Kdo je to?
Kdo byl Charles Babbage? Životopis Charles Babbage, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Charles Babbage?

Kdo to byl Charles Babbage? Stručný životopis

Charles Babbage byl anglický matematik, filozof a průkopník počítačové vědy.
Tento vynálezce začal v první polovině 19. století hledat cestu, jak vyrobit stroj, který by byl schopen spočítat složitější matematické výpočty mechanicky. Většina strojů, které navrhl sám nebo ve spolupráci s matematičkou Adou Lovelace, nebyla v jeho době zprovozněna, nicméně pozdější pokusy ukázaly, že měly potenciál stát se funkčními. Na základy, které v tomto odvětví Babbage položil, později navazovali další vynálezci a Charles Babbage bývá často nazýván otcem výpočetní techniky.
Je znám pro to, že dokázal prolomit Vigenérovu šifru, ve své době považovanou za nerozluštitelnou.
Přednášel na Cambridgeské univerzitě. Jeho práce na inovativních a nevídaných strojích jej často vedla k filozofickým úvahám a k předpovědím budoucího vědeckého pokroku, z nichž mnohé se v dalším století naplnily.Kdo byl Charles Babbage? Životopis Charles Babbage, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Charles Babbage

Národnost: anglická
Datum narození: 26. prosince 1791
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 18. října 1871

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Charles Babbage sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Hiking? Znáte definici termínu Arboretum? Vzpomněli byste si na význam slova Amnézie? Pamatujete si definici pojmu Cestovní agentura?

Klíčová slova: heslo, slovo, synonymum, lexikon, wiki, formulace, kdo je Charles Babbage?, Charles Babbage, přesný význam, pojem, význam pojmu, věda, původ slova, význam, termín, přesný výraz

Pojem Charles Babbage je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Charles Babbage zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Charles Babbage ve Wikipedii

Hledat termín Charles Babbage ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Charles Babbage ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charles Babbage ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Charles Babbage například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Charles Babbage?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Charles Babbage? Kdo to byl Charles Babbage? Kdy se narodil Charles Babbage? Kde se narodil Charles Babbage? Kdy zemřel Charles Babbage? Charles Babbage patří do sekce věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Charles Babbage například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Charles Babbage i v jiné kategorii než je věda.