Kdo je to?
Kdo je Dan Horyna? Životopis Dan Horyna, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Dan Horyna

Kdo je Dan Horyna? Životopis, informace, biografie, hudba

Dan Horyna, známý pod přezdívkou Zeppelin, je český hudebník, zpěvák, kytarista, výtvarník, sportovec, psychoterapeut, vyznavač buddhismu, občasný filmový a seriálový herec. Horyna se narodil v Praze a záhy se kvůli otcově práci odstěhoval s rodiči do Číny, kde prožil první roky svého života. Během dne se o něj starali čínští vychovatelé, kteří jej brávali do buddhistických chrámů a svatyň. Po návratu do Československa se začal věnovat atletice a tenisu. Díky výborným výsledkům v atletice byl vybrán do užší nominace na olympiádu. Po základní škole nastoupil na uměleckoprůmyslovou střední školu, kde začal rozvíjet svůj výtvarný talent. Během studia na střední škole se zamiloval do hudby, a proto se začal učit hrát na kytaru a zpívat.
Dan měl již od malička potřebu vlastní svobody a názoru, což ho za minulého režimu dostávalo do potíží. Při jenom atletickém závodě si sednul během slovenské části československé hymny. Horyna byl za tento exces vyloučen z ČSTV (Československý svaz tělesné výchovy). V roce 1975, když měl Dan 18 let, poprvé zkusil drogy a na Karlově mostě vykřikoval hesla proti prezidentovi. Nahrávka Horyny zazněla v pořadu Svobodná Evropa, kdy ji pustil sám Karel Kryl. Dan byl poté poprvé zatčen, vyslýchán a také fyzicky týrán. Poté strávil dva měsíce ve vazbě a byl vyhozen ze školy. Začal se tedy živit jako dělník, začal užívat více drogy a rozpadla se mu rodina. Byl nucen se vzdát jeho dcery Michaely.
Horyna podal odvolání o vyhazovu ze školy a byl zpět přijat. Stejně tak se přihlásil do zpěvu do LŠU (Lidová škola umění). Od té doby zpíval a vystřídal kapely jako Vitacit, Mumpa, Merlyn a Kroky Františka Janečka. Kvůli drogové závislosti chtěl spáchat sebevraždu, ale jeho bratr jej zachránil. Následně strávil nějaký čas v blázinci. Po návratu z blázince se dal dohromady a založil si novou rodinu. Narodila se mu druhá dcera Dominika, ale opět sklouznul k drogám. Znovu se rozvedl, oženil a narodily se mu další dvě dcery. Začal více pít alkohol a jeho organismus selhával. Podruhé si zkusil vzít život v pražském metru. Opět se léčil v Bohnicích, ale nakonec se ve svých 45 letech rozhodl s drogami přestat. Jeho příběh inspiroval tvůrce filmu Piko, ve kterém se sám Horyna objeví.
Od roku 2002 Horyna nebere drogy, praktikuje Buddhismus a stal se z něj psychoterapeut. Pracuje s osobami, které jsou drogově závislé nebo na existenciální úrovni.Kdo je Dan Horyna? Životopis Dan Horyna, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Dan Horyna

Národnost: česká
Datum narození: 9. 6. 1957
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dan Horyna s jinými lidmina webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Sankce? Víte, co je to Monarchismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vodnice? Rozumíte pojmu Test?

Klíčová slova: národnost, místo narození, informace, kdo je Dan Horyna?, wikipedie, vysvětlení, životopis, lexikon, Dan Horyna, zajímavosti, hudba, život, biografie, wiki, osobnost, popis

Pojem Dan Horyna je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Dan Horyna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dan Horyna ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Dan Horyna ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Dan Horyna ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Dan Horyna na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dan Horyna například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dan Horyna

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Dan Horyna? Kdy se narodil Dan Horyna? Kde se narodil Dan Horyna? Dan Horyna patří do sekce Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Dan Horyna dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dan Horyna i v jiné kategorii než je hudba.