Kdo je to?
Kdo je Pavel Krška? Životopis Pavel Krška, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Pavel Krška

Kdo je Pavel Krška? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Pavel Krška narozený 11. ledna v roce 1950 je členem uskupení Veselá trojka, kde působí po boku svých dlouholetých kamarádů Miroslava Hrdličky a Jaromíra Kozelka. Pavel Krška je ústřední postavou hudebního tria a jeho předností je hra na heligonku, zatímco Miroslav Hrdlička hraje na klávesy a Jaromír Kozelek na akordeon.
Hudební uskupení Veselá trojka vzniklo 23. dubna 2013 na základě velkého přátelství a lásky k lidové hudbě. Skládají vlastní hudbu a na kontě mají více než dvaapadesát písní, z nichž nejvíce patří právě Pavlu Krškovi.
Veselá trojka oslovuje široké vrstvy posluchačů a zaměřuje se zejména na produkci lidové hudby. Hudební nosiče v posledních letech vydávají ve společnosti TV Šlágr.
Ve spolupráci s TV Šlágr zatím vyšla CD Bylo to, či nebylo, na kterém najdete například písničky jako Můj rodný kraj, Písnička kouzelná, Holka z Moravy nebo Užívejte mládenci, a dále pak soubor tří CD s názvem Od A do Z, kam se vešlo celkem devětatřicet písní včetně Cestičky v trávě, Na hrázi rybníka nebo Písničky poslední.
V minulosti trio Veselá trojka vydalo ještě CD nesoucí podtituly Kde domov můj, Tak tady nás máte, parta Veselá a Už nám, kamarádi, bylo padesát.
Veselá trojka vystupuje výhradně na svých vlastních koncertech a akcích a není možné si jejich služby najmout na žádné soukromé události jako jsou plesy nebo svatby. Patří mezi největší hvězdy hudební televize TV Šlágr a oblíbení jsou jak v Čechách, tak i na Slovensku. Jejich koncerty bývají často vyprodané i rok dopředu, a to i přesto, že se koncertování věnují v průměru jednou týdně.Kdo je Pavel Krška? Životopis Pavel Krška, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Pavel Krška

Národnost: česká
Datum narození: 11. ledna 1950

Popis osobnosti Pavel Krška můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Astrachán? Pamatujete si definici pojmu Mikroplyš? Znáte definici termínu Dokonalý trh? Vzpomněli byste si co znamená slovo Severská detektivka?

Klíčová slova: kdy se narodil Pavel Krška?, hudba, osobnosti, Pavel Krška, životopis, Pavel Krška, zajímavosti, datum narození, informace, popis, wikipedie, vysvětlení, národnost, biografie, kdo je Pavel Krška?, lexikon

Pojem Pavel Krška je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat frázi Pavel Krška v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Pavel Krška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Pavel Krška ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Pavel Krška na Google.cz

Hledat videa s názvem Pavel Krška na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Krška například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Krška

Právě nyní již víte Kdo je to Pavel Krška? Kdy se narodil Pavel Krška? Pavel Krška je v sekci Hudba

Kategorie hudba, housle se vzorem, pavel Krška, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Pavel Krška řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Krška i v jiné kategorii než je hudba.