Kdo je to?
Kdo je to, byl Hawalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hawalista? Lidé, různé

Kdo je to Hawalista?

Co znamená a jaký je význam slova Hawalista?

Hawalista je ten, kdo se účastní nebankovního převodu peněz, tzv. hawaly. Je to tradiční systém velmi oblíbený zejména v muslimském světě. Jeho principem je poskytnutí půjčky mezi rodinnými přílušníky, členy klanu apod. Mezi oběma účastníky hawaly musí panovat naprostá důvěra. Slovo "důvěra" nakonec odpovídá i překladu slova hawala. V případě hawaly jsou výhodou daleko nižší úroky než v bance a obecně možnost individuálního dojednání podmínek půjčky. Hawala je často využívána nelegálními imigranty, organizovaným zločinem, teroristy a všude tam, kde je z nějakého důvodu nutné skrýt finanční toky.Kdo je to, byl Hawalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hawalista? Lidé, různé

Zaujalo vás slovo, termín Hawalista? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Daňový doklad? Pamatujete si definici pojmu Kontokorent? Znáte pojem Ochechule? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vyměřovací základ?

Klíčová slova: definice, informace, synonymum, popis, vysvětlení, formulace, význam slova, etymologie, lexikon, popis, různé, slovo, co znamená, přesný význam, pojem, termín

Pojem Hawalista je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hawalista

Zkusit najít Hawalista ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hawalista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hawalista ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hawalista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hawalista například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Hawalista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Hawalista? Kdo to byl Hawalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hawalista? Definice pojmu Hawalista se nachází v kategorii různé. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.