Kdo je to?
Kdo je Erika Stárková? Životopis Erika Stárková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Erika Stárková?

Kdo je Erika Stárková? Životopis, informace, biografie, herectví

Erika Stárková je česká filmová, seriálová a divadelní herečka. Stárková se narodila v Novém Městě na Moravě. Má sestru, která je produkční (Lenka Neužil Stárková). Po základní škole studovala v Brně na konzervatoři. Po maturitě na konzervatoři začala studovat herectví na JAMU (Janáčkova Akademie Múzických Umění). Během studií působila v Divadle Radost a v brněnském Národním divadle. Poté, co úspěšně zakončila studium na JAMU, nastoupila v roce 2007 do Národního divadla v Brně, kde působila dvě sezóny. Následně získala stále angažmá v brněnském HaDivadle. V HaDivadle se představila v divadelních hrách Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně (Eva Braunová), Maryša (Maryša) a Tajná zpráva z planety matek (Mamma Guerilla). Dále se objevila v pražském Švandově divadle, v Činoherním klubu v Ústí nad Labem a v pražském Divadle pod Palmovkou. Stárková se věnuje také zpěvu, soulu a jazzu.
Před kamerou debutovala roku 2007 v českém televizním seriálu Četnické humoresky. Následovaly epizodní role v seriálech Kriminálka Anděl (2011), Polda, Mordparta (2016), Specialisté, Labyrint, Bohéma (2017), Tátové na tahu (2018), Občanka, Specialisté, Strážmistr Topinka, Carnival Row (2019). Roku 2019 získala zatím svou největší roli, když v seriálu České televize MOST! ztvárnila roli transsexuálky Dagmar. Následně se objevila ještě v seriálech Republika Blaník (2020), Třídní schůzka, Dvojka na zabití (2021).
Ve filmu Stárková debutovala roku 2011 ve snímku Teplé škvarky. Následovaly role ve snímcích Andělé všedního dne (2014), Sedmero krkavců (2015), Toman (2018), Národní třída (2019), Dotýkání (2020) a Zátopek (2021).
V televizi se ještě objevila v sedmé řadě televizní zábavné show Tvoje tvář má známý hlas. Její švagr je český herec Václav Neužil.Kdo je Erika Stárková? Životopis Erika Stárková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Erika Stárková

Národnost: česká
Datum narození: 8. 7. 1984
Místo narození: Nové Město na Moravě, Československo

Tento text (Erika Stárková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Infinitiv? Vzpomněli byste si na význam slova Kapary? Víte co je Dividenda? Znáte definici termínu Scopex?

Klíčová slova: popis, narození, Erika Stárková, informace, vysvětlení, kde se narodila Erika Stárková?, wikipedie, kdo je Erika Stárková?, kdy se narodila Erika Stárková?, Erika Stárková, místo narození, osobnosti, život, datum narození, lexikon, biografie

Pojem Erika Stárková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Erika Stárková hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Erika Stárková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Erika Stárková na Google.cz

Vyhledat výraz Erika Stárková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Erika Stárková ve Wikipedii

Vyhledat termín Erika Stárková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Erika Stárková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Erika Stárková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Erika Stárková? Kdy se narodila Erika Stárková? Kde se narodila Erika Stárková? Erika Stárková je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Erika Stárková dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erika Stárková i v jiné kategorii než je herectví.