Kdo je to?
Kdo byl Johannes Mario Simmel? Životopis Johannes Mario Simmel, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Johannes Mario Simmel

Kdo byl Johannes Mario Simmel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Johannes Mario Simmel byl rakouský spisovatel, novinář a scenárista. Byl nositelem několika čestných cen a řádů a jeho dílo bylo přeloženo do 25 jazyků.
Johannes Mario Simmel se narodil 7. dubna 1924 ve Vídni, jeho rodina ale kvůli židovskému původu uprchla do Londýna. Zde vystudoval chemické inženýrství a svou spisovatelskou kariéru zahájil jako válečný zpravodaj a novinář, než se koncem 40. let 20. století začal více věnovat psaní beletrie. Ve svém díle často zaměřoval na v té době kontroverzní témata, jako je homosexualita, násilí, drogy či cizoložství. Svou první sbírku novel publikoval v roce 1947, poté cestoval mezi Vídní a Mnichovem, kde se nadále živil jako novinář.
Od roku 1950 se věnoval psaní filmových scénářů a díky jeho úspěchu na tomto poli se pustil také do psaní populárních románů. Jeho debutový román vyvolal po svém vydání v roce 1955 rozruch kvůli upřímnému a otevřenému zobrazení homosexuality. Navzdory kontroverzím se kniha okamžitě stala bestsellerem a Simmel se díky ní stal spisovatelem s jedinečným hlasem. Jeho nejoceňovanějším dílem je pak román A s klauny přišly slzy, který vyšel v roce 1987. Johannes Mario Simmel napsal desítky románů a povídek a řadu scénářů. Řada jeho knih byla zfilmována a jeho dílo bylo přeloženo do 25 jazyků.Kdo byl Johannes Mario Simmel? Životopis Johannes Mario Simmel, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Johannes Mario Simmel

Národnost: rakouská
Datum narození: 7.4.1924
Místo narození: Vídeň, Rakousko
Datum úmrtí: 1.1.2009

Tento text (Johannes Mario Simmel) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Mantra? Víte co je Pranýř? Znáte termín ASCII? Vzpomněli byste si co označuje výraz Štoudev?

Klíčová slova: Johannes Mario Simmel, Kdy zemřel Johannes Mario Simmel, kdo to je, Johannes Mario Simmel, literatura, vysvětlení, wikipedie, datum narození, kdo je Johannes Mario Simmel?, informace, národnost, životopis, život, národnost, kdy se narodil Johannes Mario Simmel?, biografie

Pojem Johannes Mario Simmel je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Johannes Mario Simmel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Johannes Mario Simmel ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Johannes Mario Simmel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Johannes Mario Simmel na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Johannes Mario Simmel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Johannes Mario Simmel například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Johannes Mario Simmel?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Johannes Mario Simmel? Kdy se narodil Johannes Mario Simmel? Kde se narodil Johannes Mario Simmel? Kdy zemřel Johannes Mario Simmel? Johannes Mario Simmel patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, spisovatelka pracuje, johannes Mario Simmel, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Johannes Mario Simmel například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johannes Mario Simmel i v jiné kategorii než je literatura.