Kdo je to?
Kdo je Roger Daltrey? Životopis Roger Daltrey, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Roger Daltrey?

Kdo je Roger Daltrey? Životopis, informace, biografie, hudba

Roger Daltrey je anglický zpěvák a hudebník a zakládající člen skupiny The Who.
Na začátku 60. let založil kapelu The Detours, kde se sešel s kytaristou Petem Townshendem a baskytaristou Johnem Entwistlem a dalšími hudebníky. V roce 1964 se po několika obměnách ve složení skupiny přejmenovali na The Who a jejich cesta ke slávě mohla začít.
V roce 1965 vydali debutové album My Generation, které reflektovalo divokou atmosféru 60. let a obsahovalo megahit My Generation, který je dodnes považován za jednu z nejzásadnějších skladeb tohoto období.
Rok 1968 byl pro The Who zlomový z několika důvodů - zaprvé vystoupili na legendárním Woodstocku, zadruhé představili světu své chystané album s názvem Tommy, které bylo koncipováno jako rocková opera a stalo se významným momentem v pojetí tohoto žánru. O jak důležitý počin šlo, ukazuje skutečnost, že Tommy byl v 70. letech zfilmován a Roger Daltrey v něm hrál hlavní roli. Podobného osudu jako Tommy se dočkala i další rocková opera s názvem Quadrophenie. Kromě komplexně pojímaných alb, vycházely však i klasické studiové desky, zmiňme především Who´s next z roku 1971.
V roce 1982 ukončili The Who kariéru a členové kapely se vydali každý svou cestou.
Roger Daltrey se kromě hudby věnoval i herectví. Už jsme zmínili jeho roli v Tommym, jejíž ztvárnění bylo vysoce oceňováno, z jeho dalších rolí je nejvýznamnější zřejmě ta v dramatu McVicar, kde si zahrál titulního hrdinu. Herectví si ale nevyzkoušel jen na filmovém plátně, ale dokonce i na divadle.
Po rozpadu kapely pokračoval Daltrey v sólové hudební kariéře - v roce 1973 vydal debutové album Daltrey, následovala další alba, která střídavě sbírala úspěchy i kritiku - z těch dobře přijímaných zmiňme Ride a Rock Horse (1975) a McVicar (1980).
Roger Dalrey je několikanásobným držitelem Grammy, byl uveden do Rokenrolové síně slávy. Za svůj přínos britské hudbě a také za svou celoživotní angažovanost v charitativních projektech byl oceněn Řádem britského impéria.Kdo je Roger Daltrey? Životopis Roger Daltrey, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Roger Daltrey

Národnost: anglická
Datum narození: 1. března 1944
Místo narození: Londýn

Popis osobnosti Roger Daltrey můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Tlumivka? Rozumíte pojmu Tempura? Vzpomněli byste si co znamená slovo DNS? Znáte pojem Erytrocyty?

Klíčová slova: hudba, život, narození, zajímavosti, kde se narodil Roger Daltrey?, osobnosti, místo narození, wikipedie, lexikon, kdo je Roger Daltrey?, životopis, datum narození, biografie, osobnost, informace, vysvětlení

Pojem Roger Daltrey je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Roger Daltrey ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Roger Daltrey v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Roger Daltrey ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Roger Daltrey na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Roger Daltrey ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Roger Daltrey například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Roger Daltrey?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Roger Daltrey? Kdy se narodil Roger Daltrey? Kde se narodil Roger Daltrey? Roger Daltrey se nachází v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Roger Daltrey například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roger Daltrey i v jiné kategorii než je hudba.