Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Potměšil? Životopis Ladislav Potměšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Ladislav Potměšil?

Kdo byl Ladislav Potměšil? Životopis, informace, biografie, herectví

Ladislav Potměšil byl český komediální filmový a divadelní herec, dabér. Potměšil se narodil v Praze, kde roku 1969 vystudoval DAMU. Po studiu na DAMU začal působit v angažmá v Realistickém divadle, kde Potměšil hrál do roku 1988. Poté získal angažmá v Divadle S. K. Neumanna a v roce 1993 se stal členem divadelního souboru Divadla na Vinohradech. Potměšil se objevil v divadle v divadelních hrách Poslední smrt Jonathana Swifta nebo Lunin aneb Jakubova smrt, zaznamenána v přítomnosti pána.
V televizi se objevil poprvé v šestnácti letech ve filmu Ledové moře volá (1961). Následovaly například role ve snímcích Transport z ráje (1962), Dařbuján a Pandrhola (1963), A pátý jezdec je strach (1964), Partie Krásného dragouna (1970), Výnosné místo (1972), Tajemství ocelového města (1978), Láska z pasáže (1985), Smrt krásných srnců (1986), Discopříběh (1987), Kamarád do deště (1988), Discopříběh 2 (1991), Byl jednou jeden Polda (1995), Byl jednou jeden polda II. – Major Maisner opět zasahuje! (1997), Zdivočelá země (1997), Byl jednou jeden polda III – Major Maisner a tančící drak (1999), Nejkrásnější hádanka (2008).
Potměšil se objevil také v seriálech Hospoda (1996), Ordinace v růžové zahradě (2005-08), Cesty domů (2008-09), Svatby v Benátkách (2014) a Přístav (2015).
Ladislav Potměšil zemřel ve věku 75 let na rakovinu v roce 2021.Kdo byl Ladislav Potměšil? Životopis Ladislav Potměšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ladislav Potměšil

Národnost: česká
Datum narození: 2. 9. 1945
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 12. 7. 2021

Tento text (Ladislav Potměšil) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Neverbální komunikace? Rozumíte pojmu Roráty? Znáte pojem Kalanetika? Znáte pojem Tepelné čerpadlo?

Klíčová slova: herectví, Ladislav Potměšil, narození, Ladislav Potměšil, popis, datum úmrtí, Kdy zemřel Ladislav Potměšil, biografie, kdo je Ladislav Potměšil?, místo narození, národnost, kde se narodil Ladislav Potměšil?, vysvětlení, kdy se narodil Ladislav Potměšil?, lexikon, životopis

Pojem Ladislav Potměšil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Ladislav Potměšil na Youtube

Zkusit najít heslo Ladislav Potměšil na Google.cz

Hledat heslo Ladislav Potměšil ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ladislav Potměšil ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Potměšil ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Potměšil například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Ladislav Potměšil?

Nyní již víte Kdo byl Ladislav Potměšil? Kdy se narodil Ladislav Potměšil? Kde se narodil Ladislav Potměšil? Kdy zemřel Ladislav Potměšil? Ladislav Potměšil patří do sekce Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Ladislav Potměšil dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Potměšil i v jiné kategorii než je herectví.