Kdo je to?
Kdo je Hermann Maier? Životopis Hermann Maier, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hermann Maier

Kdo je Hermann Maier? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Hermann Maier byl druhý nejúspěšnější lyžař v historii sjezdového lyžování. 4x se radoval z vítězství ve Světovém poháru, získal 2 zlaté olympijské medaile a stal se celkem 3x mistrem světa. Narodil se v rakouském městě Altenmarkt. Se sjezdovým lyžováním začal ještě jako malý kluk, kdy Hermanna a jeho bratra Alexe trénoval jejich otec. Navštěvoval gymnázium specializované pro lyžaře, ale byl vyhozen kvůli jeho malým fyzickým proporcím. Nakonec se vyučil jen zedníkem, kde však nabral potřebnou sílu k lyžování a tréninku se věnoval každý večer. Začal se účastnit amatérských lyžařských závodů, kde si Hermann díky dobrým výsledkům vysloužil účast na světových závodech.
Hermann Maier se nejvíce proslavil na olympiádě v Naganu (1998), kdy při jednom sjezdu dopadl na zem po 40 metrovém letu vzduchem. Avšak o pár dní později získal dvě zlaté olympijské medaile (za super-G sjezd a obří slalom.
V následujícím roce získal na Mistrovství světa ve Vailu (1999) opět dvě zlaté medaile (za sjezd a super-G sjezd). O dva roky později na MS 2001 v Sankt Anton za stejné disciplíny získal stříbrnou a bronzovou medaili. Ve stejném roce byl Maier vážně zraněn při dopravní nehodě, kdy málem přišel o nohu. Na scénu se vrátil po dvou letech vítězstvím ve Světovém poháru v super-G a o měsíc později ziskem stříbrné medaile na MS 2003 ve Svatém Mořici. Na MS 2005 v Bormiu se radoval ze zlaté medaile v obřím slalomu. Na Olympiádě v Turíně (2006) vybojoval dvě medaile (stříbro a bronz).
Hermann Maier ukončil svou kariéru v roce 2009. Během své kariéry se stal 14 násobným držitelem křišťálových glóbů.Kdo je Hermann Maier? Životopis Hermann Maier, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Hermann Maier

Národnost: rakouská
Datum narození: 7. 12. 1972
Místo narození: Altenmarkt, Rakousko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Hermann Maier sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Osamělost? Pamatujete si definici pojmu Phishing? Vzpomněli byste si na význam slova Urologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo WTF?

Klíčová slova: kdy se narodil Hermann Maier?, Hermann Maier, informace, místo narození, lexikon, Hermann Maier, sport, wikipedie, zajímavosti, kde se narodil Hermann Maier?, datum narození, osobnosti, vysvětlení, wiki, sport, osobnost

Pojem Hermann Maier je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hermann Maier

Zkusit najít výraz Hermann Maier ve Wikislovníku

Najít heslo Hermann Maier ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Hermann Maier ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Hermann Maier ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Hermann Maier ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermann Maier například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Hermann Maier?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Hermann Maier? Kdy se narodil Hermann Maier? Kde se narodil Hermann Maier? Hermann Maier je v sekci Sport

Kategorie sport, basketbalista, hermann Maier, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Hermann Maier řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hermann Maier i v jiné kategorii než je sport.