Kdo je to?
Kdo je Emma Srncová? Životopis Emma Srncová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Emma Srncová

Kdo je Emma Srncová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Emma Srncová je česká umělkyně, která se narodila jako Emma Macenauerová 22. srpna 1942 v Praze. Jejím bratrem je český sbormistr a dirigent Bedřich Macenauer. S rodiči žili na zámku v Úlicích u Plzně, přestože nebyli šlechtici. Emmin pradědeček Ferdinand Ludvík Macenauer však spravovat statky Karla Friedricha Stadiona – Thannhausena. Šlechtic si svého zaměstnance velmi oblíbil, a proto mu část svého majetku odkázal.
Zámek však byl brzy zestátněn a rodina se odstěhovala do hlavního města. Ve čtrnácti letech Emma nastoupila na gymnázium v Karlových Varech. Už po roce se však vrátila do Prahy, kde svá středoškolská studia dokončila. Maminka tehdy pracovala v účtárně a tatínek byl angažován v orchestru Karlínského divadla.
Absolvovala modelingový kurz, a ještě během střední školy odjela pracovně do Vídně. Po maturitě v modelingu zůstala. Pracovala jako fotomodelka, chodila módní přehlídky a natáčela televizní reklamy.
V roce 1960 se rozhodla vydat jinou kariérní cestou a stala se z ní herečka. Předváděla tehdy na Ukrajině, kde se seznámila s Jiřím Srncem, šéfem Černého divadla, do kterého následně Emma nastoupila. Jejími prvními rolemi byla pradlenka a oživlá krejčovská panna. Díky divadlu dostala možnost cestovat do zahraničí. Podívala se například do Edinburgh.
Jen o rok později se provdala za herce Vladimíra Navrátila, jejich vztah ale brzy ztroskotal. V roce 1963 se Emma poprvé stala maminkou, když se jí narodila dcera Lucie.
Za krach prvního manželství Emmy Macenauerové zřejmě mohl romantický zájem, který o ni začal projevovat její (tehdy ženatý) šéf z divadla Jiří Srnec. Na počátku roku 1965 se oba rozvedli a už za několik měsíců slavili svatbu. Velmi záhy Emma Srncová otěhotněla a porodila syna Jana. V době, kdy byla v očekávání však přišla o oba rodiče.
Toto náročné období nasměrovala její další kariéru. Od manžela dostala svůj první malířský stojan a začala se věnovat výtvarnému umění. V roce 1968 se rodina přestěhovala do domku v pražské Krči a nedlouho poté přišlo na svět i třetí dítě – dcera Barbora.
V roce 1972 se Emma dočkala své první české veřejné výstavy v Mladé frontě. Další na sebe nenechaly dlouho čekat.
Po sedmnácti letech manželství Srncových skončilo rozvodem. Jiří se znovu oženil velmi brzy, Emma si musela na svou další lásku počkat. Spolupracovala s Fondem výtvarných umělců, vytvářela plakáty a jiné propagační materiály k filmům. Vystavovala v Portugalsku, Švýcarsku, Monaku, Španělsku, Velké Británii či SRN. Její umělecká kariéra dále rostla, a proto potřebovala prostor na práci. Pronajala si ateliér, v němž byly ovšem velké potíže s topením. Díky tomu se seznámila s šikovným mužem Pavlem Beránkem. Ten dal topení do pořádku a láska jako trám byla na světě. V roce 1986 se Emma s Pavlem vzali.Kdo je Emma Srncová? Životopis Emma Srncová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Základní informace o osobě Emma Srncová

Národnost: česká
Datum narození: 22. srpna 1942
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Emma Srncová? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Částice? Vzpomněli byste si na význam slova Romantismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Behavioralismus? Znáte definici termínu Karanténa?

Klíčová slova: kdy se narodila Emma Srncová?, informace, wiki, zajímavosti, kdo je Emma Srncová?, umělci, Emma Srncová, vysvětlení, biografie, osobnosti, život, Emma Srncová, životopis, místo narození, národnost, wikipedie

Pojem Emma Srncová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Emma Srncová zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Emma Srncová ve Wikipedii

Zkusit najít Emma Srncová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emma Srncová ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Emma Srncová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Emma Srncová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emma Srncová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Emma Srncová

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Emma Srncová? Kdy se narodila Emma Srncová? Kde se narodila Emma Srncová? Emma Srncová je v kategorii Umělci

Kategorie umělci, grafik, emma Srncová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Emma Srncová řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emma Srncová i v jiné kategorii než je umělci.