Kdo je to?
Kdo je Leona Skleničková? Životopis Leona Skleničková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Leona Skleničková

Kdo je Leona Skleničková? Životopis, informace, biografie, herectví

Leona Skleničková je mladá česká herečka, která se narodila 17. prosince 1998 v Čáslavi. Přestože má již za sebou několik hereckých zkušeností, mnoho diváků ji zaregistroval až díky její roli v pohádce Krakonošovo tajemství, kde ztvárnila statečnou a milou dívku Lidušku.
Nějakou dobu strávila na studiích v Londýně, díky čemuž hovoří plynně anglicky.
Před nedávnem přiznala, že v období dospívání trpěla anorexií, k čemuž ji dohnala touha po dokonalosti. S nemocí se však vypořádala a v současnosti již žádné problémy s ní spojené nemá.
Leonu Skleničkovou mohou diváci vidět v několika filmových rolích. Objevuje se například ve filmu Modelář nebo Stínohra. V roce 2023 mají navíc i filmy Czechia(wo)men a Nikdo mě nemá rád.
Kromě filmové tvorby získává zkušenosti také s natáčením seriálů, jelikož si zahrála v seriálu ze školního prostředí s názvem Pan Profesor, dále pak v Ochránci a Haunted z dílny Netflixu. V roce 2023 ji diváci budou moct potkávat v provokativním komediálním snímku Sex O´Clock, kde se Leona objeví po boku hvězd jako je Jan Révai, Kryštof Švehlík, Kristýna Leichtová, Eva Podzimková nebo Iva Pazderková.
Leona nesbírá zkušenosti pouze před kamerou, ale herectví se věnuje i na prknech divadelních. Díky svému působení v Prague Shakespeare Company a inscenaci Richard III získala příležitost procestovat Indii v rámci tamního divadelního festivalu Bharat Rang Mahotsav.
V průběhu natáčení filmu Stínohra se dostala k praktikování kickboxu, jemuž se nepřestala věnovat ani po skončení natáčení. Podle ní samotné ji kickbox velice baví a připadá si při něm jako ninja.
V současnosti tvoří Leona Skleničková pár s téměř o desetiletí starším režisérem filmu BANGER Adamem Sedlákem. Objevili se spolu i na slavnostním předávání Českých lvů v roce 2023.Kdo je Leona Skleničková? Životopis Leona Skleničková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Leona Skleničková

Národnost: česká
Datum narození: 17. prosince 1998
Místo narození: Čáslav

Zaujala vás biografie osobnosti Leona Skleničková? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Apartheid? Znáte pojem Altruismus? Vzpomenete si na definici slova Longboard? Vzpomenete si na definici slova Vrtací kladivo?

Klíčová slova: zajímavosti, kde se narodila Leona Skleničková?, narození, informace, život, lexikon, wikipedie, herectví, biografie, datum narození, wiki, místo narození, kdo je Leona Skleničková?, Leona Skleničková, osobnost, vysvětlení

Pojem Leona Skleničková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Leona Skleničková

Hledejte bez špehování slovo Leona Skleničková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Leona Skleničková ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Leona Skleničková na Youtube

Zkusit najít slovo Leona Skleničková na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leona Skleničková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Leona Skleničková například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leona Skleničková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Leona Skleničková? Kdy se narodila Leona Skleničková? Kde se narodila Leona Skleničková? Leona Skleničková se nachází v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Leona Skleničková např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leona Skleničková i v jiné kategorii než je herectví.