Kdo je to?
Kdo je Vladimír Kovář? Životopis Vladimír Kovář, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Kdo je Vladimír Kovář?

Kdo je Vladimír Kovář? Životopis, informace, biografie, podnikání

Vladimír Kovář je programátor a podnikatel. Vyrůstal v pražské Krči a vystudoval obor matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. Po ukončení studia pracoval jako systémový programátor na VŠE. Jeho schopností si všiml Siemens, kde se uplatnil jako inovativní programátor. Proslavil se hlavně jako zakladatel společnosti Unicorn, která od roku 1990 působí v informačních systémech a patří k největším českým firmám v tomto odvětví. V roce 2008 získal ocenění Podnikatel roku. Ve firmě Unicorn dnes působí jako zakladatel a předseda představenstva. Postupně si vytvořil síť schopných manažerů, kterým důvěřuje a svěřuje většinu činností, ale stále je ve firmě aktivní a v případě potřeby zasahuje.
V roce 2007 založil soukromou vysokou školu Unicorn University, která se zaměřuje na výchovu odborníků v oblasti IT. Na univerzitě vyučují lidé úspěšní ve svých oborech, sám Kovář vede katedru IT. Stará se o Farmu Strachovice, která se zaměřuje na chov koní, ovcí a skotu a na které se nachází i zámeček a pivovar. Vedle toho vlastní horskou chatu ve francouzském Mottaretu, hotel v chorvatské Rogoznici a v Chorvatsku zakoupil rovněž několik jachet. Zrekonstruoval krkonošský komplex Petrovy boudy, který v roce 2011 zničil požár. Zde sehrála roli nejen láska k horám a zimním sportům, ale také dětské vzpomínky, které měl s horskou chatou spojené. Rekonstrukce stála téměř 200 milionů, protože požár budovu prakticky kompletně zničil.
Pandemie covidu-19 negativně postihla většinu odvětví, ale IT oblasti se situace tolik nedotkla. Také Unicornu se dařilo a vyrostl o 15 procent. Obrat firmy se pohybuje okolo 5 miliard Kč a zisk je v řádu stovek milionů. Kovář dlouhodobě kritizuje korupci, která podle něj provází státní zakázky. Přesto se rozhodl přijmout státní zakázku na vytvoření systému, přes který budou podnikatelé moci žádat o náhrady. Systém se podařilo úspěšně spustit a vyhnuly se mu kolapsy. Vedle toho začal pracovat na telemedicínském systému, který má za cíl digitalizaci zdravotnictví. Přestože se z Unicornu podařilo vybudovat rozsáhlou společnost spolupracující s vlastní univerzitou a zaměstnávající stovky lidí, Kovář má do budoucna další plány, chce předstihnout konkurenci a významně se podílet na budoucnosti České republiky, ačkoli vstup do politiky vylučuje.Kdo je Vladimír Kovář? Životopis Vladimír Kovář, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Hlavní data o osobě Vladimír Kovář

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1962
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Vladimír Kovář s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Semolina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Obrok? Víte co je Varenyky? Znáte termín Frizzante?

Klíčová slova: podnikání, lexikon, popis, Vladimír Kovář, život, wikipedie, biografie, zajímavosti, národnost, místo narození, životopis, informace, osobnost, wiki, narození, kdy se narodila Vladimír Kovář?

Pojem Vladimír Kovář je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Vladimír Kovář zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Vladimír Kovář ve Wikislovníku

Zkusit najít Vladimír Kovář ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Vladimír Kovář na Google.cz

Zkusit najít Vladimír Kovář ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Kovář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Kovář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimír Kovář

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Vladimír Kovář? Kdy se narodila Vladimír Kovář? Kde se narodila Vladimír Kovář? Vladimír Kovář se nachází v kategorii Podnikání

Text vytvořen pro server Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Vladimír Kovář řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Kovář i v jiné kategorii než je podnikání.