Kdo je to?
Kdo byl Charles Babbage? Životopis Charles Babbage, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Charles Babbage?

Kdo byl Charles Babbage? Životopis, informace, biografie, věda

Charles Babbage byl anglický matematik, filozof a průkopník počítačové vědy.
Tento vynálezce začal v první polovině 19. století hledat cestu, jak vyrobit stroj, který by byl schopen spočítat složitější matematické výpočty mechanicky. Většina strojů, které navrhl sám nebo ve spolupráci s matematičkou Adou Lovelace, nebyla v jeho době zprovozněna, nicméně pozdější pokusy ukázaly, že měly potenciál stát se funkčními. Na základy, které v tomto odvětví Babbage položil, později navazovali další vynálezci a Charles Babbage bývá často nazýván otcem výpočetní techniky.
Je znám pro to, že dokázal prolomit Vigenérovu šifru, ve své době považovanou za nerozluštitelnou.
Přednášel na Cambridgeské univerzitě. Jeho práce na inovativních a nevídaných strojích jej často vedla k filozofickým úvahám a k předpovědím budoucího vědeckého pokroku, z nichž mnohé se v dalším století naplnily.Kdo byl Charles Babbage? Životopis Charles Babbage, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Charles Babbage

Národnost: anglická
Datum narození: 26. prosince 1791
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 18. října 1871

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Charles Babbage sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Hiking? Víte co je Paliativní péče? Vzpomněli byste si na význam slova IBAN? Vzpomněli byste si co označuje výraz DPD?

Klíčová slova: datum narození, lexikon, Kdy zemřel Charles Babbage, životopis, datum úmrtí, wikipedie, zajímavosti, věda, kdy se narodil Charles Babbage?, kdo to je, národnost, kdo je Charles Babbage?, život, narození, Charles Babbage, popis

Pojem Charles Babbage je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Charles Babbage v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Charles Babbage ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Charles Babbage ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Charles Babbage ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Charles Babbage na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Charles Babbage například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Charles Babbage?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Charles Babbage? Kdy se narodil Charles Babbage? Kde se narodil Charles Babbage? Kdy zemřel Charles Babbage? Charles Babbage se nachází v kategorii Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Charles Babbage například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Charles Babbage i v jiné kategorii než je věda.