pi? Znáte definici termínu Klipart? Vzpomněli byste si co označuje výraz Goja? Pamatujete si definici pojmu Holandská káva?

Klíčová slova: osobnost, život, osobnosti, Blanka Matragi, národnost, místo narození, datum narození, biografie, lexikon, zajímavosti, umělci, Blanka Matragi, vysvětlení, narození, umělci, životopis

Pojem Blanka Matragi je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Blanka Matragi zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Blanka Matragi na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blanka Matragi ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Blanka Matragi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Blanka Matragi ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Blanka Matragi ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanka Matragi například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Blanka Matragi

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Blanka Matragi? Kdy se narodila Blanka Matragi? Kde se narodila Blanka Matragi? Blanka Matragi je v kategorii Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Blanka Matragi řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Blanka Matragi i v jiné kategorii než je umělci.