Kdo je to?
Kdo je Vladimír Kovář? Životopis Vladimír Kovář, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Vladimír Kovář

Kdo je Vladimír Kovář? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Vladimír Kovář je programátor a podnikatel. Vyrůstal v pražské Krči a vystudoval obor matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Po ukončení studia pracoval jako systémový programátor na VŠE. Jeho schopností si všiml Siemens, kde se uplatnil jako inovativní programátor. Proslavil se hlavně jako zakladatel společnosti Unicorn, která od roku 1990 působí v informačních systémech a patří k největším českým firmám v tomto odvětví. V roce 2008 získal ocenění Podnikatel roku. Ve firmě Unicorn dnes působí jako zakladatel a předseda představenstva. Postupně si vytvořil síť schopných manažerů, kterým důvěřuje a svěřuje většinu činností, ale stále je ve firmě aktivní a v případě potřeby zasahuje.
V roce 2007 založil soukromou vysokou školu Unicorn University, která se zaměřuje na výchovu odborníků v oblasti IT. Na univerzitě vyučují lidé úspěšní ve svých oborech, sám Kovář vede katedru IT. Stará se o Farmu Strachovice, která se zaměřuje na chov koní, ovcí a skotu a na které se nachází i zámeček a pivovar. Vedle toho vlastní horskou chatu ve francouzském Mottaretu, hotel v chorvatské Rogoznici a v Chorvatsku zakoupil rovněž několik jachet. Zrekonstruoval krkonošský komplex Petrovy boudy, který v roce 2011 zničil požár. Zde sehrála roli nejen láska k horám a zimním sportům, ale také dětské vzpomínky, které měl s horskou chatou spojené. Rekonstrukce stála téměř 200 milionů, protože požár budovu prakticky kompletně zničil.
Pandemie covidu-19 negativně postihla většinu odvětví, ale IT oblasti se situace tolik nedotkla. Také Unicornu se dařilo a vyrostl o 15 procent. Obrat firmy se pohybuje okolo 5 miliard Kč a zisk je v řádu stovek milionů. Kovář dlouhodobě kritizuje korupci, která podle něj provází státní zakázky. Přesto se rozhodl přijmout státní zakázku na vytvoření systému, přes který budou podnikatelé moci žádat o náhrady. Systém se podařilo úspěšně spustit a vyhnuly se mu kolapsy. Vedle toho začal pracovat na telemedicínském systému, který má za cíl digitalizaci zdravotnictví. Přestože se z Unicornu podařilo vybudovat rozsáhlou společnost spolupracující s vlastní univerzitou a zaměstnávající stovky lidí, Kovář má do budoucna další plány, chce předstihnout konkurenci a významně se podílet na budoucnosti České republiky, ačkoli vstup do politiky vylučuje.Kdo je Vladimír Kovář? Životopis Vladimír Kovář, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Vladimír Kovář

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1962
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vladimír Kovář sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Koncese? Pamatujete si definici pojmu Magnetická rezonance? Víte co je Surfing? Vzpomněli byste si co znamená slovo Diastáza?

Klíčová slova: život, popis, osobnosti, narození, životopis, kdo je Vladimír Kovář?, kde se narodil Vladimír Kovář?, podnikání, datum narození, místo narození, kdy se narodil Vladimír Kovář?, zajímavosti, národnost, Vladimír Kovář, wikipedie, vysvětlení

Pojem Vladimír Kovář je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Vladimír Kovář na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Kovář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Vladimír Kovář ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Vladimír Kovář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Vladimír Kovář na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Kovář například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Kovář?

Nyní již víte Kdo je to Vladimír Kovář? Kdy se narodil Vladimír Kovář? Kde se narodil Vladimír Kovář? Vladimír Kovář je v sekci Podnikání

Kategorie podnikání, podnikatel školí, vladimír Kovář, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Kovář řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Kovář i v jiné kategorii než je podnikání.