Kdo je to?
Kdo byla Sinéad O Connor? Životopis Sinéad O Connor, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Sinéad O Connor

Kdo byla Sinéad O Connor? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Sinéad Marie Bernadette O’Connor byla světově proslulá irská zpěvačka, skladatelka a klavíristka. Sinéad O’Connor se narodila 8. prosince 1966 v irském Dublinu do rodiny inženýra Johna O’Connora a jeho ženy Marie O’Connor. Měla další čtyři sourozence. Rodiče se rozvedli, když měla Sinéad osm let. Po rozvodu bydlela se dvěma staršími sourozenci u matky, která je fyzicky týrala.
Sinéad nejprve studovala na Dublin’s Newtown School, ale kvůli špatné kázni ji poté umístili do internátní školy. Milovala hudbu a roku 1984 se stala členkou kapely Ton Ton Macoute, se kterou působila ve Waterfordu a následně v Dublinu. Po smrti své matky v roce 1985 však kapelu opustila a přestěhovala se do Londýna. V Londýně podepsala smlouvu s Ensign Records a nazpívala první skladbu Heroine.
Debutové album The Lion and the Cobra vydala O’Connor roku 1987. Album zaznamenalo celkový úspěch a obsahovalo singly jako Mandinka, I Want Your (Hands on Me) nebo Troy. Největší úspěch však zaznamenalo její druhé album I Do Not Want What I Haven’t God (1990), které obsahuje její největší hit Nothing Compares 2 U. Píseň hudebníka Prince udělal ze zpěvačky hvězdu světového formátu. Za desku byla odměněna cenou Grammy v kategorii Best Alternative Music Performance.
Od té doby vydala několik studiových desek jako Universal Mother (1994), Faith and Courage (2000), Sean-Nós Nua (2002), Collaborations (2005), Theology (2007), a další. Desky však nedosahovaly kvalit prvních dvou desek.
Sinéad O’Connor byla známa svým kontroverzním chováním. V roce 1992 v televizi roztrhala fotografii papeže Jana Pavla II. na protest proti zneužívání dětí církví. Půl roku studovala teologii a nechala se vysvětit na kněze. V roce 2017 se přejmenovala na Magda Davitt a o rok později konvertovala k islámu. Dostala jméno Shuhada Sadagat.
Kromě hudby se Sinéad objevila také v několika filmech jako Hush-a-Bye Baby (1990), Bouřlivé výšiny (1992) nebo Malý Řezník (1997).
Během svého života byla celkem čtyřikrát vdaná. Poprvé si vzala bubeníka Johna Reynoldse, se kterým žila v letech (1989-1991). Později si ještě vzala novináře Nicholase Sommerlanda (2001-2002), Stevea Cooneyho (2010-2011) a Barryho Herridge (2011), se kterým se rozvedla po pouhých šestnácti dnech. O’Connor byla matkou čtyř dětí – Jake Reynolds, Roisin Waters, Shane O’Connor Lunny a Yeshua Bonadio.
Sinéad O’Connor zemřela v červenci 2023 ve věku 56 let. Během života trpěla bipolární poruchou.Kdo byla Sinéad O Connor? Životopis Sinéad O Connor, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Sinéad O Connor

Národnost: irská
Datum narození: 8. 12. 1966
Místo narození: Dublin, Irsko
Datum úmrtí: 26. 7. 2023

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Sinéad O Connor? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kreativita? Vzpomněli byste si na význam slova Cenný papír? Znáte pojem Kraslice? Znáte definici termínu Astrologie?

Klíčová slova: popis, Kdy zemřela Sinéad O Connor, informace, datum úmrtí, národnost, datum narození, životopis, život, hudba, wikipedie, Sinéad O Connor, vysvětlení, národnost, nežijící, osobnost, Sinéad O Connor

Pojem Sinéad O Connor je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Sinéad O Connor

Zkusit najít termín Sinéad O Connor na Google.cz

Vyhledat výraz Sinéad O Connor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Sinéad O Connor ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Sinéad O Connor na Youtube

Hledat frázi Sinéad O Connor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sinéad O Connor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Sinéad O Connor?

Právě jste zjistili Kdo byla Sinéad O Connor? Kdy se narodila Sinéad O Connor? Kde se narodila Sinéad O Connor? Kdy zemřela Sinéad O Connor? Sinéad O Connor je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, starověké hudební nástroje, sinéad O Connor, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Sinéad O Connor dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sinéad O Connor i v jiné kategorii než je hudba.