Kdo je to?
Kdo je to Megaloman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Megaloman? Lidé, poruchy

Kdo je to Megaloman?

Co znamená a jaký je význam slova Megaloman?

Megalomanie je psychická porucha. Člověk, který jí trpí, má nadhodnocené představy o významu své osoby a svých činů. Často spřádá nereálné plány a věří, že ho čeká slavná budoucnost. Od svého okolí vyžaduje velkou pozornost, touží po bohatství a slávě a má extrémně vysoké sebevědomí. Může trpět bludy - například víra ve vlastní aristokratický původ - nebo paranoiou. Megalomanie může být součástí i jiných duševních poruch.
Označení megaloman můžeme použít i v nepsychiatrickém významu. Například pro člověka, který má velké, těžko realizovatelné plány nebo se upíná k realizaci gigantických projektů.


Kdo je to Megaloman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Megaloman? Lidé, poruchy

Líbí se vám definice kdo je to Megaloman? Pak se podělte s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Maloobchod? Znáte termín Atomismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ačokča? Víte, co je to Ultrazvuk?

Klíčová slova: synonymum, termín, přesný výraz, popis, co znamená, formulace, odborný výraz, wikipedie, etymologie, Megaloman, wiki, přesný výraz, heslo, lexikon, význam pojmu, význam slova

Pojem Megaloman je v kategorii Poruchy, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Megaloman doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Megaloman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Megaloman na Google obrázcích

Hledat frázi Megaloman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Megaloman ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Megaloman ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Megaloman například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Megaloman

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Megaloman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Megaloman? Definice pojmu Megaloman je v kategorii Poruchy

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Megaloman v jiné sekci než poruchy.