Kdo je to?
Kdo je Jiří Prskavec? Životopis Jiří Prskavec, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Jiří Prskavec?

Kdo je Jiří Prskavec? Životopis, informace, biografie, sport

Jiří Prskavec je známý česká kajakář a vodní slalomář v kategorii K1. Jeho otec je bývalý profesionální kajakář Jiří Prskavec. Narodil se v českém Mělníku a ke kajakářství jej vedl otec již od mala. V 17 letech v roce 2010 vyhrál hned dva závody (individuální závod a závod hlídek) na Mistrovství Evropy juniorů. Ten samý rok se zúčastnil Olympijských her mládeže, kde získal bronzovou medaili. Na Mistrovství světa do 23 let vyhrál zlatou medaili v závodě jednotlivců (2011) a ještě v ten samý rok získal bronz za individuální výkon na seniorském Mistrovství Evropy.
V roce 2013 se mu podařilo v jeden den získat 2 zlaté medaile (závod hlídek a individuální závod). Během Mistrovství světa v Praze (2013) získal spolu s reprezentantem Vavřincem Hradilkem stříbrnou medaili. V následujícím roce Prskavec získal další zlatou medaili na evropského šampionátu, a tím svůj titul obhájil. Na MS 2014 získal stříbrnou medaili v závodě hlídek.
Na MS 2015 získal Prskavec opět 2 zlaté medaile (individuální závod a závod hlídek), taktéž stejné medaile přivezl i z Mistrovství Evropy 2016. Z Olympijských her v Riu de Janeiru si Prskavec přivezl domů bronzovou medaili. V roce 2017 získal zlato ze závodu hlídek a bronz za individuální závod. Z ME 2018 vybojoval stejné kovy jako v roce 2017 ve stejných disciplínách. Rok na to si z MS 2018 dovezl bronz (závod hlídek) a stříbro (individuální závod).Kdo je Jiří Prskavec? Životopis Jiří Prskavec, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Jiří Prskavec

Národnost: česká
Datum narození: 18. 5. 1993
Místo narození: Mělník

Sdílejte tuto stránku s osobností Jiří Prskavec s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Plagiát? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cytoplazma? Víte co je Absurdní drama? Znáte termín Důkaz?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, lexikon, biografie, sport, Jiří Prskavec, osobnost, místo narození, wiki, život, kdy se narodil Jiří Prskavec?, vysvětlení, narození, kdo je Jiří Prskavec?, osobnosti, popis

Pojem Jiří Prskavec je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Jiří Prskavec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Jiří Prskavec ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jiří Prskavec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Jiří Prskavec ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Prskavec ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Prskavec například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jiří Prskavec? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Jiří Prskavec? Kdy se narodil Jiří Prskavec? Kde se narodil Jiří Prskavec? Jiří Prskavec je v sekci Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jiří Prskavec kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Prskavec i v jiné kategorii než je sport.