Kdo je to?
Kdo je Kristýna Boková? Životopis Kristýna Boková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Kristýna Boková?

Kdo je Kristýna Boková? Životopis, informace, biografie, herectví

Kristýna Boková (23. července 1981, 41 let, Hradec Králové, Československo) je česká herečka a tanečnice. Její celé příjmení je Katakalidu Boková, manželem je Lukas Katakalidis. Pochází z britsko-české rodiny disidenta Johna Boka a je starší sestrou herečky Jenovéfy Bokové. Maminka Jitka je malířka a ilustrátorka.
Přes 10 let (2002–2013) byla manželkou herce Pavla Lišky a užívala tedy příjmení Liška Boková. Mají spolu syna Šimona Samuela.
Už od dětství měla pohybové nadání a velmi ji bavil tanec. Ten studovala i v pražském Duncan centru, konzervatoř však nedokončila. Zvítězila totiž v Soutěži Jarmily Jeřábkové a následně se rozhodla pro studium v New Yorku. Tam spolupracovala i s japonským tanečníkem Minem Tanakou, se kterým účinkovala v několika hrách.
Sama pak po návratu hrála v divadle Barka a HaDivadle, například ve hře bratří Formanů Kráska a zvíře. Kromě toho je autorskou několika vlastních představení.
Jejím filmovým debutem byla tragikomedie Horem pádem Jana Hřebejka z roku 2004, zaujala také jako učitelka Lenka Pivoňková v Občanském průkazu z roku 2010.
„Kdysi jsme si povídali a ona mě velice zaujala. Má takové vnitřní sebevědomí plynoucí z toho, že je to prostě osobnost. Dokonce jsme kvůli ní přepsali scénář. Její postava měla původně pracovat s uprchlíky, ale využili jsme toho, že je Kristýna tanečnice a změnili to“, uvádí k jejímu obsazení režisér. Debut se jí skutečně povedl a zaujal i českou kritiku.
Dalším významným momentem měl být film Pusinky, kde měla původně ztvárnit plachou Išku bojující s vlastní sexualitou. Před natáčením ale porodila syna a na dalším konkurzu bylo znát, jak ji mateřství změnilo. Byl vyloučeno, aby hrála pannu, roli tak získala Marie Doležalová.
V Menzelově Obsluhoval jsem anglického krále se mihla v malé roli aranžérky. V Medvídkovi si na ni znovu vzpomněl Jan Hřebejk a udělal z ní němou zdravotní sestru. Spolupracovali spolu pak i na hře Na Dotek v Divadle Na Jezerce. Po boku exmanžela Pavla Lišky si zahrála ve snímku Abelův černý pes. Jejími zatím posledními snímky jsou Prvok, Šampón, Tečka a Karel podle románu Patrika Hartla a rodinný film Mazel a tajemství lesa.Kdo je Kristýna Boková? Životopis Kristýna Boková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Kristýna Boková

Národnost: česká
Datum narození: 23. července 1981
Místo narození: Hradec Králové

Líbí se stručný životopis s osobou Kristýna Boková? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Myalgie? Znáte pojem Omeprazol? Znáte termín Agnosticismus? Vzpomenete si na definici slova Čistý obrat?

Klíčová slova: kdy se narodila Kristýna Boková?, národnost, život, kde se narodila Kristýna Boková?, životopis, místo narození, narození, vysvětlení, popis, herectví, Kristýna Boková, osobnosti, wikipedie, zajímavosti, datum narození, Kristýna Boková

Pojem Kristýna Boková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kristýna Boková ve Wikimedia Commons

Najít heslo Kristýna Boková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Kristýna Boková ve Wikislovníku

Najít slovo Kristýna Boková na Google obrázcích

Najít slovo Kristýna Boková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kristýna Boková například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kristýna Boková

Právě nyní již víte Kdo je to Kristýna Boková? Kdy se narodila Kristýna Boková? Kde se narodila Kristýna Boková? Kristýna Boková se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Kristýna Boková dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kristýna Boková i v jiné kategorii než je herectví.