Kdo je to?
Kdo je Blanka Matragi? Životopis Blanka Matragi, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo je Blanka Matragi?

Kdo je Blanka Matragi? Životopis, informace, biografie, umělci

Blanka Matragi je slavná česká designérka a módní návrhářka. Matragi se narodila ve Světlé nad Sázavou. Po základní škole absolvovala střední uměleckoprůmyslovou sklářskou školu v Železném Brodě. Po maturitě na střední škole odešla do Prahy, kde studovala oděvní výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Po absolvování vysoké školy obdržela titul akademická malířka. Chvíli na to se stala vítězkou návrhu kolekce na Letní olympijské hry, které se konaly roku 1978 v Moskvě.
O rok později si vzala Dr. Ing. Makrama Matragiho. Následně se novomanželé přestěhovali do Libanonu, odkud její manžel pocházel. Zde Matragi pracovala jako módní návrhářka pro rodinnou firmu Mekkawi. Časem začala pracovat na svých projektech a roku 1982 si otevřela v hlavním městě Bejrútu salón s názvem Blanka Haute Couture. Svými módními návrhy se brzy stala uznávanou návrhářkou na Blízkém východě. Jejími módními kusy se mohly pyšnit princezny z oblasti Perského zálivu.
Matragi se v roce 1997 vrátila zpět do České republiky, kde nadále prezentovala svou vlastní značku Haute Couture a pořádala módní přehlídky. Roku 2002 se z ní stala držitelka ceny Salvadora Dalí a v následujícím roce obdržela ocenění Významná česká žena ve světě.
Matragi vydala roku 2006 vlastní biografii s názvem Blanka Matragi. Tato kniha se stala ve stejném roce bestsellerem za 35 000 prodaných kusů. O dva roky později získala cenu Lady pro (2008).
V roce 2010 Matragi představila kolekci šperků pro firmu D.I.C. a kolekci porcelánu s názvem Butterfly pro společnost Thun.
K 30. výročí vlastní kariéry uspořádala roku 2011 módní přehlídku. Ve stejném roce vydala svou druhou knihu o svém životě pod názvem Jedu dál. V roce 2014 získala ocenění Gratis Agit.
V Obecním domě v Praze má vlastní butik, kde rovněž představuje módní kolekci Ready to wear.Kdo je Blanka Matragi? Životopis Blanka Matragi, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Blanka Matragi

Národnost: česká
Datum narození: 20. 2. 1953
Místo narození: Světlá nad Sázavou, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Blanka Matragi s jinými lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Stagflace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Chirurgická rouška? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bumerang? Znáte termín Prvouka?

Klíčová slova: životopis, datum narození, Blanka Matragi, wiki, informace, vysvětlení, wikipedie, místo narození, lexikon, kdy se narodila Blanka Matragi?, popis, zajímavosti, kdo je Blanka Matragi?, narození, umělci, osobnost

Pojem Blanka Matragi je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Blanka Matragi na Google.cz

Zkusit najít heslo Blanka Matragi ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Blanka Matragi ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Blanka Matragi na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Blanka Matragi ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Blanka Matragi například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Blanka Matragi?

Právě jste zjistili Kdo je to Blanka Matragi? Kdy se narodila Blanka Matragi? Kde se narodila Blanka Matragi? Blanka Matragi je v kategorii Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Blanka Matragi dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Blanka Matragi i v jiné kategorii než je umělci.