Kdo je to?
Kdo je Kristýna Boková? Životopis Kristýna Boková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kristýna Boková

Kdo je Kristýna Boková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Kristýna Boková (23. července 1981, 41 let, Hradec Králové, Československo) je česká herečka a tanečnice. Její celé příjmení je Katakalidu Boková, manželem je Lukas Katakalidis. Pochází z britsko-české rodiny disidenta Johna Boka a je starší sestrou herečky Jenovéfy Bokové. Maminka Jitka je malířka a ilustrátorka.
Přes 10 let (2002–2013) byla manželkou herce Pavla Lišky a užívala tedy příjmení Liška Boková. Mají spolu syna Šimona Samuela.
Už od dětství měla pohybové nadání a velmi ji bavil tanec. Ten studovala i v pražském Duncan centru, konzervatoř však nedokončila. Zvítězila totiž v Soutěži Jarmily Jeřábkové a následně se rozhodla pro studium v New Yorku. Tam spolupracovala i s japonským tanečníkem Minem Tanakou, se kterým účinkovala v několika hrách.
Sama pak po návratu hrála v divadle Barka a HaDivadle, například ve hře bratří Formanů Kráska a zvíře. Kromě toho je autorskou několika vlastních představení.
Jejím filmovým debutem byla tragikomedie Horem pádem Jana Hřebejka z roku 2004, zaujala také jako učitelka Lenka Pivoňková v Občanském průkazu z roku 2010.
„Kdysi jsme si povídali a ona mě velice zaujala. Má takové vnitřní sebevědomí plynoucí z toho, že je to prostě osobnost. Dokonce jsme kvůli ní přepsali scénář. Její postava měla původně pracovat s uprchlíky, ale využili jsme toho, že je Kristýna tanečnice a změnili to“, uvádí k jejímu obsazení režisér. Debut se jí skutečně povedl a zaujal i českou kritiku.
Dalším významným momentem měl být film Pusinky, kde měla původně ztvárnit plachou Išku bojující s vlastní sexualitou. Před natáčením ale porodila syna a na dalším konkurzu bylo znát, jak ji mateřství změnilo. Byl vyloučeno, aby hrála pannu, roli tak získala Marie Doležalová.
V Menzelově Obsluhoval jsem anglického krále se mihla v malé roli aranžérky. V Medvídkovi si na ni znovu vzpomněl Jan Hřebejk a udělal z ní němou zdravotní sestru. Spolupracovali spolu pak i na hře Na Dotek v Divadle Na Jezerce. Po boku exmanžela Pavla Lišky si zahrála ve snímku Abelův černý pes. Jejími zatím posledními snímky jsou Prvok, Šampón, Tečka a Karel podle románu Patrika Hartla a rodinný film Mazel a tajemství lesa.Kdo je Kristýna Boková? Životopis Kristýna Boková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Kristýna Boková

Národnost: česká
Datum narození: 23. července 1981
Místo narození: Hradec Králové

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Kristýna Boková sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Mozková mlha? Pamatujete si definici pojmu Píka? Znáte termín Definice? Vzpomněli byste si co znamená slovo SAP?

Klíčová slova: kde se narodila Kristýna Boková?, biografie, zajímavosti, herectví, datum narození, osobnosti, popis, herectví, kdo je Kristýna Boková?, místo narození, vysvětlení, kdy se narodila Kristýna Boková?, wiki, život, národnost, životopis

Pojem Kristýna Boková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Kristýna Boková doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Kristýna Boková na Google obrázcích

Hledat termín Kristýna Boková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Kristýna Boková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Kristýna Boková ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Kristýna Boková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kristýna Boková například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Kristýna Boková?

Teďka už zajisté víte Kdo je to Kristýna Boková? Kdy se narodila Kristýna Boková? Kde se narodila Kristýna Boková? Kristýna Boková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, žena sedící, kristýna Boková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Kristýna Boková kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kristýna Boková i v jiné kategorii než je herectví.