Kdo je to?
Kdo je Jiří Havelka? Životopis Jiří Havelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jiří Havelka?

Kdo je Jiří Havelka? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Havelka je český divadelní herec a režisér, dramatik, moderátor, spoluzakladatel a moderátor hudební televize Óčko. Havelka se narodil v Jihlavě, kde vystudoval místní gymnázium. Během studií na gymnáziu spoluzaložil divadelní spolek HOBIT, ve kterém si zahrál v divadelních hrách Hobit (1995) a Mumraj (1998). Po maturitě na gymnáziu se přihlásil na obor Režie alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Jako student se připojil k malé scéně Studia Ypsilon, kde začal režírovat a hrát.
Po úspěšných studiích začal pracovat ve Studiu Ypsilon a hostoval také v Dejvickém divadle, Divadle Archa, v HaDivadle nebo v Divadle Na zábradlí. Doposud režíroval kolem deseti divadelních her, např. Drama v kostce, Člověče, zkus to!, Černá díra, Indián v ohrožení, Exit 68, Don Juan v Soho a další. Patřil také k důležitým osobnostem improvizačního divadla VOSTO5, ve kterém režíroval hry Na jméně nezáleží (2011), rozhodují činy! (2013), Dechovka a Mayday (2015). V roce 2007 získal Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.
Jako filmový režisér debutoval v roce 2019 komediálním snímkem Vlastníci. Pro tento snímek napsal také scénář. Za tento scénář získal ve stejném roce ocenění Český lev a Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší scénář. Poté režíroval snímky Očitý svědek a Mimořádná událost. K oběma filmům napsal rovněž scénář.
V roce 2007 sepsal a vydal knihu Drama v kostce. Patří ke spoluzakladatelům občanského sdružení JSAF. Sdružení pořádá každý rok Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. V roce 2002 spoluzaložil hudební TV stanici Óčko, kde také moderoval různé pořady.
Havelka obdržel roku 2016 Cenu za mimořádný přínos k reflexi novodobých dějin. O pět let později mu byla udělena Cena Rudolfa Medka za příkladnou snahu přibližovat veřejnosti důležitá témata moderních dějin československých dějin (2021).



Kdo je Jiří Havelka? Životopis Jiří Havelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jiří Havelka

Národnost: česká
Datum narození: 17. 6. 1980
Místo narození: Jihlava, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Havelka s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Chili con carne? Znáte definici termínu Goja? Znáte termín Frakování? Pamatujete si definici pojmu Alokace?

Klíčová slova: herectví, informace, národnost, Jiří Havelka, osobnosti, lexikon, kdo je Jiří Havelka?, životopis, zajímavosti, biografie, osobnost, wiki, datum narození, místo narození, narození, kde se narodil Jiří Havelka?

Pojem Jiří Havelka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Havelka ve Wikimedia Commons

Najít termín Jiří Havelka ve Wikislovníku

Najít pojem Jiří Havelka ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Jiří Havelka na Youtube

Hledat výraz Jiří Havelka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Havelka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Jiří Havelka? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jiří Havelka? Kdy se narodil Jiří Havelka? Kde se narodil Jiří Havelka? Jiří Havelka se nachází v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Havelka třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Havelka i v jiné kategorii než je herectví.