Kdo je to?
Kdo je to Brtník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Brtník? Lidé, historie

Brtník

Co znamená a jaký je význam slova Brtník?

Brtník je člověk, který sbírá med, resp. včelař.
Jde o starší označení vytvořené ze slova "brt", které znamenalo dutinu ve stromě. V těch si včely dělaly svá hnízda a tam také lidé v minulosti mohli nalézt med. Člověku, který tento med vybíral, se říkalo brtník. Přeneseně lze toto slovo použít i pro moderní včelaře, je to však velmi neobvyklé; jedná o slovo zastaralé, které už se v aktivní slovní zásobě téměř nevyskytuje.
Stejný původ má označení pro medvěda brtníka, který se také pokouší vybírat med z včelích hnízd.Kdo je to Brtník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Brtník? Lidé, historie

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Linon? Víte co je Taekwondo? Pamatujete si definici pojmu Alternátor? Vzpomněli byste si co označuje výraz ČSN?

Klíčová slova: wikipedie, co znamená, historie, termín, definice, synonymum, Brtník, přesný význam, odborný výraz, heslo, přesný výraz, Brtník, pojem, význam pojmu, informace, popis

Pojem Brtník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Brtník na Google.cz

Hledat slovo Brtník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Brtník ve Wikipedii

Vyhledat heslo Brtník na Google obrázcích

Najít heslo Brtník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Brtník například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Brtník, definice, vysvětlení pojmu

Teď už víte Kdo je to Brtník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Brtník? Definice pojmu Brtník patří do kategorie Historie

Kategorie historie, historické meče, brtník, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Brtník i v jiné sekci než v historie.