Kdo je to?
Kdo byl Lex Barker? Životopis Lex Barker, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Lex Barker

Kdo byl Lex Barker? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Lex Barker byl americký herec. Jeho vlastní jméno bylo Alexander Crichlow Barker Jr. a narodil se 8. května 1919 v městečku Rye ve státě New York. Jeho otec Alexander Crichlow Barker Sr. byl bohatý kanadský stavitel a později burzovní makléř. Jeho matka Marion Thornton Beals byla Američanka. Měl jednu starší sestru, Fredericu Amelii Barlow. Narodila se o dva roky dříve než on a zemřela v roce 1980.
Lex Barker vyrostl v New Yorku a ve vesnici Port Chester spadající pod městečko Rye. Navštěvoval chlapeckou školu Fessenden School ve West Newtonu ve státě Massachusetts a následně Phillips Exeter Academy v městě Exeter ve státě New Hampshire. Během školních let se věnoval jak sportu (americkému fotbalu), tak hudbě – hrál na hoboj. Po střední škole začal studovat na Princetonské univerzitě ve státě New Jersey. Studium však nedokončil, protože se přidal k divadelní společnosti. Jeho rodina tento jeho zájem těžce nesla.
Stejně jako mnoho mužů té doby, Lex Barker vstoupil do armády a účastnil se bojů druhé světové války. Byl však raněn. Zranění hlavy bylo tak vážné, že mu lékaři museli část lebeční kosti nahradit. Způsobovalo mu pak po zbytek života velké bolesti. Byl raněn i do nohy. Během let strávených v armádě se mu podařilo získat hodnost majora. Za zranění v boji byl oceněn medailí Purpurové srdce. Konec války už nezažil jen jako voják, nýbrž jako herec. Poté, co byl se svými zraněními poslán na zotavení, se vydal do filmových studií natočit svůj vůbec první film, Doll Face (1945).
Jeho hezká tvář, výška přes 190 cm a také talent mu okamžitě zajistily přísun rolí. Už zpočátku své kariéry hrál s tehdejšími velkými hvězdami stříbrného plátna, jako byli Gary Cooper (Plášť a dýka z roku 1946 a Neporažená z roku 1947), Loretta Young (Farmářova dcera, 1947) či Cary Grant a Myrna Loy (Vysněný dům pana Blandingse, 1948).
V roce 1949 byl obsazen do role Tarzana a zůstal jí věrný i po několik dalších let. Celkem tuto roli hrál v pěti filmech, poslední z nich měl premiéru v roce 1953. Následně získal role například ve snímcích Všechny čluny na vodu (1956), Kožená punčocha (1957) nebo Capitan Fuoco (1958). To už se přesunul do Evropy, protože v Americe o něj nebyl takový zájem. V roce 1960 se mu poštěstilo získat roli ve filmu Sladký život, který režíroval proslulý italský režisér Federico Fellini. Tentýž rok si zahrál v dalším italském filmu, tentokrát režírovaném Giorgiem Simonellim. Šlo o snímek Robin Hood a piráti.
V roce 1962 už přišel jeho první film, ve kterém hrál Old Shatterhanda. Jmenoval se Poklad na stříbrném jezeře. Hrál zde jednu z hlavních rolí po boku Vinnetoua, kterého ztvárnil francouzský herec Pierre Brice. Film byl natočen v tehdejší Jugoslávii. Důležitou roli v tomto filmu dostal též česko-britský herec Herbert Lom, který je známý zvláště pro svou roli inspektora Dreyfuse ve filmech o Růžovém panterovi. Další film Lexe Barkera ze série o Vinnetouovi dle předlohy děl Karla Maye byl nazvaný Vinnetou a byl natočený o rok později. Dále se objevil ve Vinnetou – Rudý gentleman (1964), Old Shatterhand (1964), Vinnetou – Poslední výstřel (1965), Vinnetou a míšenka Apanači (1966) a Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968).
Po velkém úspěchu na evropském kontinentu se pokusil vrátit zpět do USA, ale tam už byl zapomenut a měl jen menší role. Lex Barker zemřel v Americe dne 11. května 1973, když jej postihl infarkt po cestě na Lexington Avenue v New Yorku.Kdo byl Lex Barker? Životopis Lex Barker, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Lex Barker

Národnost: americká
Datum narození: 8. května 1919
Místo narození: Rye, New York
Datum úmrtí: 11. května 1973

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lex Barker sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Brutto? Pamatujete si definici pojmu Činohra? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mnichovská dohoda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Životní pojištění?

Klíčová slova: vysvětlení, narození, osobnosti, kdo to je, herectví, datum narození, nežijící, kdy se narodil Lex Barker?, životopis, místo narození, zajímavosti, wikipedie, datum úmrtí, národnost, herectví, Lex Barker

Pojem Lex Barker je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lex Barker ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lex Barker na Youtube

Zkusit najít výraz Lex Barker na Google obrázcích

Vyhledat pojem Lex Barker ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Lex Barker ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lex Barker například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lex Barker

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Lex Barker? Kdy se narodil Lex Barker? Kde se narodil Lex Barker? Kdy zemřel Lex Barker? Lex Barker je v sekci Herectví

Kategorie herectví, mikádo modré oči, lex Barker, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lex Barker dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lex Barker i v jiné kategorii než je herectví.