Kdo je to?
Kdo byl Václav Oukropec? Životopis Václav Oukropec, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Václav Oukropec

Kdo byl Václav Oukropec? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Václav Oukropec byl český básník, který se silně orientoval na dělnickou poezii. Básně vydával zejména ve stranickém regionálním tisku, žádnou sbírku na kontě nemá. Živil se hlavně jako pekař, literatura jeho hlavní obživou nikdy nebyla.
Václav Oukropec se narodil roku 1897 v Praze. Jeho rodina se však krátce po jeho narození přestěhovala do Loun, kde se Oukropec po vystudování obecné školy vyučil pekařem. Během první světové války byl nucen nastoupit na italskou frontu a v průběhu bojů utrpěl těžké zranění. Po návratu a vyléčení se živil pekařinou, v období hospodářské krize byl ale nezaměstnaný. V té době se snažil přivydělat si prodejem a roznosem novin, na jejichž stránky dopisoval své básně. Tím se dostal do širšího povědomí okolí a započal tím svou básnickou kariéru.
Stal se členem anarchistické socialistické skupiny, jejíž ideály mu kvůli vlastní nepříliš dobré ekonomické situaci velmi imponovaly. Skupina se roku 1925 spojila s nově vznikající KSČ, kam Oukropec přestoupil. Poté si živil jako prodejce stranického tisku a nadále svými básněmi přispíval do novin Volná myšlenka. Později jeho verše otiskovaly i další severočeské noviny (Průboj, Konrádův Trn nebo Rudý Večerník). V roce 1924 se oženil a odstěhoval se do Rakovníka. Po zbytek života se věnoval psaní básní do tisku, pracoval však také jako pekařský dělník a pracovník v zemědělství. Pojilo ho silné přátelství se spisovateli Karlem Konrádem a Konstantinem Bieblem.Kdo byl Václav Oukropec? Životopis Václav Oukropec, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Václav Oukropec

Národnost: česká
Datum narození: 15.5.1897
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 2.5.1968

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Václav Oukropec s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Tumor? Znáte termín Epiteton? Vzpomněli byste si co znamená slovo Státní dluh? Víte, co je to BRKI?

Klíčová slova: literatura, Václav Oukropec, kdo je Václav Oukropec?, Václav Oukropec, wikipedie, kde se narodil Václav Oukropec?, osobnosti, zajímavosti, narození, wiki, informace, lexikon, kdy se narodil Václav Oukropec?, život, vysvětlení, nežijící

Pojem Václav Oukropec je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Václav Oukropec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Václav Oukropec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav Oukropec ve Wikimedia Commons

Najít výraz Václav Oukropec na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Václav Oukropec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Oukropec například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Václav Oukropec?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Václav Oukropec? Kdy se narodil Václav Oukropec? Kde se narodil Václav Oukropec? Kdy zemřel Václav Oukropec? Václav Oukropec se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, scénárista u stolu, václav Oukropec, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Václav Oukropec například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Oukropec i v jiné kategorii než je literatura.