Kdo je to?
Kdo je to Kalmyk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kalmyk? Lidé, národnost

Kdo je to Kalmyk?

Jaký je význam slova Kalmyk? Co to znamená?

Kalmyk je obyvatel Kalmycké republiky, která je jednou z republik Ruské federace.
Kalmykové jsou v rámci Ruské federace specifickým etnikem, neboť většinově vyznávají buddhismus, což je v Rusku ojedinělý fenomén.
Předci Kalmyků byli kočovným mongolským etnikem, které se v oblasti usadilo až kolem 17. století. Oblast obývaná Kalmyky byla připojena k formujícímu se Sovětskému svazu a v roce 1935 vznikla Kalmycká autonomní socialistická republika.
Těžké chvíle přišly pro Kalmyky za druhé světové války a především po ní. Během války část z nich bojovala na straně SSSR, zatímco část se přidala na stranu postupujícího německého Wehrmachtu v naději, že je Němci osvobodí od sovětského útlaku. To později vedlo k jejich obvinění z kolaborace ze strany sovětského vedení. Po konci války se Sovětský svaz rozhodl Kalmyky (tak jako mnohá jiná etnika žijící na území Sovětského svazu) rozprášit - docházelo k jejich útlaku, ničení jejich kulturního dědictví a především k násilným deportacím kalmyckých obyvatel do jiných a odlehlých koutů SSSR, kde přišli o své zázemí, rodinné vazby i kulturu.Kdo je to Kalmyk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kalmyk? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kalmyk? s jinými lidmina Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Twitch? Znáte definici termínu Mortadela? Vzpomněli byste si co znamená slovo Estragon? Pamatujete si definici pojmu Armagedon?

Klíčová slova: formulace, národnost, termín, přesný výraz, Kalmyk, slovo, národnost, přesný význam, pojem, význam slova, lexikon, wiki, definice, synonymum, co znamená, přesný výraz

Pojem Kalmyk je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kalmyk v následujících zdrojích

Hledat pojem Kalmyk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Kalmyk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Kalmyk na Google obrázcích

Najít heslo Kalmyk ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Kalmyk ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalmyk například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Kalmyk? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Kalmyk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kalmyk? Definice pojmu Kalmyk je v sekci Národnost

Sepsáno redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Kalmyk hledat i v jiných kategoriích (než národnost).