Kdo je to?
Kdo je Paolo Maldini? Životopis Paolo Maldini, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Paolo Maldini

Kdo je Paolo Maldini? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Paolo Cesare Maldini je bývalý italský fotbalový obránce, reprezentant a sportovní manažer, který se nejvíce proslavil v klubu AC Milán, kde hrál dlouhých 25 let a stal se jedním z nejlepších obránců v historii fotbalu.
Maldini se narodil v Miláně do rodiny bývalého italského reprezentanta Cesare Maldiniho. Po vzoru svého otce začal brzy s fotbalem a v 10 letech se připojil k mládežnickému výběru AC Milán, kde působil v letech 1978-1985. Mezi profesionály se Paolo objevil v 17 letech v sezóně 1984-1985. Od té doby odehrál v dresu Rossonerri (červeno-černí) 25 sezón (1985-2009), během kterých odehrál rekordních 902 zápasů a přispěl 33 góly. Za 25 let v klubu vyhrál 7 mistrovských titulů, domácí pohár, 5 italských superpohárů, 3 tituly v Lize Mistrů, 5 evropských superpohárů, 2 interkontinentální poháry a 1 titul z Mistrovství světa klubů.
Společně s hráči Tassotim, Baresim a Costacurtou vytvořil jednu z nejlepších obranných řad v historii fotbalu. Od května 1991 do března 1993 vytvořili rekord 58 zápasů bez prohry v řadě. Od sezóny 1997-1998 se po odchodu Franca Baresiho stal kapitánem milánského týmu a později získal přezdívku Il Capitano (Kapitán). Dvakrát se umístil na 3. místě v anketě Zlatý míč (1994, 2003).
Paolo Maldini hrál nejprve za juniorskou italskou reprezentaci v letech 1986-1988. Od roku 1988 až do roku 2002 hrál mezi profesionály. Itálii reprezentoval na MS 1990 (bronz), 1994 (stříbro), 1998, 2002 a na ME 1988 (bronz), 1996, 2000 (stříbro). 8 let působil v italském výběru jako kapitán.
Po konci hráčské kariéry se v roce 2015 stal spolumajitelem amerického klubu Miami FC. O dva roky později se kvalifikoval na profesionální tenisový turnaj Aspria Tennis Cup v Miláně (2017).
V roce 2018 se Maldini stal ředitelem pro strategický rozvoj klubu AC Milán. O rok později se stal sportovním ředitelem klubu.
Paolo Maldini má dva syny (Daniel a Christian). Oba jsou profesionálními fotbalisty. Syn Daniel hraje dokonce za AC Milán.Kdo je Paolo Maldini? Životopis Paolo Maldini, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Paolo Maldini

Národnost: italská
Datum narození: 26. 6. 1968
Místo narození: Milán, Itálie

Popis osobnosti Paolo Maldini můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Outlet? Pamatujete si definici pojmu Kompromis? Vzpomenete si na definici slova Glukóza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Touchdown?

Klíčová slova: wikipedie, Paolo Maldini, sport, vysvětlení, wiki, místo narození, národnost, kdo je Paolo Maldini?, narození, osobnosti, biografie, popis, informace, datum narození, kdy se narodil Paolo Maldini?, Paolo Maldini

Pojem Paolo Maldini je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Paolo Maldini ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Paolo Maldini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Paolo Maldini ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paolo Maldini ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Paolo Maldini ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Paolo Maldini například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Paolo Maldini

Právě nyní již víte Kdo je to Paolo Maldini? Kdy se narodil Paolo Maldini? Kde se narodil Paolo Maldini? Paolo Maldini je v sekci Sport

Kategorie sport, cyklista, paolo Maldini, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Paolo Maldini řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Paolo Maldini i v jiné kategorii než je sport.