Kdo je to?
Kdo je to Kalmyk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kalmyk? Lidé, národnost

Kdo je to Kalmyk?

Co znamená a jaký je význam slova Kalmyk?

Kalmyk je obyvatel Kalmycké republiky, která je jednou z republik Ruské federace.
Kalmykové jsou v rámci Ruské federace specifickým etnikem, neboť většinově vyznávají buddhismus, což je v Rusku ojedinělý fenomén.
Předci Kalmyků byli kočovným mongolským etnikem, které se v oblasti usadilo až kolem 17. století. Oblast obývaná Kalmyky byla připojena k formujícímu se Sovětskému svazu a v roce 1935 vznikla Kalmycká autonomní socialistická republika.
Těžké chvíle přišly pro Kalmyky za druhé světové války a především po ní. Během války část z nich bojovala na straně SSSR, zatímco část se přidala na stranu postupujícího německého Wehrmachtu v naději, že je Němci osvobodí od sovětského útlaku. To později vedlo k jejich obvinění z kolaborace ze strany sovětského vedení. Po konci války se Sovětský svaz rozhodl Kalmyky (tak jako mnohá jiná etnika žijící na území Sovětského svazu) rozprášit - docházelo k jejich útlaku, ničení jejich kulturního dědictví a především k násilným deportacím kalmyckých obyvatel do jiných a odlehlých koutů SSSR, kde přišli o své zázemí, rodinné vazby i kulturu.Kdo je to Kalmyk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kalmyk? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kalmyk? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Epidemiologie? Víte, co je to Firewall? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bilaterální dohoda? Rozumíte pojmu Konsenzus?

Klíčová slova: lexikon, Kalmyk, národnost, wikipedie, přesný výraz, co znamená, pojem, slovo, informace, termín, význam, přesný význam, synonymum, wiki, význam pojmu, odborný výraz

Pojem Kalmyk je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Kalmyk na Youtube

Hledat výraz Kalmyk ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Kalmyk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kalmyk ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kalmyk na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalmyk například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Kalmyk? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Kalmyk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kalmyk? Definice pojmu Kalmyk je v kategorii Národnost

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, heslo, text, pojem dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Kalmyk hledat i v jiných kategoriích (než národnost).