Kdo je to?
Kdo je Paolo Maldini? Životopis Paolo Maldini, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Paolo Maldini?

Kdo je Paolo Maldini? Životopis, informace, biografie, sport

Paolo Cesare Maldini je bývalý italský fotbalový obránce, reprezentant a sportovní manažer, který se nejvíce proslavil v klubu AC Milán, kde hrál dlouhých 25 let a stal se jedním z nejlepších obránců v historii fotbalu.
Maldini se narodil v Miláně do rodiny bývalého italského reprezentanta Cesare Maldiniho. Po vzoru svého otce začal brzy s fotbalem a v 10 letech se připojil k mládežnickému výběru AC Milán, kde působil v letech 1978-1985. Mezi profesionály se Paolo objevil v 17 letech v sezóně 1984-1985. Od té doby odehrál v dresu Rossonerri (červeno-černí) 25 sezón (1985-2009), během kterých odehrál rekordních 902 zápasů a přispěl 33 góly. Za 25 let v klubu vyhrál 7 mistrovských titulů, domácí pohár, 5 italských superpohárů, 3 tituly v Lize Mistrů, 5 evropských superpohárů, 2 interkontinentální poháry a 1 titul z Mistrovství světa klubů.
Společně s hráči Tassotim, Baresim a Costacurtou vytvořil jednu z nejlepších obranných řad v historii fotbalu. Od května 1991 do března 1993 vytvořili rekord 58 zápasů bez prohry v řadě. Od sezóny 1997-1998 se po odchodu Franca Baresiho stal kapitánem milánského týmu a později získal přezdívku Il Capitano (Kapitán). Dvakrát se umístil na 3. místě v anketě Zlatý míč (1994, 2003).
Paolo Maldini hrál nejprve za juniorskou italskou reprezentaci v letech 1986-1988. Od roku 1988 až do roku 2002 hrál mezi profesionály. Itálii reprezentoval na MS 1990 (bronz), 1994 (stříbro), 1998, 2002 a na ME 1988 (bronz), 1996, 2000 (stříbro). 8 let působil v italském výběru jako kapitán.
Po konci hráčské kariéry se v roce 2015 stal spolumajitelem amerického klubu Miami FC. O dva roky později se kvalifikoval na profesionální tenisový turnaj Aspria Tennis Cup v Miláně (2017).
V roce 2018 se Maldini stal ředitelem pro strategický rozvoj klubu AC Milán. O rok později se stal sportovním ředitelem klubu.
Paolo Maldini má dva syny (Daniel a Christian). Oba jsou profesionálními fotbalisty. Syn Daniel hraje dokonce za AC Milán.Kdo je Paolo Maldini? Životopis Paolo Maldini, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Paolo Maldini

Národnost: italská
Datum narození: 26. 6. 1968
Místo narození: Milán, Itálie

Tento text (Paolo Maldini) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Derivace? Víte, co je to Depilace? Vzpomenete si na definici slova Minaret? Rozumíte pojmu Kánoe?

Klíčová slova: osobnosti, vysvětlení, osobnost, sport, wiki, Paolo Maldini, místo narození, životopis, lexikon, narození, zajímavosti, Paolo Maldini, národnost, popis, kde se narodil Paolo Maldini?, datum narození

Pojem Paolo Maldini je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít heslo Paolo Maldini ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Paolo Maldini ve Wikislovníku

Vyhledat termín Paolo Maldini ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Paolo Maldini na Google.cz

Vyhledat pojem Paolo Maldini ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paolo Maldini například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Paolo Maldini?

Nyní již víte Kdo je to Paolo Maldini? Kdy se narodil Paolo Maldini? Kde se narodil Paolo Maldini? Paolo Maldini se nachází v sekci Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Paolo Maldini řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Paolo Maldini i v jiné kategorii než je sport.