Kdo je to?
Kdo je Filip Blažek? Životopis Filip Blažek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Filip Blažek

Kdo je Filip Blažek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Filip Blažek je český herec, který se do povědomí veřejnosti dostal na počátku devadesátých let svou rolí v pohádce Nesmrtelná teta, kde ztvárnil jednu z hlavních mužských postav. Pochází z Prahy a narodil se přesně na páté výročí invaze sovětských vojsk na území bývalého Československa čili 21. srpna 1973. Studoval na pražské konzervatoři, kterou roku 1992 také úspěšně dokončil. V současnosti je ženatý a se svou manželkou Johanou má dvě dcery. Z předchozího vztahu s herečkou Lucií Benešovou má navíc i syna Luciana.
Herecká kariéra Filipa Blažka sahá do poloviny osmdesátých let, kde se ještě v dětském věku objevil ve snímcích Vyhrávat potichu, Černé sklo nebo Ahoj sídliště. Většina lidí ho patrně zná díky pohádce Nesmrtelná teta, kde si zahrál po boku Jiřiny Bohdalové, Libuše Šafránkové, Josefa Abraháma či Jaromíra Hanzlíka, a ztvárnil zde hlavní mužskou postavu mladého Matěje, kolem něhož se točí celý děj známé pohádky.
Z jeho pozdější tvorby stojí za to vyzdvihnout například pohádky O perlové panně, Z pekla štěstí, Kouzla králů či Peklo s princeznou. Nelze opomenout ani film Probudím se včera, kde hrál hlavní postavu Petra Kováře, který se pomocí vědy vrací do svého náctiletého já. Do doby konce socialismu v tehdejším Československu. Je na místě zde vyzdvihnout i takové snímky jako Manželka Ronalda Sheldona či Lakomec, které se těší velmi vysokému hodnocení na stránce ČSFD.cz.
Kromě filmové tvorby si zahrál i v několika seriálech. Aktuálně jej mohou diváci potkávat na televizní obrazovce v seriálech Jednak rodina, Případy prvního oddělení nebo Slunečná. V minulosti se také objevoval v seriálu Svatby v Benátkách či Kriminálka Anděl.
Filip Blažek má za sebou bohatou filmovou i seriálovou kariéru, velmi činný je však i na divadelních prknech. Z počátku své herecké dráhy působil v divadle v Mostě a v Karlových Varech, později začal hrát i v pražském divadle ABC. Aktuálně je jeho jméno spojeno s pojmy jako Studio DVA divadlo, JT Production a Pantheon Production. Jako hostující herec se objevuje i v inscenacích Stavovského divadla, Divadla na Vinohradech a v mnoha dalších.
Nelze zde opomenout ani dabing. Hlas Filipa Blažka mohou diváci poznat z takových snímků, jako je například Madagaskar, kde dabuje lva Alexe, Harry Potter a ohnivý pohár, v němž propůjčil hlas jednomu z účastníků turnaje Viktoru Krumovi, z minisérie Bídníci, v níž mluví studenta Eljolrase nebo ze seriálu Živí mrtví.Kdo je Filip Blažek? Životopis Filip Blažek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Filip Blažek

Národnost: česká
Datum narození: 21. srpna 1973
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Filip Blažek sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Gonalgie? Pamatujete si definici pojmu Dřevoplast? Vzpomněli byste si na význam slova Samospráva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Daňový doklad?

Klíčová slova: biografie, Filip Blažek, život, životopis, wiki, vysvětlení, osobnost, kdy se narodil Filip Blažek?, Filip Blažek, herectví, herectví, popis, osobnosti, narození, informace, místo narození

Pojem Filip Blažek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Filip Blažek ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filip Blažek ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Filip Blažek ve Wikislovníku

Najít slovo Filip Blažek na Google.cz

Najít výraz Filip Blažek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Blažek například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Filip Blažek? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Filip Blažek? Kdy se narodil Filip Blažek? Kde se narodil Filip Blažek? Filip Blažek je v sekci Herectví

Kategorie herectví, kinofilm pc, filip Blažek, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Filip Blažek dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Blažek i v jiné kategorii než je herectví.