Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Potměšil? Životopis Ladislav Potměšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Ladislav Potměšil?

Kdo byl Ladislav Potměšil? Životopis, informace, biografie, herectví

Ladislav Potměšil byl český komediální filmový a divadelní herec, dabér. Potměšil se narodil v Praze, kde roku 1969 vystudoval DAMU. Po studiu na DAMU začal působit v angažmá v Realistickém divadle, kde Potměšil hrál do roku 1988. Poté získal angažmá v Divadle S. K. Neumanna a v roce 1993 se stal členem divadelního souboru Divadla na Vinohradech. Potměšil se objevil v divadle v divadelních hrách Poslední smrt Jonathana Swifta nebo Lunin aneb Jakubova smrt, zaznamenána v přítomnosti pána.
V televizi se objevil poprvé v šestnácti letech ve filmu Ledové moře volá (1961). Následovaly například role ve snímcích Transport z ráje (1962), Dařbuján a Pandrhola (1963), A pátý jezdec je strach (1964), Partie Krásného dragouna (1970), Výnosné místo (1972), Tajemství ocelového města (1978), Láska z pasáže (1985), Smrt krásných srnců (1986), Discopříběh (1987), Kamarád do deště (1988), Discopříběh 2 (1991), Byl jednou jeden Polda (1995), Byl jednou jeden polda II. – Major Maisner opět zasahuje! (1997), Zdivočelá země (1997), Byl jednou jeden polda III – Major Maisner a tančící drak (1999), Nejkrásnější hádanka (2008).
Potměšil se objevil také v seriálech Hospoda (1996), Ordinace v růžové zahradě (2005-08), Cesty domů (2008-09), Svatby v Benátkách (2014) a Přístav (2015).
Ladislav Potměšil zemřel ve věku 75 let na rakovinu v roce 2021.Kdo byl Ladislav Potměšil? Životopis Ladislav Potměšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Ladislav Potměšil

Národnost: česká
Datum narození: 2. 9. 1945
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 12. 7. 2021

Líbí se stručný životopis s osobou Ladislav Potměšil? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Neverbální komunikace? Víte, co je to Molitan? Znáte pojem FMCG? Rozumíte pojmu Echogenita?

Klíčová slova: popis, zajímavosti, herectví, narození, Kdy zemřel Ladislav Potměšil, informace, kdo je Ladislav Potměšil?, místo narození, herectví, lexikon, biografie, život, osobnost, vysvětlení, národnost, kdo to je

Pojem Ladislav Potměšil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ladislav Potměšil lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Ladislav Potměšil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Ladislav Potměšil na Google obrázcích

Vyhledat heslo Ladislav Potměšil v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Ladislav Potměšil ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Ladislav Potměšil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Potměšil například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Ladislav Potměšil? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Ladislav Potměšil? Kdy se narodil Ladislav Potměšil? Kde se narodil Ladislav Potměšil? Kdy zemřel Ladislav Potměšil? Ladislav Potměšil je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ladislav Potměšil třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Potměšil i v jiné kategorii než je herectví.