Kdo je to?
Kdo byl Václav Oukropec? Životopis Václav Oukropec, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Václav Oukropec?

Kdo byl Václav Oukropec? Životopis, informace, biografie, literatura

Václav Oukropec byl český básník, který se silně orientoval na dělnickou poezii. Básně vydával zejména ve stranickém regionálním tisku, žádnou sbírku na kontě nemá. Živil se hlavně jako pekař, literatura jeho hlavní obživou nikdy nebyla.
Václav Oukropec se narodil roku 1897 v Praze. Jeho rodina se však krátce po jeho narození přestěhovala do Loun, kde se Oukropec po vystudování obecné školy vyučil pekařem. Během první světové války byl nucen nastoupit na italskou frontu a v průběhu bojů utrpěl těžké zranění. Po návratu a vyléčení se živil pekařinou, v období hospodářské krize byl ale nezaměstnaný. V té době se snažil přivydělat si prodejem a roznosem novin, na jejichž stránky dopisoval své básně. Tím se dostal do širšího povědomí okolí a započal tím svou básnickou kariéru.
Stal se členem anarchistické socialistické skupiny, jejíž ideály mu kvůli vlastní nepříliš dobré ekonomické situaci velmi imponovaly. Skupina se roku 1925 spojila s nově vznikající KSČ, kam Oukropec přestoupil. Poté si živil jako prodejce stranického tisku a nadále svými básněmi přispíval do novin Volná myšlenka. Později jeho verše otiskovaly i další severočeské noviny (Průboj, Konrádův Trn nebo Rudý Večerník). V roce 1924 se oženil a odstěhoval se do Rakovníka. Po zbytek života se věnoval psaní básní do tisku, pracoval však také jako pekařský dělník a pracovník v zemědělství. Pojilo ho silné přátelství se spisovateli Karlem Konrádem a Konstantinem Bieblem.Kdo byl Václav Oukropec? Životopis Václav Oukropec, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Václav Oukropec

Národnost: česká
Datum narození: 15.5.1897
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 2.5.1968

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Václav Oukropec s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Ajvar? Znáte definici termínu Grappa? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stipendium? Pamatujete si definici pojmu Biřmování?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, životopis, kdo to je, literatura, místo narození, lexikon, narození, zajímavosti, vysvětlení, Kdy zemřel Václav Oukropec, Václav Oukropec, kde se narodil Václav Oukropec?, literatura, informace, datum úmrtí

Pojem Václav Oukropec je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Václav Oukropec lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav Oukropec ve Wikimedia Commons

Najít heslo Václav Oukropec ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Václav Oukropec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Václav Oukropec na Youtube

Najít heslo Václav Oukropec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Oukropec například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Václav Oukropec? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Václav Oukropec? Kdy se narodil Václav Oukropec? Kde se narodil Václav Oukropec? Kdy zemřel Václav Oukropec? Václav Oukropec je v sekci Literatura

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Václav Oukropec dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Oukropec i v jiné kategorii než je literatura.