Kdo je to?
Kdo je Blanka Matragi? Životopis Blanka Matragi, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo je Blanka Matragi?

Kdo je Blanka Matragi? Životopis, informace, biografie, umělci

Blanka Matragi je slavná česká designérka a módní návrhářka. Matragi se narodila ve Světlé nad Sázavou. Po základní škole absolvovala střední uměleckoprůmyslovou sklářskou školu v Železném Brodě. Po maturitě na střední škole odešla do Prahy, kde studovala oděvní výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Po absolvování vysoké školy obdržela titul akademická malířka. Chvíli na to se stala vítězkou návrhu kolekce na Letní olympijské hry, které se konaly roku 1978 v Moskvě.
O rok později si vzala Dr. Ing. Makrama Matragiho. Následně se novomanželé přestěhovali do Libanonu, odkud její manžel pocházel. Zde Matragi pracovala jako módní návrhářka pro rodinnou firmu Mekkawi. Časem začala pracovat na svých projektech a roku 1982 si otevřela v hlavním městě Bejrútu salón s názvem Blanka Haute Couture. Svými módními návrhy se brzy stala uznávanou návrhářkou na Blízkém východě. Jejími módními kusy se mohly pyšnit princezny z oblasti Perského zálivu.
Matragi se v roce 1997 vrátila zpět do České republiky, kde nadále prezentovala svou vlastní značku Haute Couture a pořádala módní přehlídky. Roku 2002 se z ní stala držitelka ceny Salvadora Dalí a v následujícím roce obdržela ocenění Významná česká žena ve světě.
Matragi vydala roku 2006 vlastní biografii s názvem Blanka Matragi. Tato kniha se stala ve stejném roce bestsellerem za 35 000 prodaných kusů. O dva roky později získala cenu Lady pro (2008).
V roce 2010 Matragi představila kolekci šperků pro firmu D.I.C. a kolekci porcelánu s názvem Butterfly pro společnost Thun.
K 30. výročí vlastní kariéry uspořádala roku 2011 módní přehlídku. Ve stejném roce vydala svou druhou knihu o svém životě pod názvem Jedu dál. V roce 2014 získala ocenění Gratis Agit.
V Obecním domě v Praze má vlastní butik, kde rovněž představuje módní kolekci Ready to wear.Kdo je Blanka Matragi? Životopis Blanka Matragi, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Blanka Matragi

Národnost: česká
Datum narození: 20. 2. 1953
Místo narození: Světlá nad Sázavou, Československo

Popis osobnosti Blanka Matragi můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Družstvo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kanadské bodování? Vzpomněli byste si co označuje výraz GPU? Znáte termín Bumerang?

Klíčová slova: biografie, vysvětlení, lexikon, kde se narodila Blanka Matragi?, místo narození, wiki, kdo je Blanka Matragi?, zajímavosti, životopis, kdy se narodila Blanka Matragi?, život, umělci, narození, wikipedie, osobnost, datum narození

Pojem Blanka Matragi je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Blanka Matragi

Najít termín Blanka Matragi ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Blanka Matragi na Youtube

Vyhledat heslo Blanka Matragi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Blanka Matragi ve Wikislovníku

Zkusit najít Blanka Matragi ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanka Matragi například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Blanka Matragi

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Blanka Matragi? Kdy se narodila Blanka Matragi? Kde se narodila Blanka Matragi? Blanka Matragi patří do kategorie Umělci

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Blanka Matragi např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Blanka Matragi i v jiné kategorii než je umělci.