Kdo je to?
Kdo je Adam Gebrian? Životopis Adam Gebrian, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Adam Gebrian

Kdo je Adam Gebrian? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Adam Gebrian je český architekt, který přišel na svět 9. května 1979 v Boskovicích. Své dětství prožil ve Zlíně odkud se rozhodl odejít. Svá vysokoškolská studia absolvoval na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Absolvoval v roce 2006 a následně pokračoval na postgraduální studia na Southerm California Institute od Architecture v americkém Los Angeles.
Po škole pracoval v několika architektonických kancelářích včetně Maxwan, Dominique Perrault Architecture a A69. Mezi lety 2007 a 2014 byl členem redakční rady odborného časopisu o architektuře Era 21. Publikoval v Lidových a Hospodářských novinách nebo v časopisu Respekt. Patřil mezi architekty, kteří přispívali na blog archit.cz.
V roce 2009 se stal moderátorem vlastního pořadu s názvem Bourání, který byl vysílán na Rádiu Wave. Vlastní pořad Gebrian versus měl také na internetové televizi Stream.cz, kde se zabýval především veřejnou architekturou a stavbami placenými z veřejných financí. Na tento pořad volně navázalo pokračování Překvapivé stavby na televizi MALL.TV.
V současné době je aktivní na platformě Hero Hero, kde se stovkami podporovatelů sdílí soukromý obsah.
Za svou dosavadní kariéru vydal několik knih. V roce 2005 napsal 29+3: sborník přednášek o architektuře. V roce 2009 mu vyšla publikace Twenty after Twenty a o rok později vydal knihu Městské zásady Praha 10. Následovala kniha Městské zásahy = Urban Interventions, Kruh: texty o architektuře 2010 – 2013 a Expanti: Příběhy českých architektů a architektek v zahraničí.
Mezi Gebrianovy publikace patří také několik cestopisů jako je Sedm měsíců v Raleigh, New Yorku a Chicagu (2022), Tři měsíce v Barceloně (2021) a Dva měsíce v Lisabonu (2021).
Adam Gebrian je jedním z autorů Centra architektury a městského plánování, které sídlí v budově Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.
Sám sebe popisuje jako propagátora aarchitektury.
V osobním životě je ženatý. Svou manželku Markétu poznal během studií v Liberci. Pár spolu procestoval kus světa. Žili v Los Angeles, Londýně, Paříži, Rotterdamu a Amsterdamu. Od roku 2015 jsou rovněž rodiči, protože tehdy přišel na svět jejich syn Filip.Kdo je Adam Gebrian? Životopis Adam Gebrian, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Adam Gebrian

Národnost: česká
Datum narození: 9. května 1979
Místo narození: Boskovice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adam Gebrian? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Amuse bouche? Vzpomněli byste si na význam slova Rektifikace? Znáte termín Slinutá dlažba? Znáte definici termínu Dna?

Klíčová slova: wikipedie, datum narození, wiki, Adam Gebrian, umělci, život, osobnosti, místo narození, zajímavosti, lexikon, narození, životopis, kde se narodil Adam Gebrian?, kdy se narodil Adam Gebrian?, umělci, informace

Pojem Adam Gebrian je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Adam Gebrian

Najít slovo Adam Gebrian ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Adam Gebrian ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Adam Gebrian ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Adam Gebrian ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adam Gebrian ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Gebrian například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Adam Gebrian? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Adam Gebrian? Kdy se narodil Adam Gebrian? Kde se narodil Adam Gebrian? Adam Gebrian je v kategorii Umělci

Kategorie umělci, módní návrhářka, adam Gebrian, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Adam Gebrian dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Gebrian i v jiné kategorii než je umělci.